Çözüldü mi 5 açılmama sorunu

drvagus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
izzet
Cihazım
mi5
Konular
1
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. biraz detaylı anlatmam daha doğru olur sanırım...
anlamlı mı bilmiyorum ama daha evvelden de nadiren de olsa donma şeklinde kapanma(direk pin ekranı ile açılıyordu) oluyordu.
son iki hafta ise kapanıp açılmıyor. ilk günlerde tuş kombinasyonları ile açılabiliyordu. sonraları kapağı açıp batarya kablosunu sök-tak yaparak ancak açabiliyorum. son iki gün ise batarya ekran ne varsa sök-tak ile anca açılıyor. o da canı isterse...

Room ihtimaline binaen;
-kilidi açıp miFlash ile 2-3 defa room attım. (attı mı bilmiyorum.) başarıyla yüklendi diyor, kapanıyor ve yine açılmıyor.
-mi suit ile room atayım dedim room dosyasını göstermeyi beceremedim suite.

neden olabileceği ve çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. biraz detaylı anlatmam daha doğru olur sanırım...
anlamlı mı bilmiyorum ama daha evvelden de nadiren de olsa donma şeklinde kapanma(direk pin ekranı ile açılıyordu) oluyordu.
son iki hafta ise kapanıp açılmıyor. ilk günlerde tuş kombinasyonları ile açılabiliyordu. sonraları kapağı açıp batarya kablosunu sök-tak yaparak ancak açabiliyorum. son iki gün ise batarya ekran ne varsa sök-tak ile anca açılıyor. o da canı isterse...

Room ihtimaline binaen;
-kilidi açıp miFlash ile 2-3 defa room attım. (attı mı bilmiyorum.) başarıyla yüklendi diyor, kapanıyor ve yine açılmıyor.
-mi suit ile room atayım dedim room dosyasını göstermeyi beceremedim suite.

neden olabileceği ve çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Şu an cihazınız ne durumda açılıyormu yoksa kapalı haldemi? En son Global Beta veya Global Stable Rom'mu yüklüydü Miui 9 olarak.
Ayrıca Bootloader Kilidini açtıktan sonramı başladı yoksa hiç bir şey yokken günlük kullanım sonrası mı başladı sorunlarınız.

drvagus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
izzet
Cihazım
mi5
Konular
1
Şu an cihazınız ne durumda açılıyormu yoksa kapalı haldemi? En son Global Beta veya Global Stable Rom'mu yüklüydü Miui 9 olarak.
Ayrıca Bootloader Kilidini açtıktan sonramı başladı yoksa hiç bir şey yokken günlük kullanım sonrası mı başladı sorunlarınız.

Cihaz şuan açık. En son ne yüklüydü bilemiyorum. Ama cuma günü bir kaç başarısız denemeden sonra 9.5.5.0 global room yükleyebildim. İlk defa roomdan sonra kendiliğinden açıldı ve 30 saat kadar sorunsuz çalıştı. Ancak son 24 saattir yine aynı sorun başladı. Acincaya kadar imanim gevriyor. Açıldıktan sonra da kapandı kapanacak diye diye kullanıyorum.
Cidden sinir bozucu. Bataryadan olma ihtimali yoktur değil mi. Misal iki saat önce açtım. %69 ile açıldı, şuan ise %62 de pil
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada birden başladı, tesadüftür belki ama bir tavla oyunu indirdikten sonra oldu. Bootloader kilidini room atmak için ben açtım...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-07-08-21-40-46-900_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-07-08-21-40-46-900_com.android.settings.png
    137,5 KB · Görüntüleme: 93

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
Aynı sorun bende de var hocam batarya değişimi rom değişimi ne yaptıysam kapanmaya devam etti şimdi son nefesini verdi bir kaç arkadaş ic power entegre den yaptığını bunu değiştirdikten sonra düzeldiğini iletmiş

Ekli dosyalar

• 168C80A1-BA30-490F-BD4C-02BA0C7843D7.jpeg
    168C80A1-BA30-490F-BD4C-02BA0C7843D7.jpeg
    1.021,9 KB · Görüntüleme: 113
  • CEC976BB-84DA-4AAD-A4CD-C03B8604231B.jpeg
    CEC976BB-84DA-4AAD-A4CD-C03B8604231B.jpeg
    571,3 KB · Görüntüleme: 107
  • B1530B67-2BE5-42CB-91C6-AE3719A4BE87.jpeg
    B1530B67-2BE5-42CB-91C6-AE3719A4BE87.jpeg
    91,7 KB · Görüntüleme: 101

drvagus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
izzet
Cihazım
mi5
Konular
1
Öneri için teşekkürler... Bunu kim değiştirebilir ki. Servise mi göndermek lazım

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
Entegre değişimi yapabilen bir servisi ben bulamadım.Belki forumda arkadaşların bildiği önerebileceği bir teknik servis vardır diye yazdım.

drvagus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
izzet
Cihazım
mi5
Konular
1
Aynı sorun bende de var hocam batarya değişimi rom değişimi ne yaptıysam kapanmaya devam etti şimdi son nefesini verdi bir kaç arkadaş ic power entegre den yaptığını bunu değiştirdikten sonra düzeldiğini iletmiş

hoş görün ama forumda baktım bazıları da bundan da değil diyorlar

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
hoş görün ama forumda baktım bazıları da bundan da değil diyorlar

estafurullah başka neyden olabilir benim aklım akmadı. Bu arada telefon 2 gün önce tekrar kendiliğinden düzeldi ve hiç kapanmadı şaka gibi insan kafayı yer yahu :)

emresycn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre Soycan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
TCDD Tekniker
Konular
13
Bende de aynı sorun oldu, telefon birden bire kendi kendine kapanmaya başladı. Telefonu söküp pil, ön kamera vs söküp takmadan açılmıyordu. İlginç kısmı ne düştü ne darbe yedi. Cebimde kendi kendine oldu. Sinirlendim ve artık şuan bir daha açılamayacak hale getirip çekmeceye attım.

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
izmirde Alsancak ta bir arkadaş ile telefonda görüştük bana bende yok ama chipleri temin edebilirsen değiştiririz dedi. bende aliexpressten iki adet entegre chip sipariş verdim biri QC PMI8994 002 (POWER1) diğeri QC PM8996 001 (POWER2)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt