Sohbet İş akdi feshedilmeden alacak için arabulucuya gidilir mi?

• Konbuyu başlatan Tortue
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 21
  • Görüntüleme 1K

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Başlıktan da anlaşılabileceği üzere, iş akdi feshedilmeden alacak için arabulucuya başvuru için gidilebilir mi?
Bu konu hakkında bir bilgi edinemedim internet üzerinden.

Alacak (İhbar tazminatı, fazla mesai).

GECELERRRR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Masüstü PC
Konular
7
İş akdinin ne olduğunu bilsem....

esasmevzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HAKAN
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Konular
1
Alacağın konusu nedir. İşverenle aranızda anlaşmazlık varsa gidebilirsiniz.

esasmevzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HAKAN
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Konular
1
Konusunu sonradan okudum kusura bakmayın. İhbar tazminatı için işverenin sizi ihbar süresi vermeden işten çıkarmış olması gerekir. Eğer size ihbar süresini tebliğ etmeden işten çıkarmışsa arabuluyuca gidebilirsiniz. İşten çıkmadan ihbar alamazsınız. Fazla mesai için ise işvrenden talep edersiniz vermezse arabuluya gidebilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şöyle de bi durum var eğer haklı nedenle iş sözleşmenizi fesih ederseniz yine işten ayrılmadan arabulucuya gidebilisiniz

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konusunu sonradan okudum kusura bakmayın. İhbar tazminatı için işverenin sizi ihbar süresi vermeden işten çıkarmış olması gerekir. Eğer size ihbar süresini tebliğ etmeden işten çıkarmışsa arabuluyuca gidebilirsiniz. İşten çıkmadan ihbar alamazsınız. Fazla mesai için ise işvrenden talep edersiniz vermezse arabuluya gidebilirsiniz
İşveren sözlü bir şekilde, herhangi bir yazılı belge veya ihtarname çekmeksizin 28 günümün olduğunu ve iş yerini ister 3-5 günde, 5-10 günde veya tamamen doldurduktan sonra terk edebileceğimi söyledi. Ben de 4 gün içerisinde terk ettim, sigorta çıkışım vesaire yapılmadı.

esasmevzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HAKAN
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Konular
1
Burda haklı sebebi kanıtlamanız gerekir. Eğer kanıtlarsanız. İşe gitmez arabulucuya gider ve ihbar ve mesai için talepte bulunursunuz

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Burda haklı sebebi kanıtlamanız gerekir. Eğer kanıtlarsanız. İşe gitmez arabulucuya gider ve ihbar ve mesai için talepte bulunursunuz
Haklı sebepten kastınız nedir hocam? 4 gün içerisinde neden terk ettiğimi mi kanıtlamam gerekiyor?

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bu konular cok karisik arabulucuyada ilk gittiginizda uzlasma cikmazsa para odeme kismi var bide ki muhtemelen uzlasamicaksiniz. ugras dur birde geriye donuk 5yillik fazla mesai isteyebilirsiniz. mesela ben 55 saat calisiyorum kalan 10 saati vermiyor ee isten ayrilsam ayni ucretede is bulamayacagim kesin isten ayrilicam bi durum olursa fazla mesailer icin kesinlikle gidicem mesela bunun kaniti kullandiginiz istanbul kart dahi olabiliyor istanbul kartinizla otobuse bindiginiz saatleri kanit olarak sunabilirsiniz. veya isyerinin bodro harici size maas odemesi icin sundugu yasal olmayan ama imza attirdigi is yeri ici bodrolar. ben bi kactane nolur nolmaz bulunsun diye fotosunu cekip koydum kenara...

Üst Alt