Soru MediaTek Helio G90T

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
90T nasıl bir işlemci sizce? Özellikle oyun için üretildiği yazıyor sitelerinde sd730'a fark atmış durumda. Şuan için sadece note8 proda mevcut batarya+performans olarak kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Aslında hemfikirim hocam ama şu var. Mediatek açıklama yapmıştı. Artık amiral gemisi işlemcilere değil, orta segment işlemcilere odaklanacağız demişti. Bundan sonra çıkaracakları orta segment işlemcileri çok daha stabil olacaktır. Ama karşısında olan rakipler de boş durmuyor tabi. Mesela snapdragon 730 ailesi. Yada Exynos 78xx ailesi.
işlemci dünyası orta segmente odaklanmış durumda.
İki tane mtk işlemcili telefon kullanmış biri olarak, bedava verseler kullanmam, satarım... İster ön yargı denilsin ister başka bir şey... Tavrım bu kadar net... 8-|

Oyla:

baba_yaga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlker YÜKSEL
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Ghost screen sorunu LCD/LED genel sorunu. Bu durumun firma ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Nitekim diğer markalarda hatta 25 bin 30 bin TL LG OLED TVlerde var. Hatta Samsung TV'ler DSE efektleri olur.

Oyla:

serdar.yakupoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
note2
Konular
3
Rn8 proyu almadan önce bir çok telefon ile karşılaştırma videolarını izledim iPhone x dahil çoğu telefona karşı genelde hep üstündü cihaz bence gayet yeterli özellikle akıcılığı pil süresi giriş çıkışlardaki tepki süresi bence çok iyi ısınma sorunu ile karşılaşmadım oğlum en üst ayarlarda pubg oynar saatlerce banamisin demedi kamera performansı da beni tatmin etti yıllarca note2 telefonuma rom üstüne rom yükledim daha hızlı daha akıcı olsun diye global romda zaten bu haliyle cihaz gayet hızlı o yüzden sürekli rom degismeme de gerek yok işin özeti cihaz bence fiyatının üstünde değerli bir cihaz

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Kronik sorunlar var evet benimki sorunsuz çıkti bu ghost screen varsa kendini belli eder mi hemen 6 ay oldu hiç rastlamadim
Ben de kullandım 3 4 ay, şu anda kuzenim ve ablam kullanıyor. İkisi de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Biraz da özen (şarjda zorlamamak vb.) ve şans sanırım.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Rn8 proyu almadan önce bir çok telefon ile karşılaştırma videolarını izledim iPhone x dahil çoğu telefona karşı genelde hep üstündü cihaz bence gayet yeterli özellikle akıcılığı pil süresi giriş çıkışlardaki tepki süresi bence çok iyi ısınma sorunu ile karşılaşmadım oğlum en üst ayarlarda pubg oynar saatlerce banamisin demedi kamera performansı da beni tatmin etti yıllarca note2 telefonuma rom üstüne rom yükledim daha hızlı daha akıcı olsun diye global romda zaten bu haliyle cihaz gayet hızlı o yüzden sürekli rom degismeme de gerek yok işin özeti cihaz bence fiyatının üstünde değerli bir cihaz

iPhone x de işlemci konusunda aynı fikre katılmıyorum hocam

Oyla:

serdar.yakupoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
note2
Konular
3
işlemcisi daha iyi demek istemedim performans olarak iphone kadar verimli olduğunu anlatmaya çalıştım 10 bin TL'lik cihazla kafa kafaya olmak bile bence büyük iş

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
işlemcisi daha iyi demek istemedim performans olarak iphone kadar verimli olduğunu anlatmaya çalıştım 10 bin TL'lik cihazla kafa kafaya olmak bile bence büyük iş

Hocam sizin kendi fikriniz saygı duyarım ama mediatek işlemci ile a1x işlemciyi uzun süre kullanırsanız farkı anlarsınız tabiki yüksek performans alabilirsiniz ama eğer çıtayı extrem dereceye getirirseniz farkı anlarsınız iyi forumlar :)

Oyla:
Üst Alt