İpucu Magisk Manager SafetyNet Control "Ctsprofile:False" Hatası Çözümleri

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Öncelikle yaptığım işlemleri baştan anlatayım en azından diğer arkadaşlarımıza da referans olsun, yol göstersin isterim.

İlk önce redmi note 8 pro kullanıyorum ve benim magisk sürümüm 20.4 arkadaşlar rom olarak miui pro 12 20.6.4 beta mevcut cihazda zaten aşağıda paylaşacağım resimlerde de görünmekte.

İlk önce sayın By.TRabZonLu™ hocamızın konusunda magisk sürümüm 20xx olduğu için magisk hide props v5.2.5 sürümünü indirdim ve magiskten yükleyip cihazı başlattım.

Konuya ulaşmak isteyen arkadaşlar için

Daha sonrasında sayın hocamızın konudaki adımlarını uyguladım, terminal olarak termuxu kullandım. su yazarak uygulamaya kök erişim izni verdim daha sonrasında props yazarak menüye giriş yaptım ben redmi cihaz kullandığım için 25'i tuşladım ve oradan redmi note 8 pro (9,10) ındıa yı seçtim. Çin model cihaz sahipleri için adımlar farklı olabilir baştan uyarayım.

Ardından sayın muhammed540 hocamızın paylaştığı hardwareoff modülünü magiskten flaşladım şuanda cihaz sertifikalı konumda ve safetynet kontrollüde görüldüğü üzere başarılı. Netflix markette çıkıyor artık ama benim cihaz şuanda l3 konumunda onuda söyleyeyim dert etmedim yalnız netflix kullanmıyorum çünkü fakat bir arkadaşımdan test etmek amaçlı rica edip hesap alarak netflixi farklı bir yerden apk olarak indirdiğimde hd olarakta izleyebildiğimi gördüm bunuda ek olarak belirtmiş olayım.

Konuyu açıp detaylı olarak anlatım sağlayan sayın Buse S. Yıldız hocama ve hardwareoff modülünün paylaşımını sağlayan muhammed540 hocama teşekkürlerimi sunuyorum, iyiki varsınız hocalar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

FU20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Member
Cihazım
RN8P
Konular
12
Öncelikle yaptığım işlemleri baştan anlatayım en azından diğer arkadaşlarımıza da referans olsun, yol göstersin isterim.

İlk önce redmi note 8 pro kullanıyorum ve benim magisk sürümüm 20.4 arkadaşlar rom olarak miui pro 12 20.6.4 beta mevcut cihazda zaten aşağıda paylaşacağım resimlerde de görünmekte.

İlk önce sayın By.TRabZonLu™ hocamızın konusunda magisk sürümüm 20xx olduğu için magisk hide props v5.2.5 sürümünü indirdim ve magiskten yükleyip cihazı başlattım.

Daha sonrasında sayın hocamızın konudaki adımlarını uyguladım, terminal olarak termuxu kullandım. su yazarak uygulamaya kök erişim izni verdim daha sonrasında props yazarak menüye giriş yaptım ben redmi cihaz kullandığım için 25'i tuşladım ve oradan redmi note 8 pro (9,10) ındıa yı seçtim. Çin model cihaz sahipleri için adımlar farklı olabilir baştan uyarayım.

Ardından sayın muhammed540 hocamızın paylaştığı hardwareoff modülünü magiskten flaşladım şuanda cihaz sertifikalı konumda ve safetynet kontrollüde görüldüğü üzere başarılı. Netflix markette çıkıyor artık ama benim cihaz şuanda l3 konumunda onuda söyleyeyim dert etmedim yalnız netflix kullanmıyorum çünkü fakat bir arkadaşımdan test etmek amaçlı rica edip hesap alarak netflixi farklı bir yerden apk olarak indirdiğimde hd olarakta izleyebildiğimi gördüm bunuda ek olarak belirtmiş olayım.

Konuyu açıp detaylı olarak anlatım sağlayan sayın Buse S. Yıldız hocama ve hardwareoff modülünün paylaşımını sağlayan muhammed540 hocama teşekkürlerimi sunuyorum, iyiki varsınız hocalar.

Hardwareoff modülü yüzünden l3 sertifikası oluyor galiba. Ben şu an EdXposed modülü kullanıyorum, cihazım da sertifikalı görünüyor ama markette Netflix yok

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Hardwareoff modülü yüzünden l3 sertifikası oluyor galiba. Ben şu an EdXposed modülü kullanıyorum, cihazım da sertifikalı görünüyor ama markette Netflix yok

Kilit açılınca direkt l3'e düşmüştü zaten hocam modül sonrası olmadı. Netflix'in markette çıkmasınada bu modül yardımcı oldu sanırım bilemiyorum.

Rdau26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1

Hardwareoff modülünü nerden bulabilirim? Biraz bakındım bulamadım forumda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir önceki sayfa
Hardwareoff modülünü buldum bir önceki sayfada ancak hiçbirşey değişmedi işlemleri aynı şekilde uyguladım. Edxposed la geçebiliyorum ama markette satın alımlarda santi sertifikasız gibi işlem görüyorum.

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Çözümler içindeki arcore modülünü yükledim düzeldi.
Ancak merak ettim, neyle ilgili? Arcore ile nasıl bir bağlantısı var acaba?

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Çözümler içindeki arcore modülünü yükledim düzeldi.
Ancak merak ettim, neyle ilgili? Arcore ile nasıl bir bağlantısı var acaba?
Google neredeyse tüm telefonlara bu uygulamayı yuklettirdi. Madem yuklettim bunun üzerinden Root sorgulayayim diye düşünmüş ve uygulama üzerinden Root kontrol yapıyor. Yüklediğimiz yama uygulamanin kontrol etmesini geçersiz kılıyor.

Ben böyle biliyorum

omerakb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omer
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
14
netflixi hd yapmak için hangisini kurmam lazım ?

saienz1231

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emirhan
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
0
redmi note 9 pro kullanıyorum rica etsem yardımcı olur musunuz

receperdem58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
recep
Cihazım
ıphone 7
Konular
1
Değerli Hocalarımız,

Öncelikle bayramınızın son gününün de mutluluk ile geçmesini diliyorum. party~~

Root sevdalısı olarak çeşitli modüllere gönül versek de bazı durumlar Magisk Manager'da Safety Net kontrolünden geçmemizi engelliyor.

Hatta, geçen günlerde saygıdeğer Kontrol hocam da Safety Net'ten geçmemişti(hem ctsprofiledan hem de basicintegrityde false almış idi) kendisine bir modül ismi vermiştim fakat o basit bir çözüm ile sorununu çözmüş idi.dance~~ O konu burada.

Ben Miroom Beta'ya geri dönüş yapıp ikimizin de çözümlerini uyguladım fakat bende ikisi de yaramadi :)

Ekran şu şekilde:

SafetyNet'ten false geçmesinin başlı başına sorunu edXposed managera tam yetki verememek ve customiuizeri kullanamamak, Google Play Store'de olan bazı uygulamalara erişememek ve indirememek. :) (Bu kadar değil tabi)

Forumda çeşitli çözüm önerileri okudum ama cihazımızdaki ayarlara, yaptığımız işlemlere veya yüklediğimiz modüllere göre bu hatanın sebebinin değiştiğine kanaat getirmeye başladım.

EU betada sorunsuz Safety Net kontrolü yaşar iken Miroom'da her şeyi aynı yapıp hata almak beni düşündürdü. O yüzden hem forumumuz bünyesinde sunulan çözüm önerilerini hem de kendi sorunumu çözen modülü tek bir başlık altına spoyler şeklinde dizmeye karar verdim.

1. Magisk Manager'ı Açın
2. Sol üst üç çizgiden Ayarları tıklayın.
3. Magisk Hide seçeneğini aktif edin.

1. Magisk Manager'ı Açın
2. Sol üst üç çizgiden İndir'i tıklayın.
3. Arama Çubuğuna SafetyNet yazın ve karşınıza MagiskHide Props Config modülü çıkacaktır.

4. Modülü direkt Magisk vesilesi ile değil de, telefon depolama alanınıza .zip dosyası olarak indirmeniz daha sağlıklı olacaktır.
5. Sol üst üç çizgiden Modüller sekmesine tıklayıp alttaki + işaretinden indirdiğiniz zip dosyasini bulun.
6. Installation Successful /Done gibi başarı mesajinda sağ alt köşeden telefonunuzu yeniden başlatın.

Hatta; bu modül ile detaylı bilgi By.TRabZonLu™ hocam tarafından yazıldı. Mod - MagiskHide Props Config v5.2.4 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

EDIT(29.05.20):
3. Çözüm büyük ölçüde çözüm sağlıyor. Benim çözümüm bu yöntem sayesinde olmuş idi. Çveneburi ve muhammed540 hocalarimin anlatımlarını okuyarak çözüm sağlayabilirsiniz :)

Kendim bir şey eklemiyor, Mustafa hocamın çözüm önerisini sunuyorum.
Çveneburi

Edit: Mustafa hocam bir ilave yaptı

Edit: muhammed540 hocam da detaylı ve resimli olarak anlatti.

Sxiao hocamın belli bir dönemde yapmış olduğu açıklamaları editlemeden ekliyorum.

Kontrol hocam ise Arcore modülünü yükleyerek çözüm sağlamış.
Siz değerli hocalarımızın da SafetyNet kontrolünde farklı çözümleri var ise konuya ekleyerek zengin bir konu elde edebiliriz. Ben bulabildiğim makul çözümleri yazdım.
Umarim faydalı olmuştur..

Saygılar..

Deneme inisiyatifi size ait olup,oluşabilecek bozukluklardan şahsım, bu konuda çözüm sunan hocalarım ve miuiturkiye.net yönetici / üyeleri sorumlu tutulamaz.

Keyifli Forumlar!

valla burada olsanız yemek çay falan ısmarlardım heralde allah razı olsun kurtardın beni bu dertten müşteri beynimi yemişti

Üst Alt