Çözüldü mi 5 açılmama sorunu

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
bilgisayar cpu larının bir sıcaklık sensörü olur aşırı ısınmada cihaz kendini korumaya alır ve kendini kapatırdı ve belli bir süre boyunca açılmazdı. acaba chiplere ve cpu ya kaliteli bir termal macun sıksanız bir de öyle deneseniz ? çünkü full fonksiyon çalışan bir cihazın aniden kapanması sonra hiçbirşey yokmuşcasına açılıp çalışmaya devam etmesi benim aklıma birtek aşırı ısınmayı getiriyor.

hyper_jam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi5
Konular
5
bilgisayar cpu larının bir sıcaklık sensörü olur aşırı ısınmada cihaz kendini korumaya alır ve kendini kapatırdı ve belli bir süre boyunca açılmazdı. acaba chiplere ve cpu ya kaliteli bir termal macun sıksanız bir de öyle deneseniz ? çünkü full fonksiyon çalışan bir cihazın aniden kapanması sonra hiçbirşey yokmuşcasına açılıp çalışmaya devam etmesi benim aklıma birtek aşırı ısınmayı getiriyor.

Bak kardeşim bu hiç de aklıma gelmemişti macunum var + termal ped ile birlikte deneyeceğim... eywallah kardeş fikrin için..

hyper_jam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi5
Konular
5
denedim hiç bir etkisi olmadı

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Power entegreleri değişmesi lazım gibi bu da yetmeyebilir.Temiz yapılmazsa işlem telefon çöp olabilir.Zaten bu problemi yaşıyorsanız uğraşmaya değmez atın gitsin çekmeceye yeni telefon alın.

Son düzenleme:

hyper_jam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi5
Konular
5
Power entegreleri değişmesi lazım gibi bu da yetmeyebilir.Temiz yapılmazsa işlem telefon çöp olabilir.Zaten bu problemi yaşıyorsanız uğraşmaya değmez atın gitsin çekmeceye yeni telefon alın.

entegreler değişti.. çekmecelik oldu...

gokmengozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
gkmen
Cihazım
mi5
Konular
0
Bu lanet sorunu cozebilen varmi? ilginc tarafi kullaninca kapanmiyor cebime veya bir kenara biraktigimda kapanmis oluyor acmak icin icini aciyorum bataryayi defalarca sokup takiyorum zar zor aciliyor. farkli rom denendi, batarya degisti, power ic degisti( pmi8994) sorun devam ediyor.

mzo69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mzo
Cihazım
mi 9T
Konular
7
Ana kartta kılcal çatlak olması bir ihtimal. Mi5 telrfonu 3 yıldan fazla kullandım, rom falan atmadım, global resmi romla kullandım. Hiç böyle sorunlar yaşamadım. Muhtemelen bunun sebebi orijinal şarj aletinden başka şarjla hiç şarj etmedim (powerbank hariç). Mi5 lerde bu sorun kronik, tüm telefonlar için orjinal harici, şarj ve kablo kullanmamak en doğrusu.

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Power ic entegre yada başka bir şey olsun bunun temel sebebi telefonun ısınması. Özellikle şarjda kullanma alışkanlığınız varsa telefonun ömründen gidiyor.tavsiyem orijinal şarj aleti ve kablo ile düzenli şarj etmek, ısınmayı mümkün oldukça azaltmak.ısınma entegreyide bozabilir, anakartta çatlak da yaratabilir.mi5 zaten yapısı gereği uzun ömürlü olması zor.

gokmengozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
gkmen
Cihazım
mi5
Konular
0
problem çözülmüştür canlarım