Çözüldü mi 5 açılmama sorunu

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16
Telefon eğilmeye, hemen kırılmaya çok müsait. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar telefonlarına düzgünce bir baksın en hafif bir eğim anakarta zarar verir.

ellaksakir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Mi5s te bu sorunu yaşıyorum.Ekranı kapanınca açılmıyor,batarya bağlantısını çıkarıp takınca sorun çözülüyor ama gittikçe sıklaşıyor.Ben de ekranı açık olarak kullanıyorum. Sorun anakart kaynaklı. Bir devre elamanını ısınıp soğumasından kaynaklı bacaklarında temassızlık olduğunu düşünüyorum. Power IC denilen parçası olabilir, emin değilim. Kayseri'de telefon anakartı tamiri yapan yerlerde 100-150TL fiyat verdiler ancak garanti veremiyor. Söküp, temizleyip, takıyorlar.
Bir arkadaşım iki adet mi5 anakartını tamire gönderdi. Biri yapılamadı diğerini 1 yıldır kullanıyor.

Son düzenleme:

fatihdemirbal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
0
bende de aynı sorunlar mevcut. lineage rom kullanıyorum, her hafta güncelleme glediğinde yüklemek için recovery girmeye çalıştığında kapanıyor ya da başka bir sebepten telefonu yeniden başlatınca kapanıyor açılmıyor. telefonu yeniden başlatmaya korkuyorum.

ismail.3846

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
mi 5 prime
Konular
0
Nereye gönderdiler telefonu tamir için ?
Mi5s te bu sorunu yaşıyorum.Ekranı kapanınca açılmıyor,batarya bağlantısını çıkarıp takınca sorun çözülüyor ama gittikçe sıklaşıyor.Ben de ekranı açık olarak kullanıyorum. Sorun anakart kaynaklı. Bir devre elamanını ısınıp soğumasından kaynaklı bacaklarında temassızlık olduğunu düşünüyorum. Power IC denilen parçası olabilir, emin değilim. Kayseri'de telefon anakartı tamiri yapan yerlerde 100-150TL fiyat verdiler ancak garanti veremiyor. Söküp, temizleyip, takıyorlar.
Bir arkadaşım iki adet mi5 anakartını tamire gönderdi. Biri yapılamadı diğerini 1 yıldır kullanıyor.

Üst Alt