Sohbet İşte gerçek Xiaomi amiral gemisi

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Merhaba forum sevenler mi9 t bakıyorum mi9 ile arasında ufak değişikler var benim için kamera yada 3.5 jak deyil şebeke bakıyorum mi9 ile arasında çok ciddi fark var gibi ama bakdigim sitelerde tam teknik detay olmadığından arasındaki farkı tam anlayamıyorum daha önce de note5 note6 çok acı şebeke ve bildirim sorunları yaşadım mi9t aynı sorunlar olurmu Türkiye'deki baz istasyonlari mi9t şebeke uyumlugu tammidir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Merhaba forum sevenler mi9 t bakıyorum mi9 ile arasında ufak değişikler var benim için kamera yada 3.5 jak deyil şebeke bakıyorum mi9 ile arasında çok ciddi fark var gibi ama bakdigim sitelerde tam teknik detay olmadığından arasındaki farkı tam anlayamıyorum daha önce de note5 note6 çok acı şebeke ve bildirim sorunları yaşadım mi9t aynı sorunlar olurmu Türkiye'deki baz istasyonlari mi9t şebeke uyumlugu tammidir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Her iki cihazda Türkiye de kullanmak için uygundur.

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Tamam uygundur ama benim bilmek isteğinin teknik bilgi okadari bende araştırdım mi9 göre bant donanımdan niye eksiltme gereği duymuşlar

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Tamam uygundur ama benim bilmek isteğinin teknik bilgi okadari bende araştırdım mi9 göre bant donanımdan niye eksiltme gereği duymuşlar

Mi 9 un farklı ülkelere göre farklı versiyonları üretilmediği için tüm ülkelere uyumlu üretildi.

Mi9T ise asya ülkelerinde, k20 olarak üretildi ve o ülkelere uygun bandlara sahipler. Yani mi9t de ihtiyaç olmayan asya bandları yok.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Xiaomi yılın amiral gemisi olarak mi 9 modelini tanıttı, ardından çok fazla geçmeden ilginç bir hamle ile mi 9'un farklı versiyonlarını tanıttı ve mi 9 tanıtımından 6 ay sonra aynı yıl içerisinde kendi amiral gemisine rakip yeni bir amiral gemisi kıvamında mi 9T Pro modelini tanıttı.

Şimdi bu mi 9T Pro modelinin tanıtımı açık bir şekilde amiral gemisi aldığını sanan mi 9 kullanıcılarını açıkça keriz yurduna koymak gibi bir durumu ortaya çıkarttı.

Peki neden?

İki cihazı ve bu iki cihazın fiyatlarını karşılaştırdığımızda bu açıkça görülecektir.

İşlemci: Aynı
Ram: Aynı
Ekran: Aynı özellikler ile mi 9T proda dandik çentik yok
Kapasite: Aynı
Ana kamera: Aynı
Ön kamera: aynı
Batarya: mi 9 3300 mah / mi 9t pro 4000 mah
3.5 mm : mi 9 da yok / mi 9t pro da var
Radyo: mi 9 da yok / mi 9t pro da var
Volte: ikisinde de var
Wifi: ikiside aynı
Bluetooth : ikiside aynı

Yukarıdaki özelliklerde mi 9 da olup da mi 9t pro da olmayan hiç birşey yok hatta fazlası bile var.

Peki mi 9t pro da ne eksik. İkincil ve üçüncül kameralardan bir iki megapixsel alınmış.
Dünyanın bir çok ülkesinde kullanılmayan bir kaç GSM bandı alınmış.
Birde çok zaruri olmayan wireless şarj alınmış. Zaten kabloyla 15 dk da nerdeyse yarıya kadar dolar batarya.

Geldik fiyata, avrupada şuanda resmi mağazada mi 9t pro 70 euro civarında daha ucuza satılıyor. Türk lirası ile yaklaşık 500 lira daha ucuza bana göre daha kullanışlı ve üstün özellikteki Xiaomi amiral gemisi katili yine Xiaomi mi 9t pro alabiliyorsunuz.

Başta ben olmak üzere tüm mi 9 kullanıcılarına geçmiş olsun diyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tespitlerinize, aşağıdaki açıklamalara dayanarak katılmıyorum... Duygusal davranarak konuyu açmışsınız ve kendi bakış açısıyla çok haklısınız... Ama gerçekler aşağıda özetlenmiş... ;)

Bence doğru bir politika uygulanmış, keşke daha önceki Mi serilerinin yanına da bir şeyler (T, Pro, Mıro, Kıro gibi) koyup, ihtiyaçlara göre tercih imkanı sunmuş olsalardı...
İkinci ve üçüncü kameralardaki farklılık sadece küçük birkaç megapiksel farktan ibaret değil. Biri Sony diğeri Samsung sensör olmuş.Bataryanın büyük olması, kamera gibi prestijli birkaç özelliğin yerine oyuncu bazlı yapılan değişiklikler telefonu diğerinden kötü yapmamış. Oyun telefonu yapmış. Ben olsam kamerası iyi olanı alırdım. Biraderim 4000 bataryası olanı alırdı. Oyun oynuyor çünkü. Aslında iyi olmuş. İsteyen ihtiyacına göre alsın.

Ha bu arada oyunlardaki çentik uyumsuzluğu problemi olmasın diye çentiği de kaldırmış. Düz ve etkili çözüm.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Tespitlerinize, aşağıdaki açıklamalara dayanarak katılmıyorum... Duygusal davranarak konuyu açmışsınız ve kendi bakış açısıyla çok haklısınız... Ama gerçekler aşağıda özetlenmiş... ;)

Bence doğru bir politika uygulanmış, keşke daha önceki Mi serilerinin yanına da bir şeyler (T, Pro, Mıro, Kıro gibi) koyup, ihtiyaçlara göre tercih imkanı sunmuş olsalardı...
Sayın hocam ; Batarya'da oyle küçük bir fark yok. Arada kocaman 700mah var. Diğer bir konu kameraya gelince ana kamerada en ufak fark yok. İkinci ve üçüncü kamerada cok zor fark edilecek düşük bir fark var. (ikinci ve üçüncü kamerayı kaç kez kullanıyoruz) Ama batarya farkını her gün hissederiz.
Ayrıca çentik olmaması bence bir oyuncu için değil. Normal kullanımda video çeken insan için de cok iyi, film izleyen için insan için de cok iyi. Sadece oyuncular için yapılmış demek olmaz bence.
Üçüncü bir konu başınıza geldi mi bilmiyorum ama ben yaşım gereği arkadaşlarım ile cok yola giderim. Aramızda su muhabbet geçer. "Bir müzik aç ta dinleyelim"... Ve ben mi 8 cihazım varken o müziği hiç açamazdim. O yüzden kulaklık girişi olması benim için diğer en büyük artılardan.
Özet olarak hayatta hiç oyun oynamayan ben; mi 9 ile k20 pro arasında kaldım ve oyun ile alakam olmadığı halde k20 pro tercih ettim

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Özet olarak hayatta hiç oyun oynamayan ben; mi 9 ile k20 pro arasında kaldım ve oyun ile alakam olmadığı halde k20 pro tercih ettim
Anlatmak istediğim şey, telefonların donanımı ile farklılıkları değil, en azından tercih yapabilme imkanı veriliyor olmasıydı... ;)

Bende hiç oyun oynamam ama hep güçlü batarya tercihinde bulunurum (mesela)

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Anlatmak istediğim şey, telefonların donanımı ile farklılıkları değil, en azından tercih yapabilme imkanı veriliyor olmasıydı... ;)

Bende hiç oyun oynamam ama hep güçlü batarya tercihinde bulunurum (mesela)
Sizi cok iyi anladım hocam :) ama tercih yapılacak bir fark yok. K20 pro her anlamda artıda. Diğerini tercih edecek sebep bırakmadı :)

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Hocam onları bende bakdim şimdi merak ettiğim konu Samsung bant wcdma yok xioami UMTS yok neden olduğunu bilen varmı

Üst Alt