Sohbet iPhone satışlarının düşüşte olması ve iPhone Android cihaz üreticileri arasındaki yarışa ufak bir bakış

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Bugün iphone kullanıcılarının büyük bir bölümü arkadaki ısırılmış elma logosunu gösterme derdinde olan gösteriş meraklılarıdır.Yanlış anlaşılmasın herkes değil ama maalesef büyük bir çoğunluğu bu şekilde.
Türkiye'de geçerli bu,Avrupa'ya gittiğimde herkes iş için vs daha iyi felan diyorlar

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
iPhone'un tercih edilme sebebi "Şu kadar ram var, İşlemcisi şuymuş, ekran kasa oranı % bilmem kaçmış, ön kamera şu kadar pixelmiş vs" falan değil tamamen yazılımdırYes~~ Daha önce de yazdım ister kabul edin ister etmeyin İphone bu sektörün referans/öncü markasıdır.

Dünya genelinin İphone tercih etme sebeplerini çok bilmem ama bizim insanımız için en büyük sebeplerden bir tanesi "HAVA" amaçlıdır.
Çünkü bizim insanımız da "El Ne Der" düşüncesi hakimdir :) Cebinde 10 tl yoktur ama elinde İphone vardır Yes~~

Xiaomi tercih edenler muhakkak ama muhakkak TWRP nedir?Nasıl yüklenir? vs gibi konulara hakim olmak zorunda, yoksa elinin altındaki cihazı tam anlamıyla kullanamıyorsun... Ayrıca yanılıp şaşıp yetkili servise cihaz göndersen vay haline...

Darkblues

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
REDMİ NOTE 4
Konular
2
galaxy s3 ile iphone 7 i karşılaştıran fanboyları gördükçe kusasım geliyor...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

iPhone'un tercih edilme sebebi "Şu kadar ram var, İşlemcisi şuymuş, ekran kasa oranı % bilmem kaçmış, ön kamera şu kadar pixelmiş vs" falan değil tamamen yazılımdırYes~~ Daha önce de yazdım ister kabul edin ister etmeyin İphone bu sektörün referans/öncü markasıdır.

Dünya genelinin İphone tercih etme sebeplerini çok bilmem ama bizim insanımız için en büyük sebeplerden bir tanesi "HAVA" amaçlıdır.
Çünkü bizim insanımız da "El Ne Der" düşüncesi hakimdir :) Cebinde 10 tl yoktur ama elinde İphone vardır Yes~~

Xiaomi tercih edenler muhakkak ama muhakkak TWRP nedir?Nasıl yüklenir? vs gibi konulara hakim olmak zorunda, yoksa elinin altındaki cihazı tam anlamıyla kullanamıyorsun... Ayrıca yanılıp şaşıp yetkili servise cihaz göndersen vay haline...
twrp dalgasına giren insan telefonunu geliştirmeye , yazılım görünüşünü daha güzel seviyeye getirmeye , android'in kapalı kutuda kalmış özelliklerini kullanmak için yapar , yoksa twrp root rom kernel magisk mödülleri olmadanda stock yazılımı yeterince kişiselleştirme sunuyor kullanıcıya , zaten bu tarz forumlardaki insanlar bende dahil zamanında galaxy s2 s3mini vb telefonları kullanıp custom rom atmış uğraşmış yeni telefonları için yeni soluk arayan kişilerdir xiaomi cihazlarda isteyene bu modifikasyonlar için çok uygun

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34

Xiaomi kullananlar neden muhakkak bu işlere aşina olmak zorunda anlamadım bence telefonla oynamayı sürekli macera arayanların twrp işlerini bilmesi gerekir aksi takdirde cihazı pert eder buna çok şahit olduk android zaten özgür bi işletim sistemi istediğini indir kullan babama mi4 almıştım yıllarca kullanıyor hala çok stabil üstelik twrp falan hiç kurmadık :D

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Xiaomi kullananlar neden muhakkak bu işlere aşina olmak zorunda anlamadım bence telefonla oynamayı sürekli macera arayanların twrp işlerini bilmesi gerekir aksi takdirde cihazı pert eder buna çok şahit olduk android zaten özgür bi işletim sistemi istediğini indir kullan babama mi4 almıştım yıllarca kullanıyor hala çok stabil üstelik twrp falan hiç kurmadık :D

Global sürümde hemen hemen her uygulamada çıkan reklamlardan rahatsız değilsen, millet oreo kullanırken sen hala nougat ile idare etmekten rahatsız değilsen, en basit tema yüklerken bile telefonun bölge ayarını değiştirmekten rahatsız değilsen, diğer yazılımlarda yüz tanıma varken ve sen bundan rahatsız değilsen, cihazı aldığın ilk zaman ki kamera çekimi ile son gelen güncelleme ile çamur olması seni rahatsız etmiyorsa, vs vs sana diyecek sözüm yok, stabil-global yazılımla mutluluklar dilerim..

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Apple'ın soygun politikasına katılıyorum fakat diğer konularda biraz abartılarınız var. Ben Adnan Menderes Havaalanında personelim ve dış hatlarda her gün 200'den fazla insan ile muhattap oluyorum. Abartısız olarak gördüğüm her 5 telefondan 3 ve fazlası iPhone 8 ve üzeri. Özellikle en fazla X serisi görüyorum.

Sizin şu 900dolar diyerek abarttığınız fiyatları insanlar yurtdışında tek maaşı ile iki tane X alıyorlar. Neden gidip de zorlanmayacakları halde Xiaomi, Huawei vs tercih etsinler?

Son olarak Redmi Note 5, Mi Note 3 kullanmış ve şu an Mi 8 kullanan birisi olarak kendi yorumum; param olsaydı gidip de Xiaomi almazdım. Android gelişmişmiş bilmem neymiş. Instagram ile bile stabil çalışmayan bir işletim sistemi ve markadan bahsediyoruz. Çentik modası geçmek üzere, daha çentik sorunlarını çözememiş bir marka? Her güncelleme ile telefonu nefret edilecek hale getiren bir marka ve karşısında Apple gibi bir şirket.

Kim ne derse desin, bu piyasada Apple'ın üzerine kalite ve performans yok arkadaşım. Gerek kamera, gerek işletim sistemi, gerek performans, gerek uygulamalar ile optimize çalışması ve en önemlisi GÜVENLİK.

Ha bu arada Xiaominin hiç bir modeli ile ön kamerayla makro çekim yapılmıyor. Kullanılan lens o kadar dandik ki gözümü çekemiyorum kamerasıyla. Bu durum samsungda bile yok iken xiaominin bu kadar abartılması çok komik. Önerileri kapatmamıza rağmen global rom'da karşımıza çıkan reklamlardan da bahsetmiyorum. Para vererek aldığım telefon, benden hala para kazanma çabasında. Ek olarak iPhone'nun Plus modellerinin 2 yıl sonraki batarya performansı ile Android cihazların batarya performanslarını karşılaştırın. Hangisi daha kaliteliymiş acaba :)

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
Global sürümde hemen hemen her uygulamada çıkan reklamlardan rahatsız değilsen, millet oreo kullanırken sen hala nougat ile idare etmekten rahatsız değilsen, en basit tema yüklerken bile telefonun bölge ayarını değiştirmekten rahatsız değilsen, diğer yazılımlarda yüz tanıma varken ve sen bundan rahatsız değilsen, cihazı aldığın ilk zaman ki kamera çekimi ile son gelen güncelleme ile çamur olması seni rahatsız etmiyorsa, vs vs sana diyecek sözüm yok, stabil-global yazılımla mutluluklar dilerim..
Dostum sıkıntı yok ben oreo sürümündeyim yüz tanımada var hemde bölge değiştirmeden ayrıca reklamlardan kurtulmak için roota hiç ihtiyaç yok önce bunu araştır istediğim temalarıda yüklüyorum çünkü ben miu da tema geliştiricisiyim inanmazsanda ss atarım ha buarada pie de yakında alcam redmi note 6 pro kullanmaktayım :D

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Dostum sıkıntı yok ben oreo sürümündeyim yüz tanımada var hemde bölge değiştirmeden ayrıca reklamlardan kurtulmak için roota hiç ihtiyaç yok önce bunu araştır istediğim temalarıda yüklüyorum çünkü ben miu da tema geliştiricisiyim inanmazsanda ss atarım ha buarada pie de yakında alcam redmi note 6 pro kullanmaktayım :D

Ben genel yazıyorum sen kendince cevap veriyorsun ? Herkes Note 6 sahibi değil Yes~~

Sor bakalım Mi Note 3 kullanıcılarına, yukarıda yazdıklarım doğru muymuş yanlış mı ?

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
Ben genel yazıyorum sen kendince cevap veriyorsun ? Herkes Note 6 sahibi değil Yes~~

Sor bakalım Mi Note 3 kullanıcılarına, yukarıda yazdıklarım doğru muymuş yanlış mı ?
Bana söylüyor gibiydin yazdıklarını okursan görürsün sen deyip durdun ayrıca 3. Parti tema yüklüyemeyince bu cihaz çalışmıyormu hangi marka 3. Parti yazılımlara müsade ediyor xiaomi diğerlerine nazaran daha cömert tutup mi note 2 den yüz tanıma olsun istiyorsunuz sonra twrp işleriyle uğraşınca zorunuza gidiyor o cihazı yüz tanıma olmadığını bilerek aldınız saydığın bahaneler çok komik dostum kusura bakma buarada genelleme konuştum

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
amma abarttınız ha. madem bu Xiaomi bu kadar kötü, gidin iphone forumunda yazın kardeşim. napıyo bu ayfon mantı yapabiliyor mu? herkes sanki profesyonel fotoğrafçı. abarttığınız ayfon Nikon P900 gibi gökteki ayı kraterlerine kadar çekebiliyor mu? dandik ayfonu büyüttükçe büyüttünüz. ayfonla şaomi aynı para olsa yine ayfon almam ben. ruhuma ters bir telefon. sosyetiklerin sonradan görmelerin telefonudur ayfon.

Üst Alt