İnceleme Mi 6 vs Mi 6 Ekran (sarı ekran sorunu)

demirbas44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÖMER
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Hocam Panel detaylarına nereden bakılıyordu? 23f - 25f olduğuna yani. Test menüsünden baktığımda sadece Jdi panel olduğunu belirtiyor. Bu arada Yeni Mi6'larda LG Panel de kullanılmaya başlanmış, hem Siyah hemde Seramik versiyonda (Belki Mavi'de de kullanılıyordur artık); umarım bu LG Paneller sorun açmaz yine insanların başına.
Ben şuan miuipro kullanıyorum şöyle anlatayım yolunu
Ayarlar>Telefon Hakkında dediğimizde kernel sürümü yazan yere 4 defa dokunduğumuzda test ekranı geliyor
1. sıradaki check version info tıkladığımızda
serial no: ...23f..... diye yazıyor
sayfayı aşağı kaydırdığımızdada LCM İNFORMATİON yazan yerde panel ile alakalı

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ben şuan miuipro kullanıyorum şöyle anlatayım yolunu
Ayarlar>Telefon Hakkında dediğimizde kernel sürümü yazan yere 4 defa dokunduğumuzda test ekranı geliyor
1. sıradaki check version info tıkladığımızda
serial no: ...23f..... diye yazıyor
sayfayı aşağı kaydırdığımızdada LCM İNFORMATİON yazan yerde panel ile alakalı

Hocam bende Serial No'da hiçbirşey yazmıyor, boş yan tarafı. Altta da İmei 1 diye gidiyor, bu arada bende Miui Pro 7.10.12 kullanıyorum.

LCM information dediğiniz gibi cihazın Panelinin ne olduğu söylüyor da, bende Serial No'da neden hiçbirşey yazmıyor onu merak ettim.

Cihazı Haziran 15 gibi Sefa hocamdan almıştım forumdan; Seramik versiyon.

demirbas44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÖMER
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Hocam bende Serial No'da hiçbirşey yazmıyor, boş yan tarafı. Altta da İmei 1 diye gidiyor, bu arada bende Miui Pro 7.10.12 kullanıyorum.

LCM information dediğiniz gibi cihazın Panelinin ne olduğu söylüyor da, bende Serial No'da neden hiçbirşey yazmıyor onu merak ettim.

Cihazı Haziran 15 gibi Sefa hocamdan almıştım forumdan; Seramik versiyon.
walla bilemiycem onu ama seri nosu heralde boş olmamalı

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
walla bilemiycem onu ama seri nosu heralde boş olmamalı

Siz böyle söyleyince şimdi neden benimki boş diye merak etmeye başladım hocam. Acaba Seri no Başka ne işe yarıyor ki? Bu arada benim cihazın İmeileri halledilmiş olduğu için boş olabilir mi acaba? Belki İmeilerine dokunulmayan cihazlarda çıkıyordur. Çünkü aklıma başka bir sebep gelmiyor, özellikle de aynı romu kullandığımız için.

demirbas44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÖMER
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Siz böyle söyleyince şimdi neden benimki boş diye merak etmeye başladım hocam. Acaba Seri no Başka ne işe yarıyor ki? Bu arada benim cihazın İmeileri halledilmiş olduğu için boş olabilir mi acaba? Belki İmeilerine dokunulmayan cihazlarda çıkıyordur. Çünkü aklıma başka bir sebep gelmiyor, özellikle de aynı romu kullandığımız için.
olabilir Sefa hocaya sormak lazım yanlış bilgilendirmiyeyim o konuda bilgim yok..

Dogankara54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
12
Hocam Panel detaylarına nereden bakılıyordu? 23f - 25f olduğuna yani. Test menüsünden baktığımda sadece Jdi panel olduğunu belirtiyor. Bu arada Yeni Mi6'larda LG Panel de kullanılmaya başlanmış, hem Siyah hemde Seramik versiyonda (Belki Mavi'de de kullanılıyordur artık); umarım bu LG Paneller sorun açmaz yine insanların başına.
Bende 4 tane mi6 aldım diğerleri arkadaşlarıma ve kendime seramik aldım jdi panel benim kisi ve arkadaşlarından öyle ekranlar gayet canlı ve net LG panelli mi6 kadın üretimi bildiğim kadarıyla 1 ay kadar önce LG panel üretimi yapıldığını duymuştum aralarında renk farkı bulunuyor ve LG ekranlar biraz sarımsı gibi geldi internette gördüğüm kadarıyla

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bende 4 tane mi6 aldım diğerleri arkadaşlarıma ve kendime seramik aldım jdi panel benim kisi ve arkadaşlarından öyle ekranlar gayet canlı ve net LG panelli mi6 kadın üretimi bildiğim kadarıyla 1 ay kadar önce LG panel üretimi yapıldığını duymuştum aralarında renk farkı bulunuyor ve LG ekranlar biraz sarımsı gibi geldi internette gördüğüm kadarıyla

Peki hocam çok sağolun, acaba sizde ithalatçı garantili mi aldınız cihazı? Birde mümkünse, sizde bakabilir misiniz sizde de Seri No kısmında 23f - 25f yazıyor mu?

olabilir Sefa hocaya sormak lazım yanlış bilgilendirmiyeyim o konuda bilgim yok..

Doğru hocam haklısınız en iyisi kendisine sormak.

Dogankara54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
12
Peki hocam çok sağolun, acaba sizde ithalatçı garantili mi aldınız cihazı? Birde mümkünse, sizde bakabilir misiniz sizde de Seri No kısmında 23f - 25f yazıyor mu?

Doğru hocam haklısınız en iyisi kendisine sormak.
Nereden bakılıyor kafam karşıtı

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Nereden bakılıyor kafam karşıtı

Cihazın test Menüsünden hocam. Panel kısmının bakıldığı yerden. En yukarda Seri No yazıyor, o bölüm.

Bu arada Sefa hocama sordum, İmeilerin halledilmiş olmasıyla alakalı olabileceğini söyledi kendisi de.

Dogankara54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
12
Cihazın test Menüsünden hocam. Panel kısmının bakıldığı yerden. En yukarda Seri No yazıyor, o bölüm.

Bu arada Sefa hocama sordum, İmeilerin halledilmiş olmasıyla alakalı olabileceğini söyledi kendisi de.
Seri no yazan yer bulamadım sonu 23d olan şeyler var

Üst Alt