mi 13 vs k60 pro

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
Xiaomi ile redmi kıyaslıyorlar Allah akıl fikir versin ne diyim...
Üstelik xiaomi 13 serisi gibi her açıdan premium bir cihazı başka seriyle kıyaslamak komik duruyor.
isminizin hakkini veriyosnz 😅bahsettigimiz alt seviye bir cihaz degil redminin premium cihazi.teknoloji marketlerinde felan olsa biraz incelemenizi tavsiye edecem ama maalesef yok.cihazi kullanmadan yorum yapmak bence hic mantikli degil onyargili olmayin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yukaridan arkadaslarimiz bahsettigi fanlar bunlar iste😅telefonu kullanmamis kulaktan dolma bilgilerlerle youtobedan 5 dklik inceleme vedeolarla yorum yapmak cok kolay ve yanlis

Xiaomi manyağı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anonim
Cihazım
İphone 6
Konular
10
Xiaomi 13 gibi premium bir cihazı oyuncak gibi duruyor demekle cihazlardan ne kadar anlamış olduğunuzu belli ediyorsunuz :) malzeme kalitesi,hoparlör,mikrofon,ahize,kamera, kullanılan tuşun bile kalitesine kadar xiaomi ile redmiyi birbirinden ayıran fark budur zaten. Redmi k60 pro güzel bir cihaz olabilir ama xiaomi 13 ile kıyaslanabilecek bir cihaz değil.
İyi günler.

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
Kullanıcı uygunsuz dil kullanımı nedeni ile uyarı cezası almıştır.
Xiaomi 13 gibi premium bir cihazı oyuncak gibi duruyor demekle cihazlardan ne kadar anlamış olduğunuzu belli ediyorsunuz :) malzeme kalitesi,hoparlör,mikrofon,ahize,kamera, kullanılan tuşun bile kalitesine kadar xiaomi ile redmiyi birbirinden ayıran fark budur zaten. Redmi k60 pro güzel bir cihaz olabilir ama xiaomi 13 ile kıyaslanabilecek bir cihaz değil.
İyi günler.
kardeş yukarıda kullandığım telefonlardan bahsettim ben anlamadıysan tekrar yazim😅ben daha öncesi 13 ultra s23 ultra ve en son k60 pro kullandım.bunladin yanında bana oyuncak gibi geldi bunu nesini anlamakta zorlaniyosunuz böyle zor birey değil aslında göreceli şeyler 😅resmi note 9 10 felanla karsilastirmadim ben telefonu.malzeme kalitesi k60 prova daha güzel mi 13 yapısı çok fazla leke parmak izi bırakıyor.k60 prova cam ama mat bir cam olduğu için leke tutmuyor.ayrica arka kapağı yani cam oval olduğu için ele güzel oturuyor.pil kullanımı şarj süresi ekran kalitesi benim için daha önemli dedim.kamera içinse 13 önde benim için bir kamera açısından 3 4 bin fazla vermem dedim bunda sizi rahatsız eden nedir ?burda çok kararsız kalan arkadaşlar var.butcemiz yetmiyor harcamanın 3 4 bin güzel bir rakam kamera için ben ve re mem.butcesi iyi olan kamera seven verebilir do you unterstand ? ölüsü 2 ayda bir telefon değişip inceliyorum aslanparcasi 1 yılda farkli markalarin yeni cikan modellerini alip inceliyorum yaşın kadar telefon degismisligim var.biseyden analamadigin kiyaslanamayacak demenden belli.goren der biri snap 888 diğeri s gen 2.hay altlarım.sen gene anlamazsın ama neyse.ins nasip olur iki cihazı da kullanirsn farkı gorursn

Xiaomi manyağı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anonim
Cihazım
İphone 6
Konular
10
Sen benim maddi durumumu veya yaşımı nereden biliyorsun. Aslan parçası falan üsluba bak... çoluk çocuk gibi konuşmalar...
Senin 2 katın yaşında 2 katın daha fazla telefon kullanmışımdır bundan eminim.
Senin fikrin sende kalsın. Zira çok komik duruyor söylediğin şeyler. Daha fazla cevap verme tenezzülünde bulunmayacağım aslanım.

Ayrıca zaten xiaomi 13 kullanıyorum nasip olacak bir durum yok ;)

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
Sen benim maddi durumumu veya yaşımı nereden biliyorsun. Aslan parçası falan üsluba bak... çoluk çocuk gibi konuşmalar...
Senin fikrin sende kalsın. Zira çok komik duruyor söylediğin şeyler. Daha fazla cevap verme tenezzülünde bulunmayacağım aslanım.
maddi durumunu tabiki bilemem ve ona birsey demedim dikkatli okursan.insallah iki cihazı da kullanirsn dedim bu tamamen iyi dilek.belki daha iyi cihazlar kullanıyorsunuz benim sorunum değil iyisi kötüsü.ben burda iyi dileklerimi ilettim sana.ikiside kullan ki bu kadar kucumsenmeyecegini anla.ama yaşın ve tecruben fazla olmadigi çok belli ki yukarida küçümseyeci basit bir yorumlar yapmazdın.kucumsersen kucumsenirsin unutma aslan parcasi belki de dedigin gibi yasin fazla olabilir ama tecrube yok kardes.telefondan ne kadar anladığım konusunda ve k60 pronun mi 13 le kiyaslanamayacak seviyede olduğunu söylemeniz tecrübenizi belirtiyor.yoksa kullanmamis olsaniz bile girip kiyas yaptiginizda arada sizin söylediğinizin tersine kamera disinda fark olmadigini goreceksnz.yoksa bu yaptiginiz fanliktan baska bisey degil.....iyi gunler

Ayrıca zaten xiaomi 13 kullanıyorum nasip olacak bir durum yok ;)
o zaman inş.k60 proyuda kullanırsan bırak küçümsemeyi kamera disinda fark olmadigini görürsün güzel kardesim😅fan demişken fan olduğunuz belli oldu.biseye kendinizin diye iyisi bu diğerleri kötü demeyin.karsi görüşlere saygılı olun

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Cidden anlamak zor bu kadar aşağıya düşen bir iletişim kalitesinin sebebini,
herkes kendisine uyan cihazları almış,alan memnunsa ne ala...
İkisinin de mantıklı olan ve olmayan yanları var,kullanmış olmak elbette objektif olmaya bir artı ancak tek başına insanların düşüncelerini değiştiremez.
İkisi de son derece güçlü amiral gemisi sınıfındaki cihazlar,arada zaten 3-4 bin lira gibi de bir fark yok
bugün 16 bine sıfır K60 Pro Çin,18 bine de Xiaomi 13 Çin bulabilmek mümkün.
Bu parayı kamera ve boyuta mı yoksa ekran ve pile mi vereceksiniz kişinin tercihine kalmış.

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
Cidden anlamak zor bu kadar aşağıya düşen bir iletişim kalitesinin sebebini,
herkes kendisine uyan cihazları almış,alan memnunsa ne ala...
İkisinin de mantıklı olan ve olmayan yanları var,kullanmış olmak elbette objektif olmaya bir artı ancak tek başına insanların düşüncelerini değiştiremez.
İkisi de son derece güçlü amiral gemisi sınıfındaki cihazlar,arada zaten 3-4 bin lira gibi de bir fark yok
bugün 16 bine sıfır K60 Pro Çin,18 bine de Xiaomi 13 Çin bulabilmek mümkün.
Bu parayı kamera ve boyuta mı yoksa ekran ve pile mi vereceksiniz kişinin tercihine kalmış.
maalesef insan karşısındakini forumlarda seçemiyor.cihazi kullandım diye insanların düşüncesini değiştirme gibi niyetim yok bununla üste çıkma gibi bir derdim de yok ben burda sadece tecrubelerimi paylastim ama goruyorum ki rahatsiz olan bi cok arkadas var maalesef.gonul rahatligiyla bir cihaz kötü,kiyaslanamaz diyebilmek için kullanmak gerekir .on yargıları Bi kenara bırakıp değerlendirme yapabilmek için.mesela ilk çıktığında bende gt2 proya onyargiliydim ama kullanınca ısınma disinda harika cihaz olduğunu gördüm oda islemciden zaten.biz yukarıda global 13 den bahsediyorduk hani band 20 den felan bahsettik.cin sürümünde tabiki 4 bin farketmez daha azdır ama gene bir fark var sonuçta.zaten fark olmasa 13 diyebilirim bende.iyi forumlar

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
maalesef insan karşısındakini forumlarda seçemiyor.cihazi kullandım diye insanların düşüncesini değiştirme gibi niyetim yok bununla üste çıkma gibi bir derdim de yok ben burda sadece tecrubelerimi paylastim ama goruyorum ki rahatsiz olan bi cok arkadas var maalesef.gonul rahatligiyla bir cihaz kötü,kiyaslanamaz diyebilmek için kullanmak gerekir .on yargıları Bi kenara bırakıp değerlendirme yapabilmek için.mesela ilk çıktığında bende gt2 proya onyargiliydim ama kullanınca ısınma disinda harika cihaz olduğunu gördüm oda islemciden zaten.biz yukarıda global 13 den bahsediyorduk hani band 20 den felan bahsettik.cin sürümünde tabiki 4 bin farketmez daha azdır ama gene bir fark var sonuçta.zaten fark olmasa 13 diyebilirim bende.iyi forumlar
Hocam,Çin cihazını ancak ve ancak Çin cihazı ile kıyaslamak doğru olur.
Global işine girerseniz eğer,arada sadece cihaz yok söylediğiniz gibi Band 20 olayı ve N20 olayı var,bir de üzerine globalde e-sim desteği var.
Bir diğer artı da ticari;bu maalesef artık kalıplaşmış,özellikle yurt dışı cihaz satıcıları tarafından.Cihazın arkasında CE yazmıyorsa alınmaz diyorlar,insanlar global modeli alırken bir tık daha sıcak bakıyor bu yüzden.Elbette işi bilen buna düşmez,ancak sonrasında cihazı satmak isterseniz Global olan tartışmasız daha hızlı gidecektir,kendim de şahit oldum defalarca kez.
Herkes elindeki malı övüyor,dediğim gibi alan memnunsa sorun yok iyi forumlar dilerim.

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
Hocam,Çin cihazını ancak ve ancak Çin cihazı ile kıyaslamak doğru olur.
Global işine girerseniz eğer,arada sadece cihaz yok söylediğiniz gibi Band 20 olayı ve N20 olayı var,bir de üzerine globalde e-sim desteği var.
Bir diğer artı da ticari;bu maalesef artık kalıplaşmış,özellikle yurt dışı cihaz satıcıları tarafından.Cihazın arkasında CE yazmıyorsa alınmaz diyorlar,insanlar global modeli alırken bir tık daha sıcak bakıyor bu yüzden.Elbette işi bilen buna düşmez,ancak sonrasında cihazı satmak isterseniz Global olan tartışmasız daha hızlı gidecektir,kendim de şahit oldum defalarca kez.
Herkes elindeki malı övüyor,dediğim gibi alan memnunsa sorun yok iyi forumlar dilerim.
Çin cihazıyla karşılaştırma yaptığımızda gene fiyat farkı var hocam 2 3 bin.dedigim gibi fark olmasa bende 13 diyebilirdim.band 20 konusunda sorun yasayanda var yasamayanda kirsalda sorun oluyormus.e sim kullanim tercihine bagli kimisine gore iyi bisey kimisine gore olmazsada bisey degilsmez.global olan daha hızlı satılacaktır katılıyorum bu konuda.ama ben şimdi 13 kullanıyorum elimdeki malı ovmuyorum😅eski telefonumdan memnuniyetimi dile getiriyorum.biraz daha kısık bütçeyle üst segment almak isteyenler için.iyi forumlar

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
Redmi K60 Pro 3 günlük kullanım raporları :)
Cihazdaki sürüm ile 4-5 saat ekran süresi alıyorum bu normal mi değil mi bilmiyorum. 120 Watt şarj cihazı ile 22 dakikada %9'dan %100'e oluyor bu muhteşem bir süre. İlk kez böyle bir şey cihaz kullanıyorum bana abartılı geliyor olabilir :) Ekran kalitesi ise muazzam, 2k ekranı açıp boş zamanlarda otobüste veya serviste film izliyorum her şey çok net o yüzden ekranına bayıldım. Oyun oynayan biri değilim fakat bu cihazla sanırım yine pubg mobile maceram kaldığı yerden devam edecek diyebilirim. Oyunu indirdim fakat 90 fps desteğini göremedim bu nedenle magisk modülü ile 90 fps kilidini açıp oynadım. Telefon ısınmıyor desem yeri. EU romu bırakıp elite roma geçecim bugün itibariyle. Biraz da elite rom ile yola devam edeceğim. Redmi K60 Pro 120 hz ekrana sahipken Mi 10t pro da 144hz ekrana sahip ama bunun kadar akıcı olduğunu hatırlamıyorum. Mi serisinin sadece 10t prosunu kullandığım ve diğer serisini bilmediğim için böyle bir yorum yapabiliyorum. Fanlar lütfen atlamasın :) Antutu bencmark testine soktum ne kadar ısı yükselişi olacak diye ama 37 dereceden sadece 44 dereceye çıktı. Normal kullanımda cihaz çok serin. Direnç yolu ile kayıt yaptırmıştım ama direnç kaydını yapanın eline sağlık hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu arada band 20'nin olmayışı hiçbir şeyi değiştirmedi. Mi 10t Pro ile hat üzerinden 120 mpbs internet hızı alırken bu cihaz 140-150 mbpsyi gördü. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Aklıma başka bir şey gelirse muhakkak ekleme yapacağım. kafeinsiz hocama ve Skorpi hocama teşekkürlerimi sunuyorum. :)

Üst Alt