Sohbet kvk mağdur ediyor

tmersin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taylan
Cihazım
Lg g3
Konular
7
Hocam geçmiş olsun. Şikayet var isimli sitesine yaşadığınız süreci yazabilirsiniz. Öyle yada böyle ben Huawei telefonla ilgili şikayetimi yazdım , dönüş yaptılar bana. Ama Bootloader ve root konusunda sistemi kapattıkları için sınır oldum...
Hocam cimer dahil heryere yazdım ticaret etiğine uymayan bu kvk mys olayınıda ayrıca dava edecem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz hala servisde gelsin. yanıltma dan dolayı ücret iadesi isteyecem.
sonuçta kvk garantili diye alıyoruz cihaz başka yerlere gidiyor tamir için

Ku2u

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
A.F.K
Cihazım
A7 2017
Konular
5
Yillar once sony nin z2 modeli su gecirmez telefonu vardi su gecirmez havuza girdim heryeri kapali olduğu halde tak ekran kapandi icine su kacti belli uretim hatasi kvk ya gonderdim adamalar utanmadan kullanici hatasi dedi.Gittim Tuketici hakem heyetine sony nin resmi sitesinde su gecirmezlik testi ips testleri falan yazıyordu onlari da yazdirdim delil olarak bi kac ay icinde telefonumun parasini aldim.Simdi buradan arkadaslar diyecek ki almissin parani yada bedelini odemisler evet aldim bedelini ama bu süreçte ben her sekilde magdur oldum telefonsuz kaldim yeni bir telefon almak zorunda kaldim adam gibi inceleyip onarsalardi magdur olmayacaktim o yuzden kvk yillar once bitti benim icin.Allah korkusu olmali insanda teknik ekipte demeli bu insanlar para vermis sonucta para veriyorlar kimse bile bile istemez telefonu bozulsun bedavaya yapilsa bile kimse istemez garanti de gunlerce beklemeyi ekran kirilir tamam kullanici hatasi dersin ama sen arastirmadan etmeden kullanici hatasi diye cihazi yollarsan geri Allah bir yerden cikarir Ah aliyorsunuz çünkü eger herhangi bir teknik calisan varsa bu msjimi aklina kazisin

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
KVK ANKARA VE GENELI, Allah cihaz göndermeyi nasip etmesin. Cihaz elimde patlasın çok şükür.

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Yillar once sony nin z2 modeli su gecirmez telefonu vardi su gecirmez havuza girdim heryeri kapali olduğu halde tak ekran kapandi icine su kacti belli uretim hatasi kvk ya gonderdim adamalar utanmadan kullanici hatasi dedi.Gittim Tuketici hakem heyetine sony nin resmi sitesinde su gecirmezlik testi ips testleri falan yazıyordu onlari da yazdirdim delil olarak bi kac ay icinde telefonumun parasini aldim.Simdi buradan arkadaslar diyecek ki almissin parani yada bedelini odemisler evet aldim bedelini ama bu süreçte ben her sekilde magdur oldum telefonsuz kaldim yeni bir telefon almak zorunda kaldim adam gibi inceleyip onarsalardi magdur olmayacaktim o yuzden kvk yillar once bitti benim icin.Allah korkusu olmali insanda teknik ekipte demeli bu insanlar para vermis sonucta para veriyorlar kimse bile bile istemez telefonu bozulsun bedavaya yapilsa bile kimse istemez garanti de gunlerce beklemeyi ekran kirilir tamam kullanici hatasi dersin ama sen arastirmadan etmeden kullanici hatasi diye cihazi yollarsan geri Allah bir yerden cikarir Ah aliyorsunuz çünkü eger herhangi bir teknik calisan varsa bu msjimi aklina kazisin

buna benzer bi durumu delta servisinde yaşadım. telefonu garantiye gönderme sebebim wifi deki cekim sorunuydu ve yazılımsal açıdan denemediğim yöntem kalmamıştı. servise videolu şekilde yolladım. üzerine basa basa wifi sorunlu dememe rağmen 4.5g ile speedtest yapıp ss almışlar.(4 yaşındaki cocuk bile wifi ile mobil veriyi ayırt edebilecek kapasitede) siz olsanız ne tepki verirdiniz?

yani güler misin ağlar mısın? sonra suçlu hep tüketici olur. telefoncuya da satmaya kalkınca bunun wifisi sorunlu der.
birkaç kişi daha yorumlarda demiş garantisiz alın diye, tamamen %100 katılıyorum. garantisiz cihaz almak en iyisi.

Ku2u

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
A.F.K
Cihazım
A7 2017
Konular
5
buna benzer bi durumu delta servisinde yaşadım. telefonu garantiye gönderme sebebim wifi deki cekim sorunuydu ve yazılımsal açıdan denemediğim yöntem kalmamıştı. servise videolu şekilde yolladım. üzerine basa basa wifi sorunlu dememe rağmen 4.5g ile speedtest yapıp ss almışlar.(4 yaşındaki cocuk bile wifi ile mobil veriyi ayırt edebilecek kapasitede) siz olsanız ne tepki verirdiniz?

yani güler misin ağlar mısın? sonra suçlu hep tüketici olur. telefoncuya da satmaya kalkınca bunun wifisi sorunlu der.
birkaç kişi daha yorumlarda demiş garantisiz alın diye, tamamen %100 katılıyorum. garantisiz cihaz almak en iyisi.
Acikcasi garantisiz alin diyen arkadasa bende katiliyordum eski samsung kullanicisiyin root room atma yazilim brick ten kurtarma herturlu sorunu kendim cozuyordum o yuzden garantiye ihtiyac duymuyordum mesela ekran kirildi diyelim direk kullanici hatasi garanti cöp garanti anca yazilim ve sarj soketi mikrofon batarya vs islerine yariyor evet ama oda ayri bir sikinti 1 hafta 10 gun bekletiyor yogunluktan benim dusuncem 10 gün 1 hafta bekleyecegime misal veriyorum 100 tl verip yeni batarya alir yada arizali parca gideririm tabi dogru duzgun bir tamirciyi bulup

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Acikcasi garantisiz alin diyen arkadasa bende katiliyordum eski samsung kullanicisiyin root room atma yazilim brick ten kurtarma herturlu sorunu kendim cozuyordum o yuzden garantiye ihtiyac duymuyordum mesela ekran kirildi diyelim direk kullanici hatasi garanti cöp garanti anca yazilim ve sarj soketi mikrofon batarya vs islerine yariyor evet ama oda ayri bir sikinti 1 hafta 10 gun bekletiyor yogunluktan benim dusuncem 10 gün 1 hafta bekleyecegime misal veriyorum 100 tl verip yeni batarya alir yada arizali parca gideririm tabi dogru duzgun bir tamirciyi bulup

hocam batarya konusu ayrı bir sorun zaten yine klasik delta. telefon %30-%40 sarj seviyelerinde kapanma sorunuyla gittim. normalde batarya değişimi yapılması lazım ama delta uğraştıracak ya yazılım atıp yolluyorlar. (biz zaten anlamıyoruz ya bu işlerden)

2 veya 3. gönderişimde değiştirdiler ama o zamana kadar göstermediğim kanıt kalmadı. bir kez de soket temas sorunu oldu parça değişimi yapmadılar tabi ki de soketin olduğu yeri lehimlemişler.

kvk'nin yöntemi de şu yasada olan 30günlük bir süre var 29. gün teslim ederler. Siz alırsınız bir sorun çıkar tekrar verirsiniz tekrar 29 gün beklersiniz. (kvk ve deltayı denedim havadan sallama değil) bizim servislerin çalışma prensibi bu kısacası daha söylenecek çok şey var da işte.

bide ben garantisiz almak şu yüzden mantıklı dedim. telefonların içindeki parçaların çoğu değiştirilebilir olduğu için çok daha ucuza geliyor. redmi 5 plus kasa + ekran 130tl normalde işin içine servis girse ucuk rakamlar alırlar. hadi servise o paraları verdin sizin dediğiniz gibi bekleme sorunu var ve 1-2 hafta kafadan telefonsuz kalıyorsunuz.

sonuç olarak bizim ülkemizde akkyi kaldırdık diyip kotalı internet satılabiliyorsa. servislerimizin bu şekilde hizmet vermesini ben çok normal buluyorum.

BOZd46

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
KVK çok güvenmeyen abi redmi 5 plus telefonumda çerçeve varmış o düşmüş yokmuş olmayan şeye kırılmış düşmüş deyip yapmadılar birde cihazı açarken kenarlarını çizmişler ben kendim bir arkadaşın telefonunu açtım ekran değiştirdim kılcal çizik bulamazsınız.

tmersin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taylan
Cihazım
Lg g3
Konular
7
Haram olsun ne diyeyim

Haram olsun ne diyeyim

tmersin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taylan
Cihazım
Lg g3
Konular
7
Dün ses seda çıkmayınca tekrardan ben aradım cihazımı geri gönderin demiştim geçen hafta. Sözde KVK garantili cihazım hala mys denen bir tamircide duruyormuş. Madem yapmayacaklar neden 1 haftadır orada duruyor diye sorunca dalga geçer gibi süreç böyle diye cevap verdiler. Bundan sonra KVK nın önünden bile geçmem. KVK garantili diye alıyoruz cihazı başka tamirciye gönderiyorlar.
KVK garantili diye ekstra ödediğim parayı helal etmiyorum.

% 70 e kadar şarj olma olayını kasanın ucundaki milimetrik çatlağa bağlamışlar.
bu işte kvk kadar cepport da suçlu.
insanların aklıyla alay ediyorlar.

Üst Alt