Soru (Kısmen Çözüldü-Kaynak Tespit Edildi) Redmi Note 8 Pro Wireless Sorunu (Akıllı saati/bilekliği olanlar bir el atabilir mi :) )

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Merhaba

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sabah yardım bölümünde açmıştım ama orada 8 Pro kullanıcısı pek bulunmuyor sanırım. Bu nedenle burada da mecburen bir konu açayım dedim.

8 Pro kullanan arkadaşlar Wireless bağlantısının Bluetooth açık ve Kapalı konumda iken test edebilirler mi acaba ?

Videodaki gibi bir dalgalanma oluyor mu? Cihazların hepsinde mi var bu sorun yoksa bir kısmında mı var çözmek istiyorum.

Videoda test Bluetooth kapalı iken başlayıp sonra açıyorum, sonra tekrar kapıyorum ve tekrar açıyorum. Buna göre takip edebilirsiniz.

Bluetooth açıkken Wireless bağlantısı resmen dengesizleşiyor.

Teşekkürler deneyip sonuç yazan arkadaşlara şimdiden.

Güncelleme: Cihazı sıfırladım, sıfırladıktan sonra kurar kurmaz test ettim problem yoktu. Kulaklığı ekledim yine sorun yoktu, ta ki ne zaman Huawei Band 5 bilekliği ekledim aynı sorun geri döndü. Aklıma gelip bilekliği kapatarak denemiştim daha önce fark etmemişti ama şu anda bilekliği "Eşleştirmeyi Kaldır" demediğim sürece bu sorunu yapıyor. Denemek için Redmi Note 7 ye tekrar ekledim onda sorun yok. Ama Pro 8 de eşleştirdiğim anda bu sorun başlıyor.

Aynı sorunu yaşayan olursa bluetooth cihazlarını tek tek denesinler, eşleştirme kaldırarak.

EDIT: Kulaklık vs. neredeyse tüm cihazlar hemen olmasa bile bir süre sonra wifi bağlantısının içine ediyor :) Modem kanallarını denemekten başlayıp neredeyse denenebilecek herşeyi denedim bir sonuç yok :)

İyi akşamlar

Son düzenleme:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Huawei am61 kulaklik 4.1 surumu ama onda da yapiyordu.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Lambanincini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi note 8 p
Konular
0
Huawei am61 kulaklik 4.1 surumu ama onda da yapiyordu.

Enteresan bende blyss var kulaklık 4 Bluetooth birde xiaomi Bluetooth hoparlör var ufak oda Bluetooth 4.* sıkıntı yapmıyor ama band 4 ü açtımmı bağlantı nakavt.. Ancak dışarıda kullanıyorum zaten dışarıda işime yarıyor alet mesaj ve çağrıları bildirdiği için.. Bu sorun aslında ilk aldığımda yoktu sonra bir güncelleme geldi bu sıkıntı başladı yani ürünü bir süre sıkıntısız kullandım..Bakalım diğer arkadaşlar başka Bluetooth cihazları ile bir deneme yapsınlar seçenekleri aza indirelimwasntme~~

Oyla:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Mi earbuds ile kullanıyorum sorun yaşatıyor bende de

Oyla:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Note 8 wifi si icin bir de oyunlar icin mukemmel performans falan diyordu tanitimda. Yalan yok gerci bluetooth kullanmiyorsaniz mukemmel olabilir :)))

Oyla:

MarcusChaplin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Oneplusone
Konular
3
Aynı sorunu bende yaşıyorum.Miband 4 bilekliğim bağlı iken aşırı bir hız dalgalanması yaşıyorum.

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Ben Bluetooth kapalı hız testi yapıyorum. 9.2mbps. Bluetooth açık yapıyorum. 8.9mbps. bahsettiğiniz bu kadar bi sorunmu yoksa daha büyük farklar varmı ?

Oyla:

Lambanincini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi note 8 p
Konular
0
Ben Bluetooth kapalı hız testi yapıyorum. 9.2mbps. Bluetooth açık yapıyorum. 8.9mbps. bahsettiğiniz bu kadar bi sorunmu yoksa daha büyük farklar varmı ?
Daha fazla aslında hızda sıkıntı yok.. Mesela bu siteye tıkladığımda ilerleme çubuğu yarıya kadar geliyor ve duruyor bekliyor bekliyor tak diye açılıyor.. Yine instagramda story açıyorsun ya yuvarlak dönüyor bekliyor açılmıyor yada tak diye açılıyor keza fotoğraflarda öyle.. Ama kapatınca her şey normal tıkır tıkır..

Oyla:

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Mi band 4 var ama daha pair etmedğm rn8pro ile dene dediğimiz bir şey varsa bakabilirğm

Oyla:

MarcusChaplin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Oneplusone
Konular
3
Modem degisikligi yaptim.5ghz destekli modemde telefon wifisi ile tam verim aliyorsunuz.Mevcut hiz sorunu 2.4ghz bandinda yasaniyor.Bilginize

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13