Sohbet İşte gerçek Xiaomi amiral gemisi

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Xiaomi yılın amiral gemisi olarak mi 9 modelini tanıttı, ardından çok fazla geçmeden ilginç bir hamle ile mi 9'un farklı versiyonlarını tanıttı ve mi 9 tanıtımından 6 ay sonra aynı yıl içerisinde kendi amiral gemisine rakip yeni bir amiral gemisi kıvamında mi 9T Pro modelini tanıttı.

Şimdi bu mi 9T Pro modelinin tanıtımı açık bir şekilde amiral gemisi aldığını sanan mi 9 kullanıcılarını açıkça keriz yurduna koymak gibi bir durumu ortaya çıkarttı.

Peki neden?

İki cihazı ve bu iki cihazın fiyatlarını karşılaştırdığımızda bu açıkça görülecektir.

İşlemci: Aynı
Ram: Aynı
Ekran: Aynı özellikler ile mi 9T proda dandik çentik yok
Kapasite: Aynı
Ana kamera: Aynı
Ön kamera: aynı
Batarya: mi 9 3300 mah / mi 9t pro 4000 mah
3.5 mm : mi 9 da yok / mi 9t pro da var
Radyo: mi 9 da yok / mi 9t pro da var
Volte: ikisinde de var
Wifi: ikiside aynı
Bluetooth : ikiside aynı

Yukarıdaki özelliklerde mi 9 da olup da mi 9t pro da olmayan hiç birşey yok hatta fazlası bile var.

Peki mi 9t pro da ne eksik. İkincil ve üçüncül kameralardan bir iki megapixsel alınmış.
Dünyanın bir çok ülkesinde kullanılmayan bir kaç GSM bandı alınmış.
Birde çok zaruri olmayan wireless şarj alınmış. Zaten kabloyla 15 dk da nerdeyse yarıya kadar dolar batarya.

Geldik fiyata, avrupada şuanda resmi mağazada mi 9t pro 70 euro civarında daha ucuza satılıyor. Türk lirası ile yaklaşık 500 lira daha ucuza bana göre daha kullanışlı ve üstün özellikteki Xiaomi amiral gemisi katili yine Xiaomi mi 9t pro alabiliyorsunuz.

Başta ben olmak üzere tüm mi 9 kullanıcılarına geçmiş olsun diyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

BlazerTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kemal
Cihazım
yok
Konular
3
Ne zaman türkiyeye geliyor kesin olarak ? 9T alıcaktım bekliyim bari :D

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
İkinci ve üçüncü kameralardaki farklılık sadece küçük birkaç megapiksel farktan ibaret değil. Biri Sony diğeri Samsung sensör olmuş.Bataryanın büyük olması, kamera gibi prestijli birkaç özelliğin yerine oyuncu bazlı yapılan değişiklikler telefonu diğerinden kötü yapmamış. Oyun telefonu yapmış. Ben olsam kamerası iyi olanı alırdım. Biraderim 4000 bataryası olanı alırdı. Oyun oynuyor çünkü. Aslında iyi olmuş. İsteyen ihtiyacına göre alsın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ha bu arada oyunlardaki çentik uyumsuzluğu problemi olmasın diye çentiği de kaldırmış. Düz ve etkili çözüm.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
İkinci ve üçüncü kameralardaki farklılık sadece küçük birkaç megapiksel farktan ibaret değil. Biri Sony diğeri Samsung sensör olmuş.Bataryanın büyük olması, kamera gibi prestijli birkaç özelliğin yerine oyuncu bazlı yapılan değişiklikler telefonu diğerinden kötü yapmamış. Oyun telefonu yapmış. Ben olsam kamerası iyi olanı alırdım. Biraderim 4000 bataryası olanı alırdı. Oyun oynuyor çünkü. Aslında iyi olmuş. İsteyen ihtiyacına göre alsın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ha bu arada oyunlardaki çentik uyumsuzluğu problemi olmasın diye çentiği de kaldırmış. Düz ve etkili çözüm.

Kamera sensörlerini detaylı incelemedim ama bazı Samsung sensörler sony den çok daha iyi iş çıkarta biliyorlar örneğin s10e de kullanılan 12 mp sensör ile çekilen bazı fotoğraflar bence bizim 48 mp sensörden çok daha kaliteli görünüyor. Ama tabi çekimden çekime fark olacaktır. Bir diğer konu ikincil ve üçüncül sensörleri ne sıklıkta kullınıyoruz ki.
Şuanda mi 9 bataryası bir günü bile çıkartmıyor sıradan bir kullanımda 4000 mah batarya bence zaruri bir ihtiyaç.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Xiaomi yılın amiral gemisi olarak mi 9 modelini tanıttı, ardından çok fazla geçmeden ilginç bir hamle ile mi 9'un farklı versiyonlarını tanıttı ve mi 9 tanıtımından 6 ay sonra aynı yıl içerisinde kendi amiral gemisine rakip yeni bir amiral gemisi kıvamında mi 9T Pro modelini tanıttı.

Şimdi bu mi 9T Pro modelinin tanıtımı açık bir şekilde amiral gemisi aldığını sanan mi 9 kullanıcılarını açıkça keriz yurduna koymak gibi bir durumu ortaya çıkarttı.

Peki neden?

İki cihazı ve bu iki cihazın fiyatlarını karşılaştırdığımızda bu açıkça görülecektir.

İşlemci: Aynı
Ram: Aynı
Ekran: Aynı özellikler ile mi 9T proda dandik çentik yok
Kapasite: Aynı
Ana kamera: Aynı
Ön kamera: aynı
Batarya: mi 9 3300 mah / mi 9t pro 4000 mah
3.5 mm : mi 9 da yok / mi 9t pro da var
Radyo: mi 9 da yok / mi 9t pro da var
Volte: ikisinde de var
Wifi: ikiside aynı
Bluetooth : ikiside aynı

Yukarıdaki özelliklerde mi 9 da olup da mi 9t pro da olmayan hiç birşey yok hatta fazlası bile var.

Peki mi 9t pro da ne eksik. İkincil ve üçüncül kameralardan bir iki megapixsel alınmış.
Dünyanın bir çok ülkesinde kullanılmayan bir kaç GSM bandı alınmış.
Birde çok zaruri olmayan wireless şarj alınmış. Zaten kabloyla 15 dk da nerdeyse yarıya kadar dolar batarya.

Geldik fiyata, avrupada şuanda resmi mağazada mi 9t pro 70 euro civarında daha ucuza satılıyor. Türk lirası ile yaklaşık 500 lira daha ucuza bana göre daha kullanışlı ve üstün özellikteki Xiaomi amiral gemisi katili yine Xiaomi mi 9t pro alabiliyorsunuz.

Başta ben olmak üzere tüm mi 9 kullanıcılarına geçmiş olsun diyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum ve başta size olmak üzere, tüm Mi9 Amiral gemisi sahiplerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Güzel bir konu olmuş..öyle böyle aldık artık..önümüze bakacağız :)

Üst Alt