Rom Mi 10T / PRO (apollo) MIUI 14 V14.0.5.0.SJDCNXM

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Twrp üzerinden kurulum yapmaya çalıştığımda romu kuruyor ancak kurulum çok kısa sürede tamamlanıyor, yeniden başlat dediğimiz zaman da cihazda yüklü işletim sistemi yok uyarısı veriyor. Bu hatayı alan arkadaşlar, romu masaüstüne klasör olarak çıkartın, cihazı fastboot moduna alın ve klasör içindeki format yazan bat dosyasına çift tıklayarak kurulumu yapın. Sabah yaptım kurulumu, herhangi bir sorun yok, bazı yerlerinde İngilizce yazılar mevcut, kullanıma engel değil.

• Batarya performansı beni tatmin etmedi, sabah şarjdan çektim, şu anda şarj 45 oldu. Sadece ekran kapalıyken toplamda 1 saat müzik dinledim. 2 yada 3 kez telefonla konuştum. Beklediği yerde ve bu kadar az işlemle bu batarya değerlerini veriyorsa, oyunda iyice canını okur haberiniz olsun
  • Bluetooth kulaklık bağlandığında, bazen aygıtı tanımıyor ve çağrılarda sesi ahizeden vermeye devam ediyor.
  • Hoparlör ses seviyesi iyileştirilmiş, ancak kulaklık ses seviyesi, viper yüklü olduğu halde az geliyor.
  • Wifi çekim kalitesi düşük geldi gözüme, bağlanırken uzun sürüyor ve arada kopma yaşattı.
  • Mobil şebeke çekimi iyileştirilmiş, ancak bölgeye bağlı olarak sizlerde değişiklik gösterebilir, o yüzden buna çok takılmayın
  • Kamera aynı, hiç bir değişiklik yok, çekim kalitesi öncekilerle aynı, tüm modlar sorunsuz çalışıyor ve bulanıklık yok
  • Lsposed yükleniyor, ancak bazı modüller çalışmıyor, bu yüzden lucky patcher uygulaması kullanılamıyor, kullanılsa bile tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz
Kısaca, geçmeye değmez bana kalırsa, 12.5 sürümü daha kararlı, batarya performansı olarak da daha tatmin edici. Arayüz bile aynı neredeyse. Denemek isteyenler için izlenimlerim bunlar. 12.5.8 sürüme geri dönüş.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Hocam oyun performansı gündelik kullanım performansı nedir ne değildir nasıldır pil performansı nasıldır gözle görülür herhangi bir problemi var mıdır donma takılma ekstra ısınma var mıdır gözlemleyip bize de bilgi verirseniz çok seviniriz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp üzerinden kurulum yapmaya çalıştığımda romu kuruyor ancak kurulum çok kısa sürede tamamlanıyor, yeniden başlat dediğimiz zaman da cihazda yüklü işletim sistemi yok uyarısı veriyor. Bu hatayı alan arkadaşlar, romu masaüstüne klasör olarak çıkartın, cihazı fastboot moduna alın ve klasör içindeki format yazan bat dosyasına çift tıklayarak kurulumu yapın. Sabah yaptım kurulumu, herhangi bir sorun yok, bazı yerlerinde İngilizce yazılar mevcut, kullanıma engel değil.

• Batarya performansı beni tatmin etmedi, sabah şarjdan çektim, şu anda şarj 45 oldu. Sadece ekran kapalıyken toplamda 1 saat müzik dinledim. 2 yada 3 kez telefonla konuştum. Beklediği yerde ve bu kadar az işlemle bu batarya değerlerini veriyorsa, oyunda iyice canını okur haberiniz olsun
  • Bluetooth kulaklık bağlandığında, bazen aygıtı tanımıyor ve çağrılarda sesi ahizeden vermeye devam ediyor.
  • Hoparlör ses seviyesi iyileştirilmiş, ancak kulaklık ses seviyesi, viper yüklü olduğu halde az geliyor.
  • Wifi çekim kalitesi düşük geldi gözüme, bağlanırken uzun sürüyor ve arada kopma yaşattı.
  • Mobil şebeke çekimi iyileştirilmiş, ancak bölgeye bağlı olarak sizlerde değişiklik gösterebilir, o yüzden buna çok takılmayın
  • Kamera aynı, hiç bir değişiklik yok, çekim kalitesi öncekilerle aynı, tüm modlar sorunsuz çalışıyor ve bulanıklık yok
  • Lsposed yükleniyor, ancak bazı modüller çalışmıyor, bu yüzden lucky patcher uygulaması kullanılamıyor, kullanılsa bile tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz
Kısaca, geçmeye değmez bana kalırsa, 12.5 sürümü daha kararlı, batarya performansı olarak da daha tatmin edici. Arayüz bile aynı neredeyse. Denemek isteyenler için izlenimlerim bunlar. 12.5.8 sürüme geri dönüş.
Yine Xiaomi yine şaşırtmadı ne diyeyim...

nido10

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nadir
Cihazım
mi5s
Konular
1
Eu versiyonu var bilginize

mustafa.cemrek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi10t pro
Konular
1
debloat yaparken mms uygulamasını sileyim dedim mesajlar da gitti. tekrar getiremiyorum :D telefonda mesajlaşma özelliği kalktı

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373

mrtkrc07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
2
Evet bat dosyası ile kurdum

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
debloat yaparken mms uygulamasını sileyim dedim mesajlar da gitti. tekrar getiremiyorum :D telefonda mesajlaşma özelliği kalktı
Arama ve mesajlaşma uygulamasını manuel olarak indirip yüklerseniz geri gelecektir.

nido10

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nadir
Cihazım
mi5s
Konular
1
Bu cihazda rom yüklemekle imei sorunu çıkmaz. Resmi geliştiriciden yapılan bir açıklama mı bu?
Onu bilmiom ya tesadüf görünce haber ediyim dedim yoksa benlik bi sorun yok orjinal tr cihazıda imei atan çok fazla o yüzden yazım dedim

Ayrıca resmi geliştirici yani rom geliştiricisi imei atmış mı neyapmış ona bakmazki

Ben hem çin hemde eu 14 yu yükledim çin yaklaşık bi 500 mb daha free ram var ilk gözüme o çarptı

Son düzenleme:

Rethinkk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mİ 10T
Meslek
Elk-Elkt.Mühendisi
Konular
2
Eu rom u dün akşam kurup bi süre denedim,genel anlamda büyük bir sorun yok fakat batarya kullanımı miui13 e göre fazla geldi,zamanla güncellemeler oturursa belki kullanılabilir ama şu an günlük kullanıma çok uygun değil bence.12.0.12 ye döndüm.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
hata verdi yeniden başlatırken yazılım yüklü değil uyarisi verdi tekrardan 4 wipe yapip twrp yi yeniden flaşladim cihaz sistemi gordu root atıp açtım şuanda sorun yok
akıcı gibi rom artik gun icinde ekleme yaparim

Üst Alt