Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Beyler merhabalar, xiaomi mi8 telefonum miui 11 güncelleme yaptıktan sonra boot loopa düştü. Sonrasında miflash ile rom atarken lock seçeneği seçili kalmış, bottloader kilitlendi, üstüne attığım yazılım da çalışmadı. Telefon çin ancak bana bootloader açık ve global rom yüklü geldi. Orjinal developer/beta rom indirip miflash ve qfil ile edl modda atmaya çalışıyorum; mi flashta "only nop and sig tag can be received before authentication" hatasını, qfil uygulamasında "Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process fail" hatasını alıyorum.Mi unlock uygulamasında da hesabımı miui settings>developer options > mi unlock status eklememi söylüyor ancak telefon açılmadığı için mümkün değil.
Nasıl çözerim bu brick sorununu? Gerçekten yetkili bir hesabın mı olması gerekiyor rom yükleyebilmem için.
Daha önceden qfil ile yedek aldım ancak yükleyemiyorum.
Cihazınızı kaldırabilirim hocam. Bootloader sçıp global romda kullanıma hazır teslim ederim. Özelden yazabilirsiniz.

poze

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
red mi note 7
Konular
0
Zenex özelden mesaj atmaya çalıştım sürekli spam olarak algıladı mi 8 telefonum brick oldu yardımcı olabilirmisin. Versiyon düşürmede all clean and lock seçili kalmış miflash ta şuan hiç bir işlem yapamıyorum. dönüşünü bekliyorum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex özelden mesaj atmaya çalıştım sürekli spam olarak algıladı mi 8 telefonum brick oldu yardımcı olabilirmisin. Versiyon düşürmede all clean and lock seçili kalmış miflash ta şuan hiç bir işlem yapamıyorum. dönüşünü bekliyorum.
Mesaj atıyorum.

curseofeanor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
2
arkadaşlar miui 11 android 10 kullanıyordum miui 10 android 9a dönmek istedim anti rollback 1 çıkınca global yazıyodu kutusunda direk global dipper_global_images_V10.3.5.0.PEAMIXM_20190912.0000.00_9.0_global_17165d3032.tgz versiyonu indirdim mi flashı açtım flash dedim cihaz bootloader kilidi açık rootluydu twrpde yüklü şu an twrp erişimim var ilk flash dedikten sonra saniye ilerledi ama :for /f "tokens=2 delims=: " %%i in ('fastboot %* getvar anti 2^>^&1 ^| findstr /r /c:"anti:"') do (set version=%%i) dakikalarca bunu dedi bende çektim flashtan sonra sitede birileri 2 satırı silin öyle deneyin dedi miu11 de denedim kendinde olan yine aynı nasıl tekrar yazılım atabilirim bootloader açık twrpye girebiliyorum

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Twrp varsa yuklemeyi twrp den yapin pc işi biraz riskli
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dosya erisimi konusunda problem yaşanmiş sanirim, ilgili rom dosyayi rar'dan çikarin genelde rardan iç içe iki klasör halinde çikar onu teke düşün yani klasörü açar açmaz yüklenecek dosyalar görünecek şekilde olmali, onu o şekilde ayarlayin mi flashtool uygulamasindan tekrar yol seçip yükleyin... En rahati twrp ile oluyor bence yinede siz bilirsiniz

curseofeanor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Twrp varsa yuklemeyi twrp den yapin pc işi biraz riskli
abi kutu global çin falan olma durumu var mı bunun şimdi twrpden yüklenebilecek şekilde olanı miui11 indiriyorum
unlocked diyor kilitlenme gibi bi durum yok brick falan değil di mi cihazım?
korona salgın varken dedim evde uğraş olsun dışarda yaptıracak adamda bulamam şimdi
imei atılmış telefon normal bayi telefonu değil qfill yedek aldım ne olur olmaz diye baştan

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Yalniz. Twrpden yukleme yapicaksaniz recovery rom indirmelisiniz

Hocam ben mi 8 kullandim china versiyondu ama içinde global surum kurdum bence sorun olucağini zannemiyorum

curseofeanor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Yalniz. Twrpden yukleme yapicaksaniz recovery rom indirmelisiniz

Hocam ben mi 8 kullandim china versiyondu ama içinde global surum kurdum bence sorun olucağini zannemiyorum
recovery indiriyorum .zip olan

bu anti durumu 1 benim ondan şüpheleniyorum tabi anlamadan bunu diyorum

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Twrp den rom kurarmasini biliyosun dimi

curseofeanor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
2
en üsttekini indiriyorum global
samsung kullanırken çok kurmuştum farklı bişey var mı yapmam gereken twrpde yükle menüsünden yazılımı seçip?

Üst Alt