Yardım Mi 6 dokunmatik problemi

halfur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Arkadaşlar merhaba telefonu geçen hafta n11 üzerinden aldım. Gayet memnunum fakat aldığımdan beri birkaç problem var çözemiyorum. Telefon kendi kendine geri tuşuna basıyor yada bişeyleri kaydırırken basmışım gibi yapıp onu açıyor ve bazı oyunlarda dokunduğum yeri değil başka yeri algılıyor. Güncelledim olmadı, fabrika ayarlarına döndüm olmadı. Nedir bu bilen var mı.9. 0.2.0 sürüm şu an

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Hocam Mi6'dan sonra P10 Plus üzer. Mate 10, Mate 10 Pro, Oneplus 5 veya 5T gibi cihazlara göz atın bence. SD 835, Exynos 8895 veya Kirin 970 alti cihazlara ise hiç bakmayın bana göre; özelikle de SD 835 deneyiminden sonra.
hocam p10 gördüğüm için ondan almak istedim. oneplus yazılım konusunda sıkıntıları varmış galiba tam bilmiyorum. mate 10 ve pro görmedim yeni mi çıkmış. özelliklerine baktım iyi gibi duruyor ama çok büyük ekrana sahip ideal ekran 5.2 ya da en fazla 5.5 inç düşünüyorum.
[doublepost=1512470076,1512469967][/doublepost]
Yazılımsal değil diyosunuz da o videolardaki alttan dokununca çıkma gibi sorunlar bende yok. 4 gündür de hiç yaşamadım bu sorunu. Bende geçti sorun nasıl geçtiğini de tam çözemedim. Yaptığım işlemler ise şu şekilde; cihazı güncelledim son sürüme ve ardından sıfırladım, geri bildirim yolladım, temayı kendi stok temasında bıraktım, klavyeyi GO klavye yaptım, fiziksel olarakta cihazın alt köşelerine bastırdım. Bu işlemlerden sonra 4 gündür yok hiç geri sorunu. Sorun yaşayanlar bir denesin dediklerimi
hocam yazılımı değiştirdim yine aynı sorun donanımsal nette ve bu sayfada videoları var. daha cihazı kurar kurmaz telefon sapıtmaya başlamıştı bunun ne klavye ile ne de başka biseyle alakası yok. telefonu bastırarak sorun ne kadar çözülebilir ya da kalıcı olarak sorunu aştınız mı o bile belli değil 1 ay sonra sıkıntı çıkarsa ya da daha da artarsa o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.
[doublepost=1512470095][/doublepost]
ben telefonun değişimini istedim.umarım gelende bu problem yoktur.cihaz çok hoşuma gitti çünkü.lakin gelende de aynısı olursa bende mi6 ya elveda demek zorunda kalacağım
geçmiş olsun hocam. malesef ki böyle

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
By.TRabZonLu™ hocam şimdi ben telefonu aldığım zamanlarda direk oyun yükledim zaten. telefonda 1-2 saat boyunca yuksek kaliteli oyun oynadım. dokunmatik bı ara sapitti. bı noktaya basmaya başladı kendi kendine. ekranı kapatıp açınca düzeldi. bı daha öyle bişi olmadı. sence servise goturmelimiyim?
[doublepost=1512470456,1512470384][/doublepost]3-4 hafta önce oldu bu olay.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
By.TRabZonLu™ hocam şimdi ben telefonu aldığım zamanlarda direk oyun yükledim zaten. telefonda 1-2 saat boyunca yuksek kaliteli oyun oynadım. dokunmatik bı ara sapitti. bı noktaya basmaya başladı kendi kendine. ekranı kapatıp açınca düzeldi. bı daha öyle bişi olmadı. sence servise goturmelimiyim?
belki eliniz terlediği için olabilir ya da üzerinde ekran jelatini varsa o yüzdende olabilir. biraz daha kullanın sürekli aynı seyler oluyorsa servise gönderirsiniz.

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
hocam p10 gördüğüm için ondan almak istedim. oneplus yazılım konusunda sıkıntıları varmış galiba tam bilmiyorum. mate 10 ve pro görmedim yeni mi çıkmış. özelliklerine baktım iyi gibi duruyor ama çok büyük ekrana sahip ideal ekran 5.2 ya da en fazla 5.5 inç düşünüyorum.
[doublepost=1512470076,1512469967][/doublepost]
hocam yazılımı değiştirdim yine aynı sorun donanımsal nette ve bu sayfada videoları var. daha cihazı kurar kurmaz telefon sapıtmaya başlamıştı bunun ne klavye ile ne de başka biseyle alakası yok. telefonu bastırarak sorun ne kadar çözülebilir ya da kalıcı olarak sorunu aştınız mı o bile belli değil 1 ay sonra sıkıntı çıkarsa ya da daha da artarsa o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.
[doublepost=1512470095][/doublepost]
geçmiş olsun hocam. malesef ki böyle

Hocam 16:9 ekranda ve kötü ekran kasa oranı ile 5.5 inç; 18:9 ekranda 6 inçe denk geliyor iyi ekran kasa oranları ile. Bu sebeple Mate 10 ve Mate 10 Pro o denli büyük cihazlar değiller. Oneplus da yazılım konusunda sorun varsa; Xiaomİ'de bu sorunların olması çok normal hocam o zaman :) Oneplus zaten yılda 1 yada 2 cihaz çıkartıyor; buna rağmen yazılımı halledemediyse, diyecek birşey yok o zaman.

Oyla:

mehmet87

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
2
bugun bendede sarjda iken dokunmatik sapitmaya basladi ornegin a ya basili tuttugumda aaaaaaaaaa die gidiyor normalde âäá secenekler cikmasi lazim sarjadan cikardigimda hic bir problem yok sadece kabloyu pc ye takip denedim sorun yine ayni yarin bi kablo alip denicem olmassa garantiye cekirden menusunden touch test yaptigimda sarda iken duz cizgi cekilmiyor kesik kesik gidiyor sarjdan cikarinca duz cizgi cekebiliyorum insallah kablodandir garantilerle ugrasmak zor

Oyla:

v10furkanv10

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
iPhone 6
Konular
4
Forumda kaç kişi mi 6 da benzer sorunlar yaşıyor ? bir de sorun yaşayanlar PRS(dokunmada gecikme süresi) değerlerini paylaşabilir mi ? Uzun uzun araştırdım bu sorun üretimsel. İllerde dokunmatiktede sorun yaşayabilirsiniz .

Son düzenleme:
Oyla:

halfur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
delta servis şuan ellerinde benzer sorunu olan 25 cihaz olduğunu yazılımla çözmeye çalıştıklarını söyledi.benim tel direk satıcı tarafından değişti bugün gelecek inceleyip buraya yazacağım.sorunlu cihazımda bu değer 1 idi

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Forumda kaç kişi mi 6 da benzer sorunlar yaşıyor ? bir de sorun yaşayanlar PRS(dokunmada gecikme süresi) değerlerini paylaşabilir mi ? Uzun uzun araştırdım bu sorun üretimsel. İllerde dokunmatiktede sorun yaşayabilirsiniz .
hangi değerler normal hangileri anormal?

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
hangi değerler normal hangileri anormal?
Tüm mi6 larda prs değeri 1.0 çıkıyor, takip ettiğim kadarıyla.Bu değer oled paneller de 1 in altında, bizimkilerde 1-2 arası olması gerekiyor diye biliyorum yani 1.0 çıkması problem değil.

Oyla:
Üst Alt