Çözüldü mi 5 açılmama sorunu

serkan01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Problem nasıl çözüldü.

Jyhataltyn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Jyhat
Cihazım
Mi 5 prime
Konular
0
sorun nasıl çözüldü?

enderakin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ender
Cihazım
mi5
Konular
0
hocam kimse cevap yazmamış. bende aynı sorunu yaşıyorum telefon kullanmayınca az bekleyince kapanıyor yada ekran gidiyor ve bizde kapandı diye açmaya çalışırken iyice kapanıyor. benim fikrim sensor arızası yakınlık sensor yada ortam ışığı sensorunden kaynaklı olabilir. tamir işinden anlamam sizce olabilir mi arkadaşlar lütfen yardımcı olun

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Problem çözülmedi arkadaşlar, sensörle ilgili de değil, sensör değiştiği halde aynı problem devam ediyor;
Tam olarak problem şudur; kullanımdan sonra ekran kapattığımızda telefon açık olmasına rağmen ekran uyanmıyor fakat çağrı geldiğinde çalışıyor veya arka planda müzik açıksa çalmaya devam ediyor. Güç tuşuna uzun basınca (yaklaşık 25-30 saniye) telefon arka planda kapanıp açılıyor fakat ekrana yine görüntü gelmiyor. Bataryayı söküp takınca veya anakarta bağlı soketleri söküp takınca bazen görüntü geliyor, bazen de kapandıktan sonra kendiliğinden hiçbirşey yapmasanız bile görüntü geliyor. Yaptığım araştırmalarda tam olarak teşhis konulmuş olmadığını öğrendim. Bir arkadaş telefoncu da yaptırmış ama o da 3 ay sonra yine aynı durum olmuş. Eğer sorunun kesin çözümüne ulaşabilirsem buradan paylaşırım, araştırmalarım devam etmektedir. Bu iş benim için telefon arızası olmaktan çıktı bilimsel bir sorun haline geldi..

moon41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
mi5
Konular
1
2017 Şubatta aldım , yüklemediğim rom kalmadı hala da çalışıyor şu anlık maşallah. bu gün yeni tele geçtim redmi note9 s aldım. sebebi şimdiye kadar hiç kapanma sorunu yaşamamıştım geçtiğimiz hafta 3 kere peş peşe her gün kapandı. Sorunun kronik olduğunu söyledi xiaomi teknik servisi.tamiri mümkün anakart değişiyor ,6 ay kadar garanti veriyorlar 350-400 civarı yapıyorlar, İstanbul tahtakaledeki servis bilginiz olsun. Yukarıdada bir kaç arkadaş yazmış , telefon susar ve hiç bir şekilde açılmaz ise direkt telefoncuya götürmeyin. çıkarın arka kapağını , üst taraftaki gördüğünüz vidaları nazikçe sökün , bataryanın bağlantısını sökün ve tinerle (kulak temizleme pamuğuna ıslatarak) telinizi silin . 5 dk kurumasını bekleyin.tiner uçar zaten. batarya bağlantısını takıp teli şarza takın muhtemelen açılır. geçici çözümdür. ben 3 kere aynı şekilde geri döndürdüm. ama ne zaman kapanacağı malum . tornavida ile gezmeye başlamıştım 8=) . umarım birilerinin işine yarar. artık ne kadar giderse yeni aldığım telefonda canavar gibi ama mi5 e işlemcisi yaklaşamıyor bile . telinizin kıymetini bilin hala çok telefondan çok daha iyi.

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
Merhaba,

Hocam bu telefondan 2 adet vardı elimde ikisi de farklı zamanlarda aynı problemi yaşadı. Power chipini değiştirdim kullandım sorunsuz ama sonra telefonu değiştirdim verdiğim arkadaşta nüksetmiş sorun. Ben emin olmamakla birlikte ana karttan kaynaklandığını düşünüyorum. Telefonun ekran bölümünün ortasına kuvvetli bir baskı uygulayarak power tuşuna bastığınızda telefonunuzun açılacağına şahit olabilirsiniz.

İki telefonda da denedim ikisinde de telefon açıldı. Pili sök tak yapmadan deneyebilirsiniz.

Uğraşacak zaman bulursam anakartı söküp lehim pastası sürüp ısı tabancası ile her yerine ısı uygulayacağım.

Gkmel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih
Cihazım
Mi5
Konular
0
Valla arkadaslar bende 10 gundur bu dertle ugrasiyorum,kendimde elimden biraz iş gelir kendim soktum bayarya sok tak acildi ara ara ama aynen cebine koyunca ekran kapaliyken falan acilmamaya basladi,alkolle temizledim acildi falan,batarya yan tuşlar soketine bastirinca acildi bazen,laptop tamircisi arkadasima gosterdim,bir kac soguk lehimi duzeltti sonra acildi tekrar kapandi,batarya degisti duzelmedi,en son bi telefoncuya verdim powe soketiyle baska bi zimbirtiyi degistirdi 200 tl verdim 3 saat aonra yine kapandi arada kafasina gore aciliyor,telefonlarada cilgin zam gelmis,bilgisayarci arkadaslarima sordum umidi kestiysen eger son care,anakarti sokup kameralari vs sokup,anakarti firina atip isitmak,goremedigimiz bir tane lehimden yapiyor belki 10 dakika 120 derece firina atin ya herru ya merru,bende tornavida ile geziyordum bu arada :)) ama mi den sogudum acikcasi

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Valla arkadaslar bende 10 gundur bu dertle ugrasiyorum,kendimde elimden biraz iş gelir kendim soktum bayarya sok tak acildi ara ara ama aynen cebine koyunca ekran kapaliyken falan acilmamaya basladi,alkolle temizledim acildi falan,batarya yan tuşlar soketine bastirinca acildi bazen,laptop tamircisi arkadasima gosterdim,bir kac soguk lehimi duzeltti sonra acildi tekrar kapandi,batarya degisti duzelmedi,en son bi telefoncuya verdim powe soketiyle baska bi zimbirtiyi degistirdi 200 tl verdim 3 saat aonra yine kapandi arada kafasina gore aciliyor,telefonlarada cilgin zam gelmis,bilgisayarci arkadaslarima sordum umidi kestiysen eger son care,anakarti sokup kameralari vs sokup,anakarti firina atip isitmak,goremedigimiz bir tane lehimden yapiyor belki 10 dakika 120 derece firina atin ya herru ya merru,bende tornavida ile geziyordum bu arada :)) ama mi den sogudum acikcasi
Dediklerini bizler de denedik, maalesef mevcut anakart için çözüm yok, şuan aklımdaki tek soru yeni anakart aldığımda aynısı olur mu? En son onu deneyeceğim gözümü karartıp aliexpressten sipariş vereceğim.

Üst Alt