Çözüldü K20 Pro [Brick]

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Selamlar.. Aranıza 1 ay önce K20 Pro satın alarak katıldım. Cihazı güzel bir şekilde kullanıyordum. Sonradan rom işlerine merak saldım ve hemen hemen K20 Pro için tüm romları denedim. En son Mi 9T Pro Global sürümü(Mi 9T Pro Global10.3.1.0.PFKMIXM) çıktı. Onu MiFlash uygulamasından kurmak istedim ve romu indirdim. Ardından zip içindeki dosyaları çıkardıktan sonra, MiFlash uygulamasına dosya yolunu yapıştırdım. Sonrasında dalgınlıktan olsa gerek "Clean and Lock" ibaresi tikli olduğu halde romu flashlamışım. Şuan cihaz mi logosundan sonra direk Recovery menüsüne atıyor ve orada ise "This miui version cannot be installed on this device." diye bir ibare yer alıyor. Cihazın Orijinal romlarını(China bazlı) indirip eski haline çevirmeye çalıştım ama malesef sanırım Bootloader kilidi tekrardan aktif olduğu için, her defasında MiFlash uygulamasından rom atmak istediğimde hata verdi cihaz. MiUnlock uygulamasından kilidi yeniden açmak istedim, ondada hata verdi. Sanırım bu sefer baltayı taşa vurduk facepalm~~ nasıl kurtaracağımı bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevirinirim..

--------------------------------------------------------------

Çözüm ✔
Cihaz arka kapağı açılarak, küçük bir işlem ile EDL moduna alınır. Sonrasında yetkili bir hesap ile cihazın orijinal firmware (Raphael XFKCNXM) MiFlash aracılığı ile flashlanır. Ardından cihaz tekrardan "diag" moduna alınır. Cihaza bu işlem ile yeniden QCN (IMEI) onarımı yapılır. Bu aşamalar bittikten sonra kullanıcı, cihaza Mi hesabını girip kolaylıkla unlock edebilir.

Son düzenleme:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Forum Kurallarımız Gereği ;

3.6. Konularda ve mesajlarınızda ideal dışı font boyutuna sahip karakterler kullanmak, tamamı kalın, italik, altı çizili mesajlar yazmak yasaktır.

Zenex hocamla iletişime geçiniz.

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Gecmiş olsun hocam. Yetkili mi hesabı ile çözülebilir. Başka yolu var mı bilemiyorum.
Zenex ile irtibata geçebilirsiniz.

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Forum Kurallarımız Gereği ;

3.6. Konularda ve mesajlarınızda ideal dışı font boyutuna sahip karakterler kullanmak, tamamı kalın, italik, altı çizili mesajlar yazmak yasaktır.

Zenex hocamla iletişime geçiniz.
Üzgünüm, hemen editliyorum.

Gecmiş olsun hocam. Yetkili mi hesabı ile çözülebilir. Başka yolu var mı bilemiyorum.
Zenex ile irtibata geçebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam.. Zenex'e özel mesaj ilettim.

Son düzenleme:

kaan.tolga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga Kaan
Cihazım
Mi
Konular
1
Miunlock ile nasıl bir hata aldınız?

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Çin cihazına global rom yüklendiği bootloader kilitlendiğinde bu şekilde bir hatayla sonuçlanır işlem. Yapacağınız şey ise eğer bootloader kilidini siz açtıysanız aynı hesapla fastboot tan bootloader kilidini açabilirsiniz. Eğer siz açmadıysanız yetkili hesap ile açılması lazım.
Zenex hocam'dan alıntıdır.

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Çin cihazına global rom yüklendiği bootloader kilitlendiğinde bu şekilde bir hatayla sonuçlanır işlem. Yapacağınız şey ise eğer bootloader kilidini siz açtıysanız aynı hesapla fastboot tan bootloader kilidini açabilirsiniz. Eğer siz açmadıysanız yetkili hesap ile açılması lazım.
Zenex hocam'dan alıntıdır.

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Öyleyse en mantıklı yol aldığım yere geri göndermek gibi duruyor.. Cihazı aldığımda kilidi açık olarak elime geçti.

Üst Alt