Çözüldü K20 Pro [Brick]

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Hocam bence satıcı sizi kandırmış , fabrikasyon unlock diye birşey mümkün değil . Kendileri açıp global rom yükleyip verecekler
Cihaz unlock olarak geliyor dedi, bir kaç yerde de k20 proların unlock olarak geldiğini okumuştum.
Yani üstteki işlemleri benimde mi yapmam gerekiyor. Büyük konuşmayayım ama ben mi flashtan yükleme yaparken kilit kapatmam. kendi kendine kapanmaz herhalde dimi:)

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Cihaz unlock olarak geliyor dedi, bir kaç yerde de k20 proların unlock olarak geldiğini okumuştum.
Yani üstteki işlemleri benimde mi yapmam gerekiyor. Büyük konuşmayayım ama ben mi flashtan yükleme yaparken kilit kapatmam. kendi kendine kapanmaz herhalde dimi:)
İlerde sorun yaşamak istemezseniz yapabilirsiniz

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Sekko Merhaba benim aldığım K20pro cihaz yarın elime geçecek. Fabrikadan direk unlock dedi aldığım satıcı ve galiba global rom yüklenmiş olarak gelecek.İlerde sorun yaşamamak için benim cihazı kilitleyip tekrar açmama ihtiyaç var mı? sonuç olarak fabrikasyon unlock cihaz?
Edit: Malum işlem yapılmış cihaza kesinlikle "Clean and Lock" seçeneği seçilerek ROM atılmamalıdır.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Arkadaşlar eğer imei atılı bir cihazsa çin romu yükleyip bl kilitlemenizi önermem. Bootloader kilitlenirken cihaz sıfırlanır, bu durumda imei uçma ihtimali vardır.

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Arkadaşlar eğer imei atılı bir cihazsa çin romu yükleyip bl kilitlemenizi önermem. Bootloader kilitlenirken cihaz sıfırlanır, bu durumda imei uçma ihtimali vardır.
Hocam peki bu işlemden önce TWRP ile EFS ve Sistem yedeği alsak ve bu işlemi yapıp bootloader kilit yetkisini kendi hesabımız üzerine aldıktan hemen sonra, yeniden TWRP Flash'layıp aldığımız yedekleri yeniden kursak IMEI sorunu ortadan kalkmaz mı?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam peki bu işlemden önce TWRP ile EFS ve Sistem yedeği alsak ve bu işlemi yapıp bootloader kilit yetkisini kendi hesabımız üzerine aldıktan hemen sonra, yeniden TWRP Flash'layıp aldığımız yedekleri yeniden kursak IMEI sorunu ortadan kalkmaz mı?
Eğer imei uçarsa bootloader açamazsınız ki :)

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Eğer imei uçarsa bootloader açamazsınız ki :)
Buyur burdan yak. Ne kadar derine insek, bir o kadar da sorun teşkil ediyor bu cihaz. İlk defa böyle sorunlar ile karşılaşıyorum. :D

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Güncelleme;

Yaklaşık 2 hafta önce cihazı aldığım yere geri gönderdim. Geçen süre boyunca yolladığım yerden ses seda çıkmayınca arayıp cihazın durumunu sordugumda, "Şuan yazılımcının elinde yetkili hesap olmadığı için cihazı onaramıyoruz." yani işin özü ne zaman bir yetkili hesap bulursalar cihaz o zaman hallolacakmış. Sorun malesef devam ediyor..

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular