Rehber Mi 6x den - Mi A2'ye Geri Dönüş Rehberi [ 08.10.2019]

celdegokhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
A2
Konular
1
Hocam merhabalar uzun uğraşlar sonucunda a2ye zor bela döndüm stock stabil rom kurdum yalnız bişey soracağım açılışta one simgesinden sonra turuncu mi simgesi geliyor bunun olması normal mi yoksa halen tam geçiş yapamamış durumda mıyım ?

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Ne beğeni teşekkürü kardeşim. Bunlar yeter mi yapmış olduğunuz emeğe.
Harfi harfine yapmama rağmen ilk denemem de olmadı. Aynı yöntemi adım adım tekrar yaptım oldu :D

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Ne beğeni teşekkürü kardeşim. Bunlar yeter mi yapmış olduğunuz emeğe.
Harfi harfine yapmama rağmen ilk denemem de olmadı. Aynı yöntemi adım adım tekrar yaptım oldu :D

En iyi öğrenme metodu deneme yanılmadır. Bazen ne kadar anlatırsanız anlatın yaşamadan bilemezsiniz. Bu cihazda böyle bir şey :D Kendi cihazımı bir çok tehlikeye atarak bu konuyu tamamladım. Faydalı olmasına ayrıca seviniyorum.

Sevgilerle.

esgwth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 3 Galax
Konular
2
Ben de anti 4 yazıyor arb yi aşmanın yolu var mı artık ? yoksa miui da tıkanıp kaldım mı

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Ben de anti 4 yazıyor arb yi aşmanın yolu var mı artık ? yoksa miui da tıkanıp kaldım mı

Hocam, bazı sitelerde bir metod var. Ama sadece romu yükleyebiliyorsunuz, güncelleme vb durumlarda cihaz brick oluyor. Ben olsam artık cihazımı mi6x olarak kabul eder, o cihaza ait romlara bakardım. Tabi ki arb korumasına dikkat ediniz, önceki sürümlere geri dönmeyin. ( Miui romlarında )

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Hocam, bazı sitelerde bir metod var. Ama sadece romu yükleyebiliyorsunuz, güncelleme vb durumlarda cihaz brick oluyor. Ben olsam artık cihazımı mi6x olarak kabul eder, o cihaza ait romlara bakardım. Tabi ki arb korumasına dikkat ediniz, önceki sürümlere geri dönmeyin. ( Miui romlarında )
Selam Ustam nasilsiniz ? ben mi a2 mi 6x yaptim geri donusum yapamiyorum gecende test point yapmakla geri done bilecegimi soglemistiniz .ama donemiyorum. telefonum unlocktan cikti tekrar unlock olmuyor china romda kaldim yardimci olabilirmisiniz?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Selam Ustam nasilsiniz ? ben mi a2 mi 6x yaptim geri donusum yapamiyorum gecende test point yapmakla geri done bilecegimi soglemistiniz .ama donemiyorum. telefonum unlocktan cikti tekrar unlock olmuyor china romda kaldim yardimci olabilirmisiniz?

Hocam, bootloader açıksa ve fastboot moda girebiliyorsanız test pointe gerek yok. Sadece arb durumunuzu bir kontrol edin. Eğer arb4 olduysa geri dönüş olmadığını bir çok kez söledim ve yazdım. Eğer cihazınız kilitlendiyse büyük ihtimal açamayacaksınız. Çünkü cihazınız mi a2 iken unlock yapmaya çalıştığınızda farklı bir cihaz görünür. 6x e geçince stok romları kurmanızın riskli olduğunu bir kaç kez sölediğimi hatırlıyorum.

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Hocam, bootloader açıksa ve fastboot moda girebiliyorsanız test pointe gerek yok. Sadece arb durumunuzu bir kontrol edin. Eğer arb4 olduysa geri dönüş olmadığını bir çok kez söledim ve yazdım. Eğer cihazınız kilitlendiyse büyük ihtimal açamayacaksınız. Çünkü cihazınız mi a2 iken unlock yapmaya çalıştığınızda farklı bir cihaz görünür. 6x e geçince stok romları kurmanızın riskli olduğunu bir kaç kez sölediğimi hatırlıyorum.
dogru soglediniz . arb 4 yaziyor. tamam mi a2 e geri donmesem bile global rom kuramiyorum. fastboot moduna giriyor ama bootloader kapali acamiyorum

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
dogru soglediniz . arb 4 yaziyor. tamam mi a2 e geri donmesem bile global rom kuramiyorum. fastboot moduna giriyor ama bootloader kapali acamiyorum

Benim bildiğim kadarıyla geri dönüş olmuyor. Bootloader açamazsınız. Varsa yöntem ben bilmiyorum diğer Sorun şu, mi 6x cihazına global rom yok hocam. Olsaydı, bootloader kapalı olsada xiaomi tool ile dönebilirdiniz. Üzgünüm, çin beta olarak kaldınız.

Çin romunda kalanlara Önerim ; Ekte yer alan google installer ile google uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde cihaz google servislerine kavuşuyor. Ek olarak Aslında moralocale2 uygulaması dilin bir bölümünü kendi dilinize çeviriyor. Root olmadığı için adb komutuyla sanırım dil de de biraz değişiklik yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Google Installer_v3.0_apkpure.com.apk
    175,6 KB · Görüntüleme: 1

Ruslan1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ruslan
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Benim bildiğim kadarıyla geri dönüş olmuyor. Bootloader açamazsınız. Varsa yöntem ben bilmiyorum diğer Sorun şu, mi 6x cihazına global rom yok hocam. Olsaydı, bootloader kapalı olsada xiaomi tool ile dönebilirdiniz. Üzgünüm, çin beta olarak kaldınız.

Çin romunda kalanlara Önerim ; Ekte yer alan google installer ile google uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde cihaz google servislerine kavuşuyor. Ek olarak Aslında moralocale2 uygulaması dilin bir bölümünü kendi dilinize çeviriyor. Root olmadığı için adb komutuyla sanırım dil de de biraz değişiklik yapabilirsiniz.
google installer uygulamasini yukledim. moralocale 2 i nerden ve nasil yuklerim

Üst Alt