Soru (Kısmen Çözüldü-Kaynak Tespit Edildi) Redmi Note 8 Pro Wireless Sorunu (Akıllı saati/bilekliği olanlar bir el atabilir mi :) )

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Merhaba

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sabah yardım bölümünde açmıştım ama orada 8 Pro kullanıcısı pek bulunmuyor sanırım. Bu nedenle burada da mecburen bir konu açayım dedim.

8 Pro kullanan arkadaşlar Wireless bağlantısının Bluetooth açık ve Kapalı konumda iken test edebilirler mi acaba ?

Videodaki gibi bir dalgalanma oluyor mu? Cihazların hepsinde mi var bu sorun yoksa bir kısmında mı var çözmek istiyorum.

Videoda test Bluetooth kapalı iken başlayıp sonra açıyorum, sonra tekrar kapıyorum ve tekrar açıyorum. Buna göre takip edebilirsiniz.

Bluetooth açıkken Wireless bağlantısı resmen dengesizleşiyor.

Teşekkürler deneyip sonuç yazan arkadaşlara şimdiden.

Güncelleme: Cihazı sıfırladım, sıfırladıktan sonra kurar kurmaz test ettim problem yoktu. Kulaklığı ekledim yine sorun yoktu, ta ki ne zaman Huawei Band 5 bilekliği ekledim aynı sorun geri döndü. Aklıma gelip bilekliği kapatarak denemiştim daha önce fark etmemişti ama şu anda bilekliği "Eşleştirmeyi Kaldır" demediğim sürece bu sorunu yapıyor. Denemek için Redmi Note 7 ye tekrar ekledim onda sorun yok. Ama Pro 8 de eşleştirdiğim anda bu sorun başlıyor.

Aynı sorunu yaşayan olursa bluetooth cihazlarını tek tek denesinler, eşleştirme kaldırarak.

EDIT: Kulaklık vs. neredeyse tüm cihazlar hemen olmasa bile bir süre sonra wifi bağlantısının içine ediyor :) Modem kanallarını denemekten başlayıp neredeyse denenebilecek herşeyi denedim bir sonuç yok :)

İyi akşamlar

Son düzenleme:

MarcusChaplin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Oneplusone
Konular
3
Modem marka model alabilirmiyim bende alacağım bu gidişle
Hocam herhangi bir 5ghz destekli modem olabilir. Benim aldığım şu : Tenda v1200 . 5ghz çekim kalitesi mükemmel. Oturduğum ev 120 metre çekmeyen yer yok fakat 2.4 ghzde aynısını söyleyemem. Ama bu etrafta ki sinyal yoğunluğu ve duvar kalınlığıyla ilede ilgili.Onun dışında modemden memnunum. 94 mbps kablolu hız alıyorum, kablosuz 5ghzde 91 mbps alıyorum

Oyla:

centerboys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kazım
Cihazım
Mi Max 2
Konular
6
Aynı sorunu bugün aldığım Bluetooth gamepadden sonra başladı bağlantı sağladığım zaman internet hızı bayağı düşüyor çözümü nedir?

Oyla:

emo4888

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrecan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
3
bugün onla uğraşırken telefonu brick ettim saolun sorun yazılımsal değil telefonu açtığımda güç bileşenlerinin aynı hattan geldiğini tahmin ediyorum bi geçmiş olsun alırım bu arada şimdi telefonu kurtarmaya çalışıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eng romda denedim hala düşüyor

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
bugün onla uğraşırken telefonu brick ettim saolun sorun yazılımsal değil telefonu açtığımda güç bileşenlerinin aynı hattan geldiğini tahmin ediyorum bi geçmiş olsun alırım bu arada şimdi telefonu kurtarmaya çalışıyorum

eng romda denedim hala düşüyor
Geçmiş olsun. Evet ne yazıkki yazılımla alakalı değil. İki bağlantı bandınında 2.4 GHz da çalışıyor olmasından kaynaklanan bir sorunmuş bu. Ve buna çözüm şu an için yok.

Oyla:

emo4888

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrecan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
3
cihazım alev alev nerden baksam 50 derecede havale geçiriyor zındık titriyor led yanıyor ekran gelmiyor

kurtarırsam yazarım

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Bileklikler için bu yolu deneyebilirsiniz:

Oyla:

emo4888

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrecan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
3
Geçmiş olsun. Evet ne yazıkki yazılımla alakalı değil. İki bağlantı bandınında 2.4 GHz da çalışıyor olmasından kaynaklanan bir sorunmuş bu. Ve buna çözüm şu an için yok.
Teşekkürler hocam telefonu tekrar eng rom bir sekilde atarak kurtardım twrp ve romda ekledim sonunda

Oyla:

hamunpatra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
9
Wifi problemi can sıkıcı. Sürekli 4g de kullanıyorum. Sırf bu yüzden Telefondan soğudum

Oyla:

hamunpatra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
9
Modem değiştirmek çok saçma. Telefon aldık birde modem mi alacağız. Evde modem al işyerinde modem al olacak şey mi bu.
Bir çözümü olmalı.

Oyla:

Lambanincini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi note 8 p
Konular
0
Wifi problemi can sıkıcı. Sürekli 4g de kullanıyorum. Sırf bu yüzden Telefondan soğudum

Niye sürekli 4G de kullanıyorsunuz ki? Bluetooth u kapayın problem kalmıyor zaten..problem Bluetooth ile wifi aynı anda açıksa yapıyor..

Bende bileklik var zaten bileklik tüm gün bilgileri depoluyor..dışarıya çıktığımda wifi kapatıp Bluetooth açıyorum gerekli senkronizasyonu yapıyor eve veya işe geldiğimde bluetoothu kapıyorum problem kalmıyor..ha Gönül isterdi ikiside açıkken problem olmasın ama sanırım donanımsal ve çakışan bir durum var..

Oyla:
Üst Alt