Sohbet iPhone satışlarının düşüşte olması ve iPhone Android cihaz üreticileri arasındaki yarışa ufak bir bakış

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Arkadaş hala yukarıdaki yorumlarda; yardım isteseydin reklam görmezdin, eziksin gibi kelimeler kullanmış. Artık şahsına cevap vermiyorum reklam şikayeti ile ilgili yazan arkadaşlara cevap vereceğim.

Yaklaşık 2,3 yıldır Xiaomi marka cihazlar kullanıyorum ve reklamlar sadece önerileri kapatarak engellenebiliyordu. Daha sonradan işin içine msa'yı devre dışı bırakma zorunluluğu da girdi. Buraya kadar sıkıntı yok. Fakat tahmini olarak 3,4 ay önce, hiç bir güncelleme yapmadan, hiç bir sistem uygulamasını bile güncellemeden tak diye sistem uygulamaları girişlerine saçma sapan bir reklam dayatması geldi. Ve bunun hiç bir şekilde, ek bir uygulama kurmadan çözümü yok. Ben bu cihazi para verip aldım arkadaşım, reklam engelleyeceğim diye saçma sapan apk'lar kurmak zorunda değilim. Anlatmak istediğim buydu. Ha ben az çok anlıyorum root attıp geçtim EU rom'a paşa paşa kullanıyordum. Mi8'i yeni aldığım için henüz vaktim olmadı ama buna da yapacağım.

Ben kendi adıma konuşuyorum; alım gücü olsaydı ios varken android tercih edilmezdi. Açık kaynak kodlarına sahip bir işletim sistemine ihtiyaç yoksa tabi. Benim sözlüm iPhone 7 Plus ile benim Mi 8'den daha stabil bir işletim sistemine sahipse bu android çöplüğü yüzünden. Donanım olarak karşılaştırmak benim cihazıma ayıp olurdu zaten.

Bu reklam saçmalığı da Xiaomi'de başka bir markada yok. 3 kuruş ucuza almak için 30 kuruşluk reklam görüyorum. Bile bile mi tekrar aldım, evet bile bile aldım. Çünkü el mahkûm.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Burada para verilen iphone değil ios dir. Adamlar bu işi çözmüş dostlar önce bunu kabul edelim bende ki 4 yada 6 gb ram li cihazla yarım yamalak yapabildiğimi adamların 2gb ram li cihazı oynayarak çalıştırıyor. Tabii bunu gösteriş olarak kullanan da var iş için profesyönel anlamda kullananda .. Sonuç da bence asıl kavga android ve ios arasında olandır şayet bugün bir cep telefonu firması kendi işletim sistemini yapıp kullanıyorsa takdir edilmeli bence..

ayfonla yapıp da androidde yapamadığın nedir? fbook, instagram'da 1-2 mangal fotosu eklemek, twitter'da futbol muhabbeti yapmak, tarayıcıda gazete okumak. ne yapıyosun daha fazla? ay'ın karanlık yüzüne gönderilen mekiğin rotasını mı hesaplıyorsun? veya nedir yani?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayfon telefon denince aklıma sosyetik gösteriş budalası kızların ellerindeki telefon aklıma geliyor. ayfon ülkemizde itibar görmenin, hava atmanın, kaliteli olmanın bir sembolü oldu.

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
ayfonla yapıp da androidde yapamadığın nedir? fbook, instagram'da 1-2 mangal fotosu eklemek, twitter'da futbol muhabbeti yapmak, tarayıcıda gazete okumak. ne yapıyosun daha fazla? ay'ın karanlık yüzüne gönderilen mekiğin rotasını mı hesaplıyorsun? veya nedir yani?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayfon telefon denince aklıma sosyetik gösteriş budalası kızların ellerindeki telefon aklıma geliyor. ayfon ülkemizde itibar görmenin, hava atmanın, kaliteli olmanın bir sembolü oldu.
Şey android ile instagrama hikaye atmaya utanıyoruz. Ondan dolayı hocam. Zira 15fps 144p gidiyor videolar.

Gerçi ben bu problemleri Samsung kullanırken yaşamıyordum. Miui ile alakalıdır belki de.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Şey android ile instagrama hikaye atmaya utanıyoruz. Ondan dolayı hocam. Zira 15fps 144p gidiyor videolar.

Gerçi ben bu problemleri Samsung kullanırken yaşamıyordum. Miui ile alakalıdır belki de.
evet ciks mekanlarda oturduğunuz anları paylaşıp hava atmanın adıdır Ayfon sahibi olmak. Ayfon sahipleri hayata 1-0 önde başlar. :)

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
iquique sen daha önce uiq3 ilemi uğraşıyordun? p990i 91 vs?

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
iquique sen daha önce uiq3 ilemi uğraşıyordun? p990i 91 vs?

yok hocam. bir ara düz dünya videolarına merak sarmıştım. P900'le zoom yapılmış ay fotolarını görünce ağzım açık kaldı. Akıllı telefonlardaki uyduruk kameralara kamera mı denir? Ayfonu da aynı Xiaomisi de. Gerçekten fotoğrafçılığa merakı olan böyle pro makineleri satın alır. Yok gözümü çekemiyorum yok yüzümdeki kılları sayamıyorum demez.

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Ekrana üflesek reklam çıkacak diye korkuyoruz neyin davasını yapıyorsun kardeş? Twrp kurmadan, root atmadan, Xiaomi işkenceden başka bir şey değil.

eğer böyle bir sorun varsa uygulamalara gir bak isimsiz uygulama mevcut mu? indirdiğin apk dosyalarını kontrol et. ben bir yerden mx video player pro indirmiştim ana ekranda bile reklam çıkmaya başladı. onu silince düzeldi.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
amma abarttınız ha. madem bu Xiaomi bu kadar kötü, gidin iphone forumunda yazın kardeşim. napıyo bu ayfon mantı yapabiliyor mu?

Iphone ile diğerlerinin konuşulduğu ana başlık altında bu bakış açısının olması tuhaf... Belki bir sonraki telefonum Xiaomi olmayacak ama ben yine bu forum çatısı altında olacağım... İlk tartışmada, "git kardeşim, telefonun Xiaomi bile değil" mi diyeceksin?

Iphone bedava verseler kullanmayacağım, satacağım bir marka ve işletim sistemi ama "beğenmiyorsan git kardeşim" bakış açısı da bana göre değil... Doğru değil.

Tartışma ve bakış açımız, saygı ile empatiye dayalı olursa "daha" güzel olur... ;)

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Iphone ile diğerlerinin konuşulduğu ana başlık altında bu bakış açısının olması tuhaf... Belki bir sonraki telefonum Xiaomi olmayacak ama ben yine bu forum çatısı altında olacağım... İlk tartışmada, "git kardeşim, telefonun Xiaomi bile değil" mi diyeceksin?

Iphone bedava verseler kullanmayacağım, satacağım bir marka ve işletim sistemi ama "beğenmiyorsan git kardeşim" bakış açısı da bana göre değil... Doğru değil.

Tartışma ve bakış açımız, saygı ile empatiye dayalı olursa "daha" güzel olur... ;)

haklısın dostum ama ikisi de telefon sonuçta. ikisi de mükemmel değil. birini aya çıkarırken, diğerini itin g.tüne sokmak yakışık almaz.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
haklısın dostum ama ikisi de telefon sonuçta. ikisi de mükemmel değil. birini aya çıkarırken, diğerini itin g.tüne sokmak yakışık almaz.
Bu durum doğru olsa bile, "git bu konuya yazma" diye karşılık vermek forumların ve tartışma usulünün felsefesine uymuyor bence...

Iphone çok iyi diyene, neden çok iyi olmadığını yazmaktır aslolan veya tam tersi... ;) Kimin neyi, nereye sokup çıkardığı o yorumcuyu bağlar... :)

Teşekkürler.

Üst Alt