Yardım Kamera fotoğraf performansı hakkında

MustafaYc66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
YC66
Cihazım
Lg g2
Konular
1
Neden böyle çekiyor beyler guncellemeden sonra düzeltilir mi

Ekli dosyalar

• IMG_20180914_210850.jpg
    IMG_20180914_210850.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 180

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Başlığınız düzenlendi. İyi forumlar.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam yetersiz ışık kaynağından dolayı, kumlanma dediğimiz olay gerçekleşiyor. Yeni güncellemeyi bekleyin ya da BL kilidiniz açık ise forumda "Google Camera (Gcam)" konuları var onları yükleyerek daha temiz görüntüler elde edebilirsiniz.

MustafaYc66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
YC66
Cihazım
Lg g2
Konular
1
Hocam yetersiz ışık kaynağından dolayı, kumlanma dediğimiz olay gerçekleşiyor. Yeni güncellemeyi bekleyin ya da BL kilidiniz açık ise forumda "Google Camera (Gcam)" konuları var onları yükleyerek daha temiz görüntüler elde edebilirsiniz.
Cihaz garantili Google camerayi yükledim açmadı durduruldu hatası aldım

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Aynen ya aynı sorun bizde de var. Çekmekten soğutuyor insanı

MustafaYc66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
YC66
Cihazım
Lg g2
Konular
1
Ama gündüz cekimine bayiliyorum

Burakpamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
3
Bende bu konuyu arıyordum çok övdüler amiral gemisi katili dediler. Note 8 den vazgeçip mi 8 aldım ama kameradan hiç memnun değilim sürekli kumlama dediğiniz olay ile karşılaşıyorum portre modunda 10 fotodan 2 tanesi olması gerektiği gibi. Stabil bir kalite yok. Premium hissini yasatmiyor şuan icin bana umarım düzelir

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
ISO değeri arttığından dolayı kumlanma gerçekleşiyor fotoğraf bilgilerini söyler veya fotoğraf olarak yollar mısın?

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Çektiğiniz fotoğrafta bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bu gerçek bir görüntü. Siz elde çekim yapmışsınız , makine iso yu yüksek tutmuş ama rötuş yapmadığından size kötü gibi geliyor. Samsung s7 ile çekseydiniz , son hali bu olmaz pastel yumuşağı tonunda olur, onda da detayları göremezdiniz.
Bu fotoyu bi de sabitleyerek çekin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatta hdr moduna alıp çekerseniz çok da güzel bir sonuç alırsınız. Ama sabit olmazsa makine yine titreşimi algılar ve iso yükseltir. Selfi çubuğu veya tripod veya iki mandal arasına sabitleyerek çekin. Zamanlama da açık olsun. Bir de burada paylaşın size zahmet.

Bu arada , şunu düşünebilirsiniz, kaç para verdim samsung s7 daha iyi çekiyor be falan... Merak etmeyin, iki resmi monitör de bakınca Samsung un görüntü düzeltme algoritmasının kediyi nasıl serçe gibi yuvarlayabildiğini görebilirsiniz...

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Çektiğiniz fotoğrafta bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bu gerçek bir görüntü. Siz elde çekim yapmışsınız , makine iso yu yüksek tutmuş ama rötuş yapmadığından size kötü gibi geliyor. Samsung s7 ile çekseydiniz , son hali bu olmaz pastel yumuşağı tonunda olur, onda da detayları göremezdiniz.
Bu fotoyu bi de sabitleyerek çekin.

Hatta hdr moduna alıp çekerseniz çok da güzel bir sonuç alırsınız. Ama sabit olmazsa makine yine titreşimi algılar ve iso yükseltir. Selfi çubuğu veya tripod veya iki mandal arasına sabitleyerek çekin. Zamanlama da açık olsun. Bir de burada paylaşın size zahmet.

Bu arada , şunu düşünebilirsiniz, kaç para verdim samsung s7 daha iyi çekiyor be falan... Merak etmeyin, iki resmi monitör de bakınca Samsung un görüntü düzeltme algoritmasının kediyi nasıl serçe gibi yuvarlayabildiğini görebilirsiniz...
Hocam aynı sorundan muzdarip ağır derecede hatta çünkü eşime hediye aldım iPhone'dan mi8 e gecti ve ekte ekran görüntülerino gorebilirsiniz.sonuncu resim mix2 s imle oncekiler mi8 .iki cihazda ayni kamera ayarlarindadir.ikiside 8.9.20 miui 10.goreceksiniz ki mi 8 de fena halde görüntü titreşimli ve kalitesiz. Dediginiz gibi monitore atınca daha güzel diyip asıl amacından vazgecmemiz olanaksız çünkü telefonu en iyi kamera performansı özelliği sebebiyle aldık. E kusura bakmayın ama 500 lira değil 4.000 tl verdik garantili aldık.bu durumda ben niye isoyu ayarliyorum yani makine bunu kendi yapacak ki ben ayarladiktan sonra yapay zeka nerde çift kamera nerde. Ayni cihazlar ama yazılımsal mıdır nedir bir standart yok dolayısıyla kalitenin en önemli faktörü olan vizyonun genisleyemedigi ortada. Bunu size karşı degil forumda Türkiye temsilcisi kardeşlerimiz ve abilerimiz var onlara sorunu görsünler diye yazdım lütfen size karşı antitez ürettiğimi düşünmeyin.hayirli geceler olsun

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-21-02-03-04-896_com.android.camera.png
    Screenshot_2018-09-21-02-03-04-896_com.android.camera.png
    2 MB · Görüntüleme: 108
  • Screenshot_2018-09-21-02-03-12-363_com.android.camera.png
    Screenshot_2018-09-21-02-03-12-363_com.android.camera.png
    2 MB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_2018-09-21-02-03-34-152_com.android.camera.png
    Screenshot_2018-09-21-02-03-34-152_com.android.camera.png
    2 MB · Görüntüleme: 80
  • IMG_20180921_020449.jpg
    IMG_20180921_020449.jpg