Rehber Mi 6x den - Mi A2'ye Geri Dönüş Rehberi [ 08.10.2019]

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Dediğim gibi hocam, bir kaç dosya eksikliğinden oluyor. Stok rom flashlarken bu dosya cihazda var kabul ediliyor. O yüzden yüklenmiyor. Port romda ise gelistirici dosyaları eklemiş oluyor.

Sorunsuz MIUI 12? Şuan elimde mia2 yok, yani deneme şansım da yok ama şu konumda MIUI 12 var , kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz

Bu arada, zahmet olmadı, sorunun çözülmesine sevindim. 6x mevzusu, bu işlerde geçmişte çok sorunla karşılaşmış biri değilseniz sıkıntılı bir süreç. Başta o sebeple uyarmıştım. Mesela ben belki 20 kez 6x e geçip geri gelmişimdir. Bir keresinde kablo oynadı ve cihaz tamamen tepkisiz kaldı. Hiç bir sekilde ekran yoktu. Cihazın içini açıp test point yaparak açtım. İlla bir çözümü var, ama az çok anlamak gerekiyor.

Açılış ekranındaki o yazı bootloaderin açık olduğunu gösteriyor. Rom yüklemek için öyle kalmalı. Ne zaman stok Roma dönerseniz ve rom yuklemeyecegim artık derseniz ozaman kilidi kapatirsiniz. Yazıda o zaman gider.

Neyse yine sorunuz olursa buralardayım. Görüşürüz hocam
hocam nasilsiniz ben yeniden mi 6x yaptim ama yine kamera calimadi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam ayni yontemle mi 6x e gectigimde ayni sorunu veriyor dosyalardan olurmu

Hocam şu konudakileri okurmusunuz. Normalde sorunsuz geçen çok kişi var. Siz nerede sorun yaşıyorsunuz çözemiyorum

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0

Hocam şu konudakileri okurmusunuz. Normalde sorunsuz geçen çok kişi var. Siz nerede sorun yaşıyorsunuz çözemiyorum
Hocam vallahi aynini yapiyorum kamera sorunu ve cagrida telefonu kulaga goturdugunde ekran kararmasida olmuyor

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam vallahi aynini yapiyorum kamera sorunu ve cagrida telefonu kulaga goturdugunde ekran kararmasida olmuyor

Hocam, mi 6x e ait persist dosyasını atmıştım. onu flashlayın twrp den. sensörler çalışıcak mutlaka.

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Mi6x romundaysanız neden mia2 persist yüklüyorsunuz hocam. Mİ6X Persist yüklemeniz lazım
Yok zaten siz yazdiginiz adimlari aynen yaptim olmadinyani mi 6x persisti de yukledim sensor kamera calismadi. Bende mi a2 persistide yukledim yine olmadi .

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Yok zaten siz yazdiginiz adimlari aynen yaptim olmadinyani mi 6x persisti de yukledim sensor kamera calismadi. Bende mi a2 persistide yukledim yine olmadi .

Hocam. mia2 persist yüklediğiniz an zaten bozdunuz sistem dosyalarını. Temizlemeden üzerine mi6x persisti kursanızda çalışmaz.

Üst Alt