Soru Mi 5x Türkçe

sonofmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi4s
Konular
2
Arkadaşlar merhaba . Cihazım bu gün geldi ve gayet güzel bir telefon . yalnız çin ve ingilizce dilleri var . acaba türkçe dili var mı sitede rom olarak . google play kurdum ve ötesine geçemedim . sanırım unlock işlemi geçici yapılamıyor muş .Türkçe romu varsa onu kurmak istiyorum . yok egerki yok isie o zaman da global ingilizce olan güncelleme alan rom hangisi yazar mısınız ya da link verir misiniz

tuki87

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TUĞRUL
Cihazım
Mİ5S
Konular
0
Devrim merhaba seni Mi5 forumundan biliyorum, hayırlı olsun telefonun bende 5X kullanıyorum 1 ay oldu, BL kilidini açan şanslı azınlıktan biriyim A1 romu resmen akıyor tavsiye ederim. Merak ettiğiniz birşey olursa yazın.
Abi bende mi 5x almak istiyorum ama kullanan birinden yorum almak isterim

Oyla:

cedayroy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi5
Konular
6
Abi bende mi 5x almak istiyorum ama kullanan birinden yorum almak isterim
Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olayım.
Telefonun öncelikle tipi oldukça güzel siyah aldım ama keşke gold alsaydım diyorum bazen.
Ekranı biraz değişik bildiğiniz ıps LCD değil ltps ips LCD ekran olarak geçiyor kimine göre çok net kimine göre renkleri biraz soluk böyle bir durum.
Wi-Fİ çekim gücü fena değil (eski global note 4'üm sanki daha iyiydi)
Band 20 desteği yok 4G çekimi yine eski telefonum global note 4e göre kıyaslamak gerekirse oldukça vasat , nadir yerlerde görüyor.
Arka kamera eğer ışığı iyi alırsa harikalar yaratıyor özellikle portre modu çok başarılı. Fakat gece ve az ışık çekimleri bildiğiniz çamur. Ön kameraya gelecek olursak nasıl ışık alırsa alsın vasat.
Bataryası 6 saat ekran süresi veriyor, günü kurtarıyor diyebiliriz.
A1 romu kullanıyorum bence çok başarılı kasma, donma yok.
Ahize sesi çok güzel berrak ve kaliteli ses veriyor, aynı şekilde müzik dinlemek bu telefonla bir keyif. ( Ses yönünden çok başarılı)
Hızlı şarj desteği yok.
Parmak izi okuyucu çok hızlı yani öyle böyle değil baya hızlı.
Altta örnek bokeh efektiyle çektiğim bir fotoğraf koyuyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olayım.
Telefonun öncelikle tipi oldukça güzel siyah aldım ama keşke gold alsaydım diyorum bazen.
Ekranı biraz değişik bildiğiniz ıps LCD değil ltps ips LCD ekran olarak geçiyor kimine göre çok net kimine göre renkleri biraz soluk böyle bir durum.
Wi-Fİ çekim gücü fena değil (eski global note 4'üm sanki daha iyiydi)
Band 20 desteği yok 4G çekimi yine eski telefonum global note 4e göre kıyaslamak gerekirse oldukça vasat , nadir yerlerde görüyor.
Arka kamera eğer ışığı iyi alırsa harikalar yaratıyor özellikle portre modu çok başarılı. Fakat gece ve az ışık çekimleri bildiğiniz çamur. Ön kameraya gelecek olursak nasıl ışık alırsa alsın vasat.
Bataryası 6 saat ekran süresi veriyor, günü kurtarıyor diyebiliriz.
A1 romu kullanıyorum bence çok başarılı kasma, donma yok.
Ahize sesi çok güzel berrak ve kaliteli ses veriyor, aynı şekilde müzik dinlemek bu telefonla bir keyif. ( Ses yönünden çok başarılı)
Hızlı şarj desteği yok.
Parmak izi okuyucu çok hızlı yani öyle böyle değil baya hızlı.
Altta örnek bokeh efektiyle çektiğim bir fotoğraf koyuyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Evet katiliyorum, mi5in on kamerasi cok daha iyiydi. Arka kameranin portresi cok iyi fakat gece auto cekimleride iyi olabilirdi, bari mi5 gibi olsaydi..

Oyla:

bayramq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
2
Selam arkadaşlar bende mi5x var fake rom yüklü arkadaşim almak istiyor ona satacağım uğramak istemiyorum o kadar işlerler.ve mi a1 alacağım hemen.ikisi arasındaki fark birisi miu birisi yalın Android galiba ? Başka fark varmı arasında kamera olsun ses yönünden yada başka birşey ve son olarak mi a1 stabil miu romu varmı yada cikarmi yukleyebilirmiyim acaba teşekkür ederim bu arada Azerbaycanda çalışıyorum burada satan çok olduğu için almak bulmak çok kolay ve fiyat uygun Türkiye göre mi5x 790 TL geldi bana

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Selam arkadaşlar bende mi5x var fake rom yüklü arkadaşim almak istiyor ona satacağım uğramak istemiyorum o kadar işlerler.ve mi a1 alacağım hemen.ikisi arasındaki fark birisi miu birisi yalın Android galiba ? Başka fark varmı arasında kamera olsun ses yönünden yada başka birşey ve son olarak mi a1 stabil miu romu varmı yada cikarmi yukleyebilirmiyim acaba teşekkür ederim bu arada Azerbaycanda çalışıyorum burada satan çok olduğu için almak bulmak çok kolay ve fiyat uygun Türkiye göre mi5x 790 TL geldi bana
Bu iki cihaz birbirinin aynı, yanılmayın!
A1 olarak satılan cihaz üzerinde saf android kurulu gelirken
Mi5X olaral satılan cihaz üzerinde Miui Çin versiyonu kurulu olarak gelir.
Birini aldığınızda android`i google dan çıktığı gibi kullanıyorsunuz(zaten bu yüzden google ile anlaştı xiaomi)
Diğerinde ise standart Miui yazılımı kullanırsınız.
Arkadaşlar Mi 5X Miui versiyonu için, global rom(çok dilli, içinde türkçe olan) resmi olarak çıkmayacak olabilir demişler, bu konuda bilgim yok fakat resmi olarak çıkmasa bile geliştiriciler tarafından kısa süre içinde hazırlanacaktır.
Not: Botloader kilidini açtıktan sonra her iki romuda deneyimleyebilirsiniz.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cedayroy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi5
Konular
6
4/64 modelmi bu?

Oyla:
Üst Alt