Sohbet iPhone satışlarının düşüşte olması ve iPhone Android cihaz üreticileri arasındaki yarışa ufak bir bakış

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Bu durum doğru olsa bile, "git bu konuya yazma" diye karşılık vermek forumların ve tartışma usulünün felsefesine uymuyor bence...

Iphone çok iyi diyene, neden çok iyi olmadığını yazmaktır aslolan veya tam tersi... ;) Kimin neyi, nereye sokup çıkardığı o yorumcuyu bağlar... :)

Teşekkürler.
peki...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Konu içerisindeki tartışma içerikli, genel forum adabına uygun olmayan üslupla yazılmış mesajlar ve bu mesajları alıntılayan diğer mesajlar kaldırılmıştır.

Mesajları kaldırılan arkadaşlarımız bu mesajımı lütfen bir uyarı olarak kabul ediniz ve yazmaya devam etmeden önce Forum Kurallarımız bölümünü dikkatlice okuyunuz.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Çinliler her alanda amerikalıları geçmeye başladı. Abd'li yetkililer bile bunun farkında. Asıl biz Türkiye olarak ne yapıyoruz? Koskoca bir hiç.
Nasıl ki motoru üretmeden yerli otomobil yapamıyor veya yaptığının toplama ürün olması gibi bir durum oluşuyorsa , İşlemci ve grafik işlemcisi üretmedende yapılan yerli telefon , bilgisayarların(laptopların) toplama ürünlerden bir farkı kalmıyor (bkz. Casper, Vestel ,Monster).
Tabii ki bunların yapılması iyi birşey,iyi gelişmeler ama daha iyisini yapabiliriz.

Savunma sanayisinde artık tamamen yerli ürünler yapabiliyoruz ,kendi motorumuzu üretebiliyoruz , bunlar sevindirici adımlar ancak konu teknoloji olunca yöneticilerimiz maalesef fazlasıyla eğilmeleri gerekirken önemsememeyi , arka plana atmayı tercih ederek büyük yanlışa düşüyor.

Asıl seviye atlama , teknolojide , yazılımda , Endüstri 4.0 da iken biz ülkece İnşaat Sektörü kıskacından kurtulamıyoruz. Herkes kolay para kazanmanın peşinde.

Türk halkı pratik zekası ve hızlı çözüm üretmesi ile çoğu milletin önünde iken , kolaya kaçması , çıkarcılık kovalaması gibi bozulan ahlaki değerler ve insan ilişkileri yüzünden potansiyelini birtürlü günyüzüne çıkaramıyor .

"İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız ilmin ve fennin, yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemeleri zamanında takip etmek şarttır."
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün açtığı yolda durmadan ilerlemeliyiz.

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
evet iphone fiyatları yüksek ancak diğer android üreticileri de fiyatları yükseltmeye başladı, bunu ilk samsung yaptı şimdi diğerleri takip ediyor. xiaominin arka planda pek işleri iyi gitmiyor gibi görünüyor ancak dünyada seveni çok fazla olduğu için batacaklarını sanmam, ki artık "MI" etiketiyle neredeyse iç çamaşır satılacak, "MI" global gibi marka oldu. ucuz diye aldığımız telefonlar gelecekte erişmek daha zor olacak diye düşünüyorum

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Arkadaşım "önce bunu kabul edelim" cümlesinde neyi kast ettin anlamadım.Neyi kabul ettirmeye çalışıyorsun?Bu bir tercih meselesidir.Ben açık kaynak kodluandroid işletim sistemli bir telefon tercih ederim,başkası ios vs.tercih eder.Neyi diretmeye çalışıyorsunuz anlamış değilim.
Sevgili dostlar ben apple fanı falan değilim sanırım sorun benim kurduğum cümleler de biraz açıklık getirmek adına yazıyorum android binlerce markanın kullandığı ortak bir işletim sistemi ok diyorum ki bir uygulama geliştirici bu binlerce hatta milyonlarca modele tam uyumlu şekilde bir uygulamayı güncelleyemez bu yüzden hala android stabilitesi çok iyi değil bu markalardan çok geliştirici ve android platformu ile alakalı ok şimdi apple da kaç cihaz var ? ios zaten kapalı bir sistem olduğundan stabil çalışıyor sorunsuz diyorum ki bunu kabul edelim anlamak istemezseniz bu sizin sorununuz ona da saygılıyım tabii ki , bir video editlememiş , render yapmamış adamın bunu anlaması zor yani uzayı roketi sokak ağzını bırakalım saygı ve sevgiden anlayıştan hepimiz kazançlı çıkarız ..

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
ios bana bu kadar kişisel özelleştirme yapabileceğim ve bu kadar ucuza alabileceğim bir telefon yapsın onu alayım ok. ayrıca bundan 1 sene önce Samsung s5 kostüm rom lu telefon ile pubg oynadığımda aldığım zevki iphone 6dan alamadım, Samsung s5 ile mobile legends oynarken aldığım zevki ve akıcılığı iphone 6dan alamadım, sizin stabillik diye bahsettiğiniz şey kullandığınız launcher dan ibaret. Android de yüzlerce çeşidi var iphone da kaç tane çeşit var? daha düne kadar klavye çeşidi bile yoktu iphone da bit kadar tuşlar la beş para etmez tahmini ile klavyede yazı yazmaya çalıştığımı tekrar tekrar sildiğimi hatırlıyorum 1 hafta dayanamadım gittim telefoncu ya satıp Android aldım belkide hala klavye boyutunu bile ayarlama özelliği yoktur iphone da, Androidin çeşitliliği çok rahat kişiselleştirilmesi ya düşünsene bi telefonda istediğin herşeyi yapabiliyorsun ve buna ekstra para vermek zorundada değsin daha ne istersin ki,, hiç unutmam seneler önce iphone aldım mp3 indireyim dedim indirme özelliği yok sfsg ulan Android dedim senin gözünü seveyim senin değerin paha biçilemez

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt