Soru MediaTek Helio G90T

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
90T nasıl bir işlemci sizce? Özellikle oyun için üretildiği yazıyor sitelerinde sd730'a fark atmış durumda. Şuan için sadece note8 proda mevcut batarya+performans olarak kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Progeneral

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şamil
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
Şu konuya bir açıklık getireyim , mediatek kötü işlemci üretmiyor arkadaşlar sadece kaynak kodlarını ( kernel apilerini ) üreticilerle paylaşmıyordu ve o yüzden üreticiler geliştirme yapamıyorlardı. Ama artık durum böyle değil QUALCOMM ile rekabet için tüm kozlarını oynuyor mediatek yani öyle sizin salladığınız gibi değil durumlar

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Şu konuya bir açıklık getireyim , mediatek kötü işlemci üretmiyor arkadaşlar sadece kaynak kodlarını ( kernel apilerini ) üreticilerle paylaşmıyordu ve o yüzden üreticiler geliştirme yapamıyorlardı. Ama artık durum böyle değil QUALCOMM ile rekabet için tüm kozlarını oynuyor mediatek yani öyle sizin salladığınız gibi değil durumlar
1-Sallamıyorum, önceki tecrübelerime dayanarak, Sd işlemcili telefon varken mtk işlemcili telefon almam diyorum.

2-kötü olsun diye yazmıyorum, milletin ihtiyacına göre işlemci seçerek sorun yaşamamasını istiyorum.

;)

Oyla:

ArdaBey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Stinso
Cihazım
Redmi note8 pro
Konular
2
Redmi note 8 pro kullanıcısı olarak yorumları hayretle okudum arkadaşlar.Yok bedava verseler almam yok ısınıyor yok o yok bu,cihazı eline almamış kişilerin bu kadar karalama yapması şaşırttı beni açıkçası.Lütfen yorum yaparken cihazın 2000 TL bandında satıldığını da unutmayalım.Alın kullanın arkadaşlar,pil olarak ta 10 ay sonrasına bir şey diyemem ama ben 1 aydır kullanıyorum genelde 9-10 saat ekran süresi alıyorum yani pil konusunda da içiniz rahat olsun,ha 4500 mAh kendini hissettirmiyor ama yinede 10 saat ekran süresi karısık kullanımda çok iyi.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Redmi note 8 pro kullanıcısı olarak yorumları hayretle okudum arkadaşlar.Yok bedava verseler almam yok ısınıyor yok o yok bu,cihazı eline almamış kişilerin bu kadar karalama yapması şaşırttı beni açıkçası.Lütfen yorum yaparken cihazın 2000 TL bandında satıldığını da unutmayalım.Alın kullanın arkadaşlar,pil olarak ta 10 ay sonrasına bir şey diyemem ama ben 1 aydır kullanıyorum genelde 9-10 saat ekran süresi alıyorum yani pil konusunda da içiniz rahat olsun,ha 4500 mAh kendini hissettirmiyor ama yinede 10 saat ekran süresi karısık kullanımda çok iyi.
Sana sevmediğin bir şeyi satmak için tezgahına koymuş ve sana alman için buyur eden birisine "hayır almam" demen o malı karalamak mıdır?

Telefon ve işlemcisi hakkında konu içerisinde yazdıklarımı okudun mu?

* * *

Telefonun Hayırlı olsun güle güle kullan... ;)

Oyla:

Sgns66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SÜLEYMAN
Cihazım
Redmi not 8 pro
Konular
0
Benim telefon Xiaomi not 8 pro fakat işlemcim cortex nasıl oluyor ya

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Benim telefon Xiaomi not 8 pro fakat işlemcim cortex nasıl oluyor ya

cortex olan işlemci değil, çekirdek modeli ve yapısıdır. İşlemci markaları / üreticileri farklı olsada bionic, exynos, snapdragon vs. gibi hemen hemen tüm markalar günümüzde bu çekirdekleri kullanmaktalar.

Oyla:

Demir2121

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
İphone 11pro ma
Meslek
Bilgisayar yazılım
Konular
15
Kıymetli kardeşim orta segment cıhaz bir amiral cihaz performans sı vermez ama iş görür pugb gibi oyunlarda 60fps gibi akıcılıkta oynarsın ama bu tur cihazlar uzun ömürlü performans vermez.

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
İmkansız şeyler yazmayın lütfen. İndir MLBB full ayarlara al sağlam bir takım savaşında nasıl kasıyor gör :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Orta seviye bir işlemci kağıt üstünde sd730 dan üstün fakat fark atmıyor. Hatta uzun süreli verimlilikte sd730 un gerisinde kalır. Şuan için askıya alın zaten güzel bir işlemci ise piyasaya tutunursa yenisi çıkar. Şuan için kumara gerek yok. Yazdıklarım tamamen benim görüşüm.
Bu arada MLBB oynuyorum full ayarlarda hdr'ından tut karakter hatlarına kadar tüm ayarları açık şekilde oyuna giriyorum takım tflerinede giriyorum gram kasma görmedim? Telefonu 8 aydır kullanıyorum belki bir gram kasma takılma vs. olmadı ısınma olayı çok oldu fakat, onuda custom rom ile çözdüm pil ekran açık süresi 12 saat gördüm. Aynı telefonları kullanmıyoruz sanırım :)

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Xiaomi ne kumar oynuyor nede riske giriyor, adamların müşteri memnuniyeti gibi bir derdi de yok. Sadece şimdilik iyi tutan bir satış tekniği bulmuş adamlar ve tek amaç daha çok satış yapmak.

Diğer markaların fiyat boşluklarını, teknik özellikleri ile göz kamaştıran cihazlar ile dolduruyorlar, böylece insanların büyük kısmı fiyat nedeni ile Xiaomi alıyor, zaten bu fiyatlarda bu teknik özelliklere sahip başka marka yok denebilir. Dolayısıyla cihazların satışı yapıldıktan sonra sorun çıkarıp çıkarmamasının bir önemi yok.

En yakın örneğimiz note 7ler. Neredeyse her 10 cihazdan 5 tanesi kronik ekran sorunu yaşadı ama note 8 çıkınca kimsede çekinceli yaklaşalım demedi tam tersi daha çok sükse yarattı pazarda. Yani insanlar bu durumdayken Xiaomi nin müşteri memnuniyeti yada kalite ve stabilite ile ün yapıp yapmamasının bir önemi yok. O cihazlar mecbur satılacak zaten her halükarda
Çok doğru söylediniz hocam bende teknik özellikleri iyi diye aldım ama yazılım stabilitesi çöp okuduğum en iyi yorum gerçekten
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok doğru söylediniz hocam bende teknik özellikleri iyi diye aldım ama yazılım stabilitesi çöp okuduğum en iyi yorum gerçekten
Note 8 için cok geciktirdiler hocam güncellemeyi ve geçenlerde Xiaomi ceosunun bile İphone kullandığını gördüler adamlar kendi malını biliyorlar çünkü hocam

Oyla:

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Kusura bakmayın doların kafam kadar olduğu bir ülkede iphone Samsung kullanamam o kadar param yok bu telefonlara bile yok yere Bi dünya para bayılıyoruz elalem şu telefonların yüzüne bakmıyor ya 100 dolardan alıyor bu telefonu adam 100 dolar = 100 TL biz veriyoruz 2000 küsür arttır arttıra biliyorsan işte ne yapacan el mahkum xiaomiye devam xiaominin ceosu ben olsam ben de iphone kullanırdım o kadar şirket bilgisi var o telefonda kim koruyacak o bilgileri haha--

Oyla:
Üst Alt