Yardım İnstagram Sorunu Gerçekten Bıktım

Wempoi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi redmi 5
Konular
3
Son günlerde Artık İnstagram Eski sürümünü kullanmaktan gerçekten bıktım çünkü herşeyin günceli iyidir yeniliklerden geri kalıyorum daha doğrusu kalıyoruz Güncelledim İnstagrama girmek istemiyorum o derece Video çekiyorum Story olarak Sonra izliyorum Bi upload Ediyorum 5 -10 fps Cidden 5-10 fps yani abartma değil gerçekten aşırı bıktım ayrıca çözüm yolu yok Destek ekibine yazdım geri dönüş yok 2-3 kere eski sürümden bıktım telefonu aldığım fiyatın altına satıp Iphone ve ya Farklı android cihaz alacağım Ya da farklı çözümü olan varmı (XİAOMİ REDMİ NOTE 5 3 GB 32)

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Arkadaşlar bu soruna ben kendi adıma şöyle bir çözüm buldum, Instagram'ın en son sürümünü kullanıyorum;

GCam'de ekran görüntüsünde paylaştığım bir ayar var. Bu ayarı aktif hâle getirince videolar x265 yani HEVC ile kaydediliyor. Bu uygulamadan çektiğiniz videoları storyde paylaşınca Google/on2's VP8 video formatında paylaşılıyor. Ve paylaşılan videonun akışı olsun, bitratei olsun inanılmaz bir kalitede paylaşılıyor. iPhone'lardaki kalite kadar iyi diyebilirim...

Uğraşmak istemiyorum diyenler mevcut Instagram sürümünü kaldırıp aşağıdaki versiyonu kurabilir. Bu versiyonda da çekilen ve yüklenen videolar sorunsuz paylaşılıyor.

kuzey.karayel GBInstagram uygulamasında da aynı sorun yaşanıyor. Yani onu yükleyip kullanmanın sağladığı bir avantaj söz konusu değil..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-07-15-09-14-471_com.google.android.GoogleCamera.png
    Screenshot_2019-01-07-15-09-14-471_com.google.android.GoogleCamera.png
    117,2 KB · Görüntüleme: 218
Oyla:

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Video'yu upload edince birden kasmaya başlıyor cihaz sebebini bilmiyorum :@

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Custom rom ile denediniz mi? Miui olmayan custom romlarda da aynı sorun var mı acaba?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Yeni sürüm instagramlarda bu problem mevcut. Bende 51.0.0.20.85 sürümünü kullanmak zorunda kalıyorum. Tahminimce Xiaomi ile alakalı cihazlarda bu problem mevcut başka şikayet eden görmedim. Ama olay instagram ile alakalı mı yoksa bizim cihazların problemi mi bilmiyorum. Acilen çözülmesi lazım bu işe bir el atalım arkadaşlar, geri bildirim vs. neler yapabiliyorsak.

Oyla:

danielatlas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
Evet cihaz ile alakalı hatta Xiaomi ile alakalı miui ile alakalı . Örneğin bende mi6 var story de selfie çektiğim de görüntü kalitesi rezalet . Kardeşim de Samsung note 4 var onda denedim gayet net 5mp olmasına rağmen . Genel anlamda yaptığım araştırmalar ve okuduklarıma göre Xiaomi cihazlarda bu Instagram sorunlari mevcut hatta WhatsApp da da sıkıntı yaşayan çok oldu . Size önerim custom rom yükleyip bir deneyin
bende de mi 6 var instagram sağlam ama whatsapp ta öyle iğrenç bi görüntü kalitesi varki hele görüntülü konuşmada ve internet hızım 22mbps maksimum 2 ping 4 upload yine de kötü

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Yeni sürüm instagramlarda bu problem mevcut. Bende 51.0.0.20.85 sürümünü kullanmak zorunda kalıyorum. Tahminimce Xiaomi ile alakalı cihazlarda bu problem mevcut başka şikayet eden görmedim. Ama olay instagram ile alakalı mı yoksa bizim cihazların problemi mi bilmiyorum. Acilen çözülmesi lazım bu işe bir el atalım arkadaşlar, geri bildirim vs. neler yapabiliyorsak.
Eski sürümü kuruyorum 1-2 gün içinde kendi kendine güncelleniyor son sürüme. Otomatik güncelleme kapalı olmasına rağmen

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Eski sürümü kuruyorum 1-2 gün içinde kendi kendine güncelleniyor son sürüme. Otomatik güncelleme kapalı olmasına rağmen
Tekrar Google play ayarlarını gözden geçirin, güncelleme yapmaması lazım.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Arkadaşlar bu soruna ben kendi adıma şöyle bir çözüm buldum, Instagram'ın en son sürümünü kullanıyorum;

GCam'de ekran görüntüsünde paylaştığım bir ayar var. Bu ayarı aktif hâle getirince videolar x265 yani HEVC ile kaydediliyor. Bu uygulamadan çektiğiniz videoları storyde paylaşınca Google/on2's VP8 video formatında paylaşılıyor. Ve paylaşılan videonun akışı olsun, bitratei olsun inanılmaz bir kalitede paylaşılıyor. iPhone'lardaki kalite kadar iyi diyebilirim...

Uğraşmak istemiyorum diyenler mevcut Instagram sürümünü kaldırıp aşağıdaki versiyonu kurabilir. Bu versiyonda da çekilen ve yüklenen videolar sorunsuz paylaşılıyor.

kuzey.karayel GBInstagram uygulamasında da aynı sorun yaşanıyor. Yani onu yükleyip kullanmanın sağladığı bir avantaj söz konusu değil..

Üstad emeğine sağlık. Fakat ben gcam da bahsetmiş olduğun ayarı bulamadım. Ekte ss attım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-08-11-14-44-432_com.google.android.Pixel2Mod.png
    Screenshot_2019-01-08-11-14-44-432_com.google.android.Pixel2Mod.png
    311,8 KB · Görüntüleme: 159
Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Son günlerde Artık İnstagram Eski sürümünü kullanmaktan gerçekten bıktım çünkü herşeyin günceli iyidir yeniliklerden geri kalıyorum daha doğrusu kalıyoruz Güncelledim İnstagrama girmek istemiyorum o derece Video çekiyorum Story olarak Sonra izliyorum Bi upload Ediyorum 5 -10 fps Cidden 5-10 fps yani abartma değil gerçekten aşırı bıktım ayrıca çözüm yolu yok Destek ekibine yazdım geri dönüş yok 2-3 kere eski sürümden bıktım telefonu aldığım fiyatın altına satıp Iphone ve ya Farklı android cihaz alacağım Ya da farklı çözümü olan varmı (XİAOMİ REDMİ NOTE 5 3 GB 32)
Xiaomi Mi 8 Lite cihazım aynı sorun bende de var sanırım herkes yaşıyor. Bende eski sürüm kullanıyorum bi eksisini görmedim çok bi yenilik yok çünkü yeni sürümüyle arasında Idea~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Google Play'de instagram güncellemesinin otomatik güncellemesini kapatın ve instagram uygulamasında ayarlar->hakkında->uygulama güncellemeleri->instgramı otomatik güncelle işaretli olması gerekiyor oradan tiki kaldırırsanız sorun çözülecektir.

Oyla:

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Üstad emeğine sağlık. Fakat ben gcam da bahsetmiş olduğun ayarı bulamadım. Ekte ss attım.

linkteki MGC_6.1.021_FINAL_V1a_A8.1+.apk olanını kullanıyorum. Sizde hangisi kurulu?

Not: 4K video kaydı ve ön kamera çalışmıyor bu sürümde.

Oyla:
Üst Alt