Çözüldü K20 Pro [Brick]

Lerewl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lerewl
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
0
Evet adımlar doğru miflash ile çin romu yükleyecek yüklerken clean all and lock seçince zaten bl kilitlenecek.
bu işlemden sonra telefon sorunsuz açılacak mı? Yoksa dediğiniz komutu mu girmemiz gerekecek ve komutu nereye gireceğiz

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Hocam bende cihazımı ithalatçı garantili aldım.cihazda bootloader kilidi kapalıydı .daha sonra kilidi açtım ve bir süre sonra kapatmak istedim.Foruma baktığımda CMD ye fastboot oem lock yazınca cihazın bootloader kilidi kapanır diye.Öylede yaptım sonra cihazda The system has been destroyed yazısı çıktı .Hiç bir şekilde açılmadı.Ben de garantiye yolladım.5 gün içerisinde yapıp yolladılar. Sonrada öğrendim ki cihazım çin menşeiliymiş. Burdan şunu anladım.Bir dahakine bootloader kilidini kapatacağım zaman önce çin romu yüklicem daha sonra mitoolv2 ile global rom yüklicem.Yanlışım varsa söyleyiniz.
Son dediklerim doğru mu?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
bu işlemden sonra telefon sorunsuz açılacak mı? Yoksa dediğiniz komutu mu girmemiz gerekecek ve komutu nereye gireceğiz
Sorunsuz açılacak diyebilirim. Bl kapamak için iki yöntem var birincisi miflash ile clean all and lock seçmek ikincisi fastboottan kod yazmak. Birincisini yaptığınızda ikinciye gerek yok

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Son dediklerim doğru mu?
Mitool V2 nasıl kullanılıyor bilmiyorum , miflash ile çin romunu flash all and lock şeklinde kurup çin romunda kendi hesabınızla bootloader başvurusu yapıp süre dolduğunda global romu tekrar kurmanız gerekiyor . Mitool V2 bootloadera ihtiyaç duyuyor mu onu bilmiyorum bildiklerimi anlattım

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Mitool V2 nasıl kullanılıyor bilmiyorum , miflash ile çin romunu flash all and lock şeklinde kurup çin romunda kendi hesabınızla bootloader başvurusu yapıp süre dolduğunda global romu tekrar kurmanız gerekiyor . Mitool V2 bootloadera ihtiyaç duyuyor mu onu bilmiyorum bildiklerimi anlattım
Verdiğiniz önemli bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Cihaz geri geldiğinde tekrardan bu konularla uğraşmamak adına, bu adımları bende uygulayacağım.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Verdiğiniz önemli bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Cihaz geri geldiğinde tekrardan bu konularla uğraşmamak adına, bu adımları bende uygulayacağım.
Ben teşekkür ederim , aynı sıkıntı bende de var ama bl kapatıp bir hafta beklemeye üşeniyorum , eudan da memnunum şimdilik başka rom aratmadı

Lerewl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lerewl
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
0
Sorunsuz açılacak diyebilirim. Bl kapamak için iki yöntem var birincisi miflash ile clean all and lock seçmek ikincisi fastboottan kod yazmak. Birincisini yaptığınızda ikinciye gerek yok
Anladım, öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Açıkçası ben de 7 gün beklemeye üşenebilirim, zaten telefonu bricke sokabilecek bir işlem yapmayı düşünmüyorum fakat n'olur n'olmaz ileride mutlaka yapıcam. Şimdilik sadece GCam, TWRP, Magisk vs yüklemeyi düşünüyorum. Tekrardan verdiğiniz bilgilendirici cevaplar için teşekkürler, iyi günler ve iyi forumlar..

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Anladım, öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Açıkçası ben de 7 gün beklemeye üşenebilirim, zaten telefonu bricke sokabilecek bir işlem yapmayı düşünmüyorum fakat n'olur n'olmaz ileride mutlaka yapıcam. Şimdilik sadece GCam, TWRP, Magisk vs yüklemeyi düşünüyorum. Tekrardan verdiğiniz bilgilendirici cevaplar için teşekkürler, iyi günler ve iyi forumlar..
Rica ederim iyi günlerden kullanın şimdiden hayırlı olsun cihaz

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Sekko Merhaba benim aldığım K20pro cihaz yarın elime geçecek. Fabrikadan direk unlock dedi aldığım satıcı ve galiba global rom yüklenmiş olarak gelecek.İlerde sorun yaşamamak için benim cihazı kilitleyip tekrar açmama ihtiyaç var mı? sonuç olarak fabrikasyon unlock cihaz?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Sekko Merhaba benim aldığım K20pro cihaz yarın elime geçecek. Fabrikadan direk unlock dedi aldığım satıcı ve galiba global rom yüklenmiş olarak gelecek.İlerde sorun yaşamamak için benim cihazı kilitleyip tekrar açmama ihtiyaç var mı? sonuç olarak fabrikasyon unlock cihaz?
Hocam bence satıcı sizi kandırmış , fabrikasyon unlock diye birşey mümkün değil . Kendileri açıp global rom yükleyip verecekler

Üst Alt