Yardım KVK Garantili Cihazım Xiaomi Yetkili Servisine Gönderilmiş!?

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
08.05.2018 Tarihinde MNG Kargo ile göndermiş olduğum Redmi 5 Plus cihazım 17.05.2018 tarihi itibariyle cihazım hala tamir edilememiştir.

Cihazı Garantiye Gönderme Sebebim: cepport'dan almış olduğum cihazım bana bootloader kilidi açık olarak geldiği için bilgisayara bağlayarak bootloader kildini kapatmam sonucu cihazım soft brick olmuştur. Cihazımın brick olmasının sebebi bl kilidi kapalı china cihazlara global rom kurulamamasıdır.

KVK Müşteri temsilcileri daha önceki konumda da söylediğim gibi bilgisiz ve ilgisiz.
KVK Müşteri temsilcisinin bana belirttiği; !BURAYA DİKKAT! cihazım Xiaomi yetkili servisine gönderilmiş!? Xiaomi yetkili servisi Türkiye'de yok diyorum, bilmiyorum öyle yazıyor diyor.

Bu ne oluyor? Yetkili, bilgili ve daha önce bu durumu yaşamış kişilerden yardım bekliyorum.

KVK Online Cihaz Takip
Cihaz Durumu: İşlem Görüyor - Başka Şirketin Merkezine Gönderildi
Garanti Durumu:
Garanti Dahili
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Departman Statüsü: İşlem Görüyor - Başka Şirketin Merkezine Gönderildi
Fiyat Onay Açıklama:
Fatura Bilgisi: 0 TL

Aynı zamanda 32GB cihazım 64gb girilmiş.

Son düzenleme:

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
20 gün sadece hafta içi Pazartesi - Cuma günleri sayılıyor hocam ondanda haberiniz olsun.
Hocam cumartesi dahil değil mi? Zaten bundan sonra kvk vb. firmaların garantisinde cihaz almam. Forumda Xiaomi konusunda çok daha profesyonel arkadaşlar var...
[doublepost=1526582512,1526582455][/doublepost]
32 girmişer 64 girmişler önemli değil bana gönderdiğim cihaz sağlam gelsin o yeter :D
İş günleri dahil olur. Cumartesi de dahil yani. Resmi tatiller de iş günü sayılmıyor.

Oyla:

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
İş günleri dahil olur. Cumartesi de dahil yani. Resmi tatiller de iş günü sayılmıyor.
9 Mayıs'ta işleme giren cihazım 10 günü doldurmuş oldu o halde? Şu anda yedek cihaz talep edebiliyorum. Bu talebi nereye bildireceğim? Soru sormak için mail gönderince dönüyorlar ama yedek cihaz deyince kimse dönmüyor :D

Oyla:

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
9 Mayıs'ta işleme giren cihazım 10 günü doldurmuş oldu o halde? Şu anda yedek cihaz talep edebiliyorum. Bu talebi nereye bildireceğim? Soru sormak için mail gönderince dönüyorlar ama yedek cihaz deyince kimse dönmüyor :D
Yedek cihaz göndermeleri zor. Hangi kuralı kendi istekleriyle uyguluyorlarki zaten (istisnalar var tabi ki).Servise bizzat gitme durumunuz varsa belki elden cihaz verebilirler ama göndermelerini beklemeyin. Bu arada 19 Mayıs resmi tatil olduğundan pazartesi günü dolar 10 iş günü.

Oyla:
Üst Alt