Haber Mi 5 prime telefonumu bugün garantiye yolladım

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Bende inşallah yarın yolluyorum bakalım ne olacak

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Mi 5 prime telefonumu bugün garantiye yolladım gelişmeler konusunda bilgilendirme yapcam arkadaşlar. Umarım yolladığıma pişman etmezler :D.

Yollarken bu metni yazıp yolladım.

Cihazımı ilk aldığım günden itibaren hayalet ekran (Ghost Screen) sorunlu olarak kullanmaktayım bu sorun takılı olan panelden kaynaklanmakta. Ancak son zamanlarda bu rahatsızlık vermeye başladı. Ayrıca bazen şarj %5 te iken bir anda 0 oluyor eskisi kadar batarya performansı yok yani memnun değilim. Uzun videolar çektiğimde çok ama çok fazla donmalar olmakta kamerasında sorun var gibime geliyor önceden nekadar uzun olsada videolar sorunsuzdu. Ses eskisi kadar iyi gelmiyor yani kısık.

Cihazdaki sorunlar özetle
  • Hayalet ekran sorunu
  • Batarya
  • Video çekiminde yaşanan donmalar
  • Ses seviyesindeki düşüklük
  • Telefonda ara sıra yaşanan donmalar
  • Cihaza format atılmasını istemiyorum
Allah kavuşturmuş ))

asderty

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi5
Konular
0
Merhabalar,

Cihazınızın kaydına ulaşabilceğimiz bilgileri bize özel mesaj yoluyla iletmeniz halinde gerekli kontroller sağlanarak tarafınıza bilgiledirme yapılacaktır.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Kayıt numarası yanımda yok ama pazartesi günü görüşmüştük telefonla. Cengiz çelik adıyla bulabilirsiniz sanırım. Aslında mikrofon bozulduğu için önce ankarada yaptırmayı düşündüm. Burada yapamayız denince servise göndereyim dedim. Mikrofon arızasının köşedeki ezikliğe bağlanacağını biliyordum. Telefonun mikrofonu cebimden düştükten 1 hafta 10 gün sonra bozuldu ama sebebi o düşüşe bağlanabilir sıkıntı yok, ücretini verecektim.
Fakat, hazır göndermişken bataryasının değişmesini de istedim. Çünkü aldıktan 3-5 ay sonra pil performansı düşmeye başladı. Toplam 1 yılda sürekli düşüş göstererek ilk aldığım zamanki performansın neredeyse üçte birine düştü. Daha önceki samsung ve iphone telefonumda sorunsuzca değiştirdiklerinden bunun da değişmesini istedim. Ama 1 yıl içinde sürekli ve düzenli performans kaybını 10-15 gün önceki darbeye bağladınız.

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Kayıt numarası yanımda yok ama pazartesi günü görüşmüştük telefonla. Cengiz çelik adıyla bulabilirsiniz sanırım. Aslında mikrofon bozulduğu için önce ankarada yaptırmayı düşündüm. Burada yapamayız denince servise göndereyim dedim. Mikrofon arızasının köşedeki ezikliğe bağlanacağını biliyordum. Telefonun mikrofonu cebimden düştükten 1 hafta 10 gün sonra bozuldu ama sebebi o düşüşe bağlanabilir sıkıntı yok, ücretini verecektim.
Fakat, hazır göndermişken bataryasının değişmesini de istedim. Çünkü aldıktan 3-5 ay sonra pil performansı düşmeye başladı. Toplam 1 yılda sürekli düşüş göstererek ilk aldığım zamanki performansın neredeyse üçte birine düştü. Daha önceki samsung ve iphone telefonumda sorunsuzca değiştirdiklerinden bunun da değişmesini istedim. Ama 1 yıl içinde sürekli ve düzenli performans kaybını 10-15 gün önceki darbeye bağladınız.

Merhabalar Cengiz Bey,

Vermiş olduğunuz bilgilere istinaden kontrollerini sağladığımızda cihazınızın almış olduğu darbeden kaynaklı arızalandığı tespit edilmiştir. Kullanıcı hatası olması sebebiyle garanti kapsamı dışında değerlendirilerek tarafınıza ücret bilgisi verilmiştir. Servisimizde onarımı yapıldığı takdirde garanti süresi devam etmektedir. Batarya pil ömürü zamanla azalmakta , kullanıcı hatası olmaması durumunda ücretsiz garanti kapsamında değişimi mümkündür. Detaylı incelemeniz üzere görseller ektedir.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Ekli dosyalar

• cengiz1.jpg
    cengiz1.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 27
  • cengiz2.jpg
    cengiz2.jpg
    191,8 KB · Görüntüleme: 26

asderty

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi5
Konular
0
Merhabalar Cengiz Bey,

Vermiş olduğunuz bilgilere istinaden kontrollerini sağladığımızda cihazınızın almış olduğu darbeden kaynaklı arızalandığı tespit edilmiştir. Kullanıcı hatası olması sebebiyle garanti kapsamı dışında değerlendirilerek tarafınıza ücret bilgisi verilmiştir. Servisimizde onarımı yapıldığı takdirde garanti süresi devam etmektedir. Batarya pil ömürü zamanla azalmakta , kullanıcı hatası olmaması durumunda ücretsiz garanti kapsamında değişimi mümkündür. Detaylı incelemeniz üzere görseller ektedir.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Arkadaşın konusunu kirletiyorum kusura bakmasın.
Şikayetvardaki görüntüyü atmanız iyi olmuş. 2 tane anlayamadığım konuyu yazayım yorumu okuyanlar yapsın.
1. Pantolonun arka cebinden düşüp o köşedeki izi yapan darbe, bir pile nasıl zarar verebilir? O pil ki, telefon altıncı kattan düşse belki sağlam kalabilecek tek parçadır.
2. 15 gün önce bozulan mikrofon ile, 1 yıldır DÜZENLİ olarak performansı azalan (önce 5 saat ekran ışığı, bi süre sonra 4,5, daha sonra 4,...) pilden, aynı darbe nasıl sorumlu olabilir?

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Çok merak ediyorum
Avrupa yada Dünya'da bu iş hep böyle mi
yani satıcı müşteriden ne koparsam kar mantığındamı acaba kanunları/ uygulaması ne durumda veya Türkiyeme has bir mevzuumudur.

Afy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
0
Mrb ghost screen den gönderip ekranı değiştirilip memnun kalan var mı?

Üst Alt