Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

bahriyelix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
2
Daha önce bootloader kilidini siz açtıysanız aynı hesapla fastboot tan kilidi açabilirsiniz. Eğer siz açmadıysanız cihazın kilidini açıp global rom kurup kullanılır duruma getirebilirim. Özelden ulaşabilirsiniz.
kilidi ben açmıştım ama şu an unlock programı ile olmuyor hata ayıklama moduna alın diyor almam mümkün değil telefon rom yüklenmiyor

azyercokisyapar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erce
Cihazım
mi note 2
Konular
0
Brick olan MI 8 telefonumu Ritzy isimli teknik servise (!) gönderdim, yazılıma yetkisiz müdahale olmuş diyip 300 lira istediler, kesin değil ama fiyat artabilir dediler. Ben de cihazı istanbulbalisi nickli arkadaşa gönderdim, ucuz bir fiyata halletti. Kendisine teşekkür ederim.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
kilidi ben açmıştım ama şu an unlock programı ile olmuyor hata ayıklama moduna alın diyor almam mümkün değil telefon rom yüklenmiyor
Hocam cihazı fastboot a alıp pc ye bağlayın. Mi unlock tool a hesabınızda giriş yapın ve unlock etmeyi deneyin. Eğer o hesapla unlock edildi ise daha önce direkt kilit açılacaktır. Eğer açılmıyorsa dediğim gibi cihazınızı kurtarırım.

Sanane589

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davuy
Cihazım
Casper
Konular
12
beyler selamün aleyküm twrp üzerinden rom kurunca telefon brick oluyor nedeni ne olabilir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
beyler selamün aleyküm twrp üzerinden rom kurunca telefon brick oluyor nedeni ne olabilir

Telefonda TWRP açılıyorsa telefon brick değildir konuyu dikkatli okuyun.

soloturkei

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
0
Dostlar merhaba, mi9 cihazım brick oldu. unbrick işlemi için Zenex ve istanbulbalisine yazdım özelden geri dönüş alamadım. İletişim bilgilerini özelden benimle paylaşabilir misiniz rica etsem 1 haftadır telefonsuzum.

baturq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
batuhan
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
Java Developer
Konular
6
Ben cin stabil denedim.sonuc ayni.3 tane yetkili hesap harcadim.Sansima iyi denk geldi 3 defa yetki verdiler simdi yetki vermiyolar

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yetkili hesabı nasıl alıyorsunuz benim cihazda rom yüklü değil bootloader kilidii kapalı

skullhunterx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ziya
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Kahramanmaraş çevresinde brick sorunu yaşayan olur ise bildiğim bir telefoncu cihazı edl mod ile çözebiliyor. Ben bir gün boyunca bütün telefoncuları gezdim çözemediler bir tek bu kişi yaptı. Adres İnci saat yanı Vodafone içinden üst katta (Güçlü Vodafone İnci Teknik Servis) yardımcı olabildisem ne mutlu bana.

Becoll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ugur
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Arkadaşlar bende mi 9 cihazımı global versiyona çevirmek için flashlarken defaultta seçili olan kilitle seçeneği ile yanlışlıkla flashladım ve cihaz brick oldu. Recovery ekranında miui bulunamadı hatası ile karşılaşıyordum.
Kara kara düşünürken aklıma miflash_unlock geldi bu işlemleri yapmadan önce zaten bl kilidini kalldırmış ve cihazda mi hesabı giriliydi. Buraya girdim mi hesabının şifresini yazınca cihaz düzeldi.
Ve son flashlamaya çalıştığım global rom ile geldi. :) uçurumun eşiğinden döndüm.
Merhaba hovam

undead383

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
mi8
Konular
0
Beyler merhabalar, xiaomi mi8 telefonum miui 11 güncelleme yaptıktan sonra boot loopa düştü. Sonrasında miflash ile rom atarken lock seçeneği seçili kalmış, bottloader kilitlendi, üstüne attığım yazılım da çalışmadı. Telefon çin ancak bana bootloader açık ve global rom yüklü geldi. Orjinal developer/beta rom indirip miflash ve qfil ile edl modda atmaya çalışıyorum; mi flashta "only nop and sig tag can be received before authentication" hatasını, qfil uygulamasında "Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process fail" hatasını alıyorum.Mi unlock uygulamasında da hesabımı miui settings>developer options > mi unlock status eklememi söylüyor ancak telefon açılmadığı için mümkün değil.
Nasıl çözerim bu brick sorununu? Gerçekten yetkili bir hesabın mı olması gerekiyor rom yükleyebilmem için.
Daha önceden qfil ile yedek aldım ancak yükleyemiyorum.

Üst Alt