Soru (Kısmen Çözüldü-Kaynak Tespit Edildi) Redmi Note 8 Pro Wireless Sorunu (Akıllı saati/bilekliği olanlar bir el atabilir mi :) )

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Merhaba

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sabah yardım bölümünde açmıştım ama orada 8 Pro kullanıcısı pek bulunmuyor sanırım. Bu nedenle burada da mecburen bir konu açayım dedim.

8 Pro kullanan arkadaşlar Wireless bağlantısının Bluetooth açık ve Kapalı konumda iken test edebilirler mi acaba ?

Videodaki gibi bir dalgalanma oluyor mu? Cihazların hepsinde mi var bu sorun yoksa bir kısmında mı var çözmek istiyorum.

Videoda test Bluetooth kapalı iken başlayıp sonra açıyorum, sonra tekrar kapıyorum ve tekrar açıyorum. Buna göre takip edebilirsiniz.

Bluetooth açıkken Wireless bağlantısı resmen dengesizleşiyor.

Teşekkürler deneyip sonuç yazan arkadaşlara şimdiden.

Güncelleme: Cihazı sıfırladım, sıfırladıktan sonra kurar kurmaz test ettim problem yoktu. Kulaklığı ekledim yine sorun yoktu, ta ki ne zaman Huawei Band 5 bilekliği ekledim aynı sorun geri döndü. Aklıma gelip bilekliği kapatarak denemiştim daha önce fark etmemişti ama şu anda bilekliği "Eşleştirmeyi Kaldır" demediğim sürece bu sorunu yapıyor. Denemek için Redmi Note 7 ye tekrar ekledim onda sorun yok. Ama Pro 8 de eşleştirdiğim anda bu sorun başlıyor.

Aynı sorunu yaşayan olursa bluetooth cihazlarını tek tek denesinler, eşleştirme kaldırarak.

EDIT: Kulaklık vs. neredeyse tüm cihazlar hemen olmasa bile bir süre sonra wifi bağlantısının içine ediyor :) Modem kanallarını denemekten başlayıp neredeyse denenebilecek herşeyi denedim bir sonuç yok :)

İyi akşamlar

Son düzenleme:

emo4888

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrecan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
3
Hocam iyi günler 8 pro alalı 2 ay kadar oldu ve wifi Bluetooth aynı anda leş gibi ne video izleniyor ne oyun oynanıyor kulaklık bagladigimda ve şimdi telefona restart attigimda wifiye baglanamiyorum . Teşekkürler konuya açıklık getirmissiniz

Oyla:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Hocam iyi günler 8 pro alalı 2 ay kadar oldu ve wifi Bluetooth aynı anda leş gibi ne video izleniyor ne oyun oynanıyor kulaklık bagladigimda ve şimdi telefona restart attigimda wifiye baglanamiyorum . Teşekkürler konuya açıklık getirmissiniz
İyi gunler. Evet arada hic baglanmama yapmaya da baslayabiliyor. Eger oyle yaparsa ayarlarda Baglanti & Paylasim icerisinde en altta Kablosuz, mobil, bluetooth sifirla diye bir secenek var onu kullanirsaniz duzelir. Ama tabi bluetooth cihazi bagladiginiz zaman en kisa surede yine yavaslik baslar. Ama hic baglanmama sorununu giderir. Butun tanimli wifi aglari ve bluetooth cihazlarini tekrar tanitmaniz gerekiyor ama bilginiz olsun.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Bende 3 aydır kullanıyorum. Bluetooth u asla kapatmiyorum. Evde fiber internet var wifi bluetooth açık tam hız alıyorum

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Benimkide mi band 4. bende aldığımdan beri hiçbir hız düşüklüğü olmuyor
Modem marka ve özelikleri nedir 5. GHz ise onlar kesilmiyor.
Bu arada bende de miband 4 var Bluetooth bağlı iken wifi yerlerde.. Bluetooth kapalı ancak bağlanıyorum. Modemim Zyxel

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Modem marka ve özelikleri nedir 5. GHz ise onlar kesilmiyor.
Bu arada bende de miband 4 var Bluetooth bağlı iken wifi yerlerde.. Bluetooth kapalı ancak bağlanıyorum. Modemim Zyxel
Modem airties 5ghz var ama genelde 2.4ghz kullanıyorum çünkü kapsama alanı biraz düşük 5ghznin. aldığımdan bu yana hiçbir hız düşmesi yaşamadım bluetooth açık iken wifide

Oyla:

Lacorna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Redmi note 8 cihazımda da aynı sorun mevcut. Pro değil ama anlaşılan wifi ve bluetooth bileşenleri aynı. Bluetooth açık ve redmi airdot/mi band 4 bağlıyken internet resmen ölüyor. Ayrıca bluetooth bağlantısında da bir saçmalık var. Ya chip arızalı ya da baya kalitesiz chip kullanılmış. Mi band 4 bağlantısı 2 metrede kopuyor. Başka cihazda denedim .10 metrede, arada 2 duvar olmasına rağmen canavar gibi çalışıyor.

Oyla:

Lambanincini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi note 8 p
Konular
0
Bende yaklaşık 3 aydır note 8 pro kullanıyorum.. WiFi bağlantısı gayet güzeldi ta ki mi band 4 alana kadar.. Resmen WiFi bağlantım Bluetooth açıkken bitik sorunun servis sağlayıcı dsmart olduğunu düşündüm ama hem TV hem pc hem evdeki tüm telefonlar takır takır giriyorlar sıkıntı olmadan.. Şimdi bu foruma bakarken gördüm sıkıntıyı Bluetooth u kapatıcam zaten bir tek sabah ve akşam bakıyorum band4 verilerine bir de öyle deneyeyim.. Modem markası zyxel ayrıca ağ genişletici var oda zyxel.. Başta dikmen olmak üzere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum..

Oyla:

YigitcanDnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğitcan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
0
Can sıkıcı sorun hala devam ediyor. Umarım ilk güncellemeyle bu saçmalığa bir çözüm bulurlar

Oyla:
Üst Alt