İpucu Magisk Manager SafetyNet Control "Ctsprofile:False" Hatası Çözümleri

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6
Bilgilendirme için yazıyorum. Hiddencore bypass yapmıyor sadece magisk i kandırıyor. 3. Parti program indirip bakarsanız hala failed gözüküyor. Kesin çözüm magisk hide prop.

Sadece göstermelik yani. Gerçekten işe yaramıyor.

Son düzenleme:

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Yeni çözüm. Magiskten yükleyiniz
Başka çözüm yolu varmıdır burada ki bütün yöntemleri denedim ama hepsinde fail hatası verdi daha önceden bunu kurmuştum sorun olmuyordu ( endonezya son sürüm stock rom yüklü )

kursatok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi 9
Meslek
Bilgisayar Bakımcı
Konular
9
Elinize sağlık hocam, sizde farklı modüller yüklü olduğundan geçmiyor olabilir mi? Bende olan modülleri atacağım, sizde kontrol edip ona göre tekrar dener misiniz? (Riru modülleri pasif halde duruyor)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
yüklü modüllerin dosyaları varmı sizde

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Hangi işlem fazla veya gereksiz bilmiyorum ama uzun uğraşlar sonucu yapabildiğim yöntem:
-Magiski farklı dosya ismiyle yeniden kurma
-Magisk Hide
-Magisk Hide Props Config modülü
- Termuxdan : su/props/çıkan seçeneklerden 2.yi seçme/yes/reboot
-Hardwareoff modülü
-ardından play Store'un verilerini temizledim ve
Sadece bunları yapmak yeterli teşekkürler

-Magisk Hide

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Sadece bunları yapmak yeterli teşekkürler

-Magisk Hide
Hardware off modülünü kullanın mutlaka hocam. En kalıcı çözüm şu anlık o

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Burada bir modül vardı, kurunca cihaz adı BASIC oluyor. Onu nasıl yok edebilirim. Telefonda ne zaman rom değiştirsem cihaz adı BASIC'e dönüyor.

BilalYigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
51
Değerli Hocalarımız,

Öncelikle bayramınızın son gününün de mutluluk ile geçmesini diliyorum. party~~

Root sevdalısı olarak çeşitli modüllere gönül versek de bazı durumlar Magisk Manager'da Safety Net kontrolünden geçmemizi engelliyor.

Hatta, geçen günlerde saygıdeğer Kontrol hocam da Safety Net'ten geçmemişti(hem ctsprofiledan hem de basicintegrityde false almış idi) kendisine bir modül ismi vermiştim fakat o basit bir çözüm ile sorununu çözmüş idi.dance~~ O konu burada.

Ben Miroom Beta'ya geri dönüş yapıp ikimizin de çözümlerini uyguladım fakat bende ikisi de yaramadi :)

Ekran şu şekilde:

SafetyNet'ten false geçmesinin başlı başına sorunu edXposed managera tam yetki verememek ve customiuizeri kullanamamak, Google Play Store'de olan bazı uygulamalara erişememek ve indirememek. :) (Bu kadar değil tabi)

Forumda çeşitli çözüm önerileri okudum ama cihazımızdaki ayarlara, yaptığımız işlemlere veya yüklediğimiz modüllere göre bu hatanın sebebinin değiştiğine kanaat getirmeye başladım.

EU betada sorunsuz Safety Net kontrolü yaşar iken Miroom'da her şeyi aynı yapıp hata almak beni düşündürdü. O yüzden hem forumumuz bünyesinde sunulan çözüm önerilerini hem de kendi sorunumu çözen modülü tek bir başlık altına spoyler şeklinde dizmeye karar verdim.

1. Magisk Manager'ı Açın
2. Sol üst üç çizgiden Ayarları tıklayın.
3. Magisk Hide seçeneğini aktif edin.

1. Magisk Manager'ı Açın
2. Sol üst üç çizgiden İndir'i tıklayın.
3. Arama Çubuğuna SafetyNet yazın ve karşınıza MagiskHide Props Config modülü çıkacaktır.

4. Modülü direkt Magisk vesilesi ile değil de, telefon depolama alanınıza .zip dosyası olarak indirmeniz daha sağlıklı olacaktır.
5. Sol üst üç çizgiden Modüller sekmesine tıklayıp alttaki + işaretinden indirdiğiniz zip dosyasini bulun.
6. Installation Successful /Done gibi başarı mesajinda sağ alt köşeden telefonunuzu yeniden başlatın.

Hatta; bu modül ile detaylı bilgi By.TRabZonLu™ hocam tarafından yazıldı. Mod - MagiskHide Props Config v5.2.4 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

EDIT(29.05.20):
3. Çözüm büyük ölçüde çözüm sağlıyor. Benim çözümüm bu yöntem sayesinde olmuş idi. Çveneburi ve muhammed540 hocalarimin anlatımlarını okuyarak çözüm sağlayabilirsiniz :)

Kendim bir şey eklemiyor, Mustafa hocamın çözüm önerisini sunuyorum.
Çveneburi

Edit: Mustafa hocam bir ilave yaptı

Edit: muhammed540 hocam da detaylı ve resimli olarak anlatti.

Sxiao hocamın belli bir dönemde yapmış olduğu açıklamaları editlemeden ekliyorum.

Kontrol hocam ise Arcore modülünü yükleyerek çözüm sağlamış.

EDIT(10.10.20):

Kıymetli Koçara hocam ise yeni sürüm gelmesi ile birlikte hiçbir ek kuruluma gerek kalmadan sorununun çözüldüğünü belirtmiş, ben de herhangi bir sorun yaşamadım EU Beta'da. Miroom'da test ederken anlayacağım :)

muhammed540 hocamın önerisi birçok hocamıza çözüm sağladı. Deneyebilirsiniz :)

EDIT: 16.11.2020
cilgingitar hocamın çözüm önerisini ekliyorum:

Siz değerli hocalarımızın da SafetyNet kontrolünde farklı çözümleri var ise konuya ekleyerek zengin bir konu elde edebiliriz. Ben bulabildiğim makul çözümleri yazdım.
Umarim faydalı olmuştur..

Saygılar..

Deneme inisiyatifi size ait olup,oluşabilecek bozukluklardan şahsım, bu konuda çözüm sunan hocalarım ve miuiturkiye.net yönetici / üyeleri sorumlu tutulamaz.

Keyifli Forumlar!

Hocam 3.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değerli Hocalarımız,

Öncelikle bayramınızın son gününün de mutluluk ile geçmesini diliyorum. party~~

Root sevdalısı olarak çeşitli modüllere gönül versek de bazı durumlar Magisk Manager'da Safety Net kontrolünden geçmemizi engelliyor.

Hatta, geçen günlerde saygıdeğer Kontrol hocam da Safety Net'ten geçmemişti(hem ctsprofiledan hem de basicintegrityde false almış idi) kendisine bir modül ismi vermiştim fakat o basit bir çözüm ile sorununu çözmüş idi.dance~~ O konu burada.

Ben Miroom Beta'ya geri dönüş yapıp ikimizin de çözümlerini uyguladım fakat bende ikisi de yaramadi :)

Ekran şu şekilde:

SafetyNet'ten false geçmesinin başlı başına sorunu edXposed managera tam yetki verememek ve customiuizeri kullanamamak, Google Play Store'de olan bazı uygulamalara erişememek ve indirememek. :) (Bu kadar değil tabi)

Forumda çeşitli çözüm önerileri okudum ama cihazımızdaki ayarlara, yaptığımız işlemlere veya yüklediğimiz modüllere göre bu hatanın sebebinin değiştiğine kanaat getirmeye başladım.

EU betada sorunsuz Safety Net kontrolü yaşar iken Miroom'da her şeyi aynı yapıp hata almak beni düşündürdü. O yüzden hem forumumuz bünyesinde sunulan çözüm önerilerini hem de kendi sorunumu çözen modülü tek bir başlık altına spoyler şeklinde dizmeye karar verdim.

1. Magisk Manager'ı Açın
2. Sol üst üç çizgiden Ayarları tıklayın.
3. Magisk Hide seçeneğini aktif edin.

1. Magisk Manager'ı Açın
2. Sol üst üç çizgiden İndir'i tıklayın.
3. Arama Çubuğuna SafetyNet yazın ve karşınıza MagiskHide Props Config modülü çıkacaktır.

4. Modülü direkt Magisk vesilesi ile değil de, telefon depolama alanınıza .zip dosyası olarak indirmeniz daha sağlıklı olacaktır.
5. Sol üst üç çizgiden Modüller sekmesine tıklayıp alttaki + işaretinden indirdiğiniz zip dosyasini bulun.
6. Installation Successful /Done gibi başarı mesajinda sağ alt köşeden telefonunuzu yeniden başlatın.

Hatta; bu modül ile detaylı bilgi By.TRabZonLu™ hocam tarafından yazıldı. Mod - MagiskHide Props Config v5.2.4 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

EDIT(29.05.20):
3. Çözüm büyük ölçüde çözüm sağlıyor. Benim çözümüm bu yöntem sayesinde olmuş idi. Çveneburi ve muhammed540 hocalarimin anlatımlarını okuyarak çözüm sağlayabilirsiniz :)

Kendim bir şey eklemiyor, Mustafa hocamın çözüm önerisini sunuyorum.
Çveneburi

Edit: Mustafa hocam bir ilave yaptı

Edit: muhammed540 hocam da detaylı ve resimli olarak anlatti.

Sxiao hocamın belli bir dönemde yapmış olduğu açıklamaları editlemeden ekliyorum.

Kontrol hocam ise Arcore modülünü yükleyerek çözüm sağlamış.

EDIT(10.10.20):

Kıymetli Koçara hocam ise yeni sürüm gelmesi ile birlikte hiçbir ek kuruluma gerek kalmadan sorununun çözüldüğünü belirtmiş, ben de herhangi bir sorun yaşamadım EU Beta'da. Miroom'da test ederken anlayacağım :)

muhammed540 hocamın önerisi birçok hocamıza çözüm sağladı. Deneyebilirsiniz :)

EDIT: 16.11.2020
cilgingitar hocamın çözüm önerisini ekliyorum:

Siz değerli hocalarımızın da SafetyNet kontrolünde farklı çözümleri var ise konuya ekleyerek zengin bir konu elde edebiliriz. Ben bulabildiğim makul çözümleri yazdım.
Umarim faydalı olmuştur..

Saygılar..

Deneme inisiyatifi size ait olup,oluşabilecek bozukluklardan şahsım, bu konuda çözüm sunan hocalarım ve miuiturkiye.net yönetici / üyeleri sorumlu tutulamaz.

Keyifli Forumlar!

3.cozumdeki dosyalar silinmiş mega dan

Son düzenleme:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hocam 3.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

3.cozumdeki dosyalar silinmiş mega dan
Hocam merhaba.
Onları direkt internetten de veya modülleri magisk içerisinden de indirebilirsiniz.

Üst Alt