İpucu IMEI repair yaptırmadan ömürlük kullanım (çift hatlı cihazlar için)

Hako22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Redmi
Cihazım
Redmi note10pro
Konular
2
Merhaba dostlar;
Uzun zamandır aklımda olan bir konuyu paylaşmak istiyorum.
Biliyoruz ki çift hatlı yurt dışı cihazlar 4+4= 8 ay kullanıma açık kalıyor.
Çalışma mantığı şöyle sim 1de 120 gün komple açık olursa 120. Günün sonunda şebekeye kapatılıyor. Ama 120. Gün dolmadan şebekeden düşen IMEilere verilen 4 aylık süre 45 gün sonra sıfırlanıyor yani+4 ay daha ekleniyor.
Bunun sebebi BTK cihaz kullanıcısı yurtdışına geri döndü şeklinde algılıyor.
Kısacası sim1de hattı kullanıyoruz 90 ila 100 gün arasında sim 2 slotuna alıyoruz ondada 90 ila 100 gün arası kullanıp sim1 geri alıyoruz.
Boş kaldığı zaman içerisinde verilen süre sıfırlanıyor böyle devir daim ile ömürlük kullanım sunuyor.
Not: Bu yönteme güvenmeyen boot kilidi açık şekilde deneyebilir kaybı olmaz kazancı olur IMEI düşme vs sorunları çözülür ama kaçırmamak gerekiyor dediğim süreleri
Merhaba hocam, bu konu hakkında bir değişiklik var mı,hala geçerliliği var mı? Bende de çift sim var,sürenin sonuna yaklaşıyorum ve şuan boot kilidinin açılmasını bekliyorum.

hisamzen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hişam
Cihazım
Xiaomi 11T
Meslek
Öğrenci
Konular
7

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
cihazım yurt dışı. 4 haziran 2021 de aldım her slot için 3-4 gün kala diğer slota geçtim şuan son kez 120 günüm kaldı . hani yılbaşında sıfırlanmıştı ya 4 ay kullandım diğerine taktım . şuan 120 günüm var . 120 gün sonra tekrar sim 1 e taksam tekrar kullanabilir miyim yoksa imei mi atmam lazım

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
seçim arifesindeyiz bu konu ile ilgili organize olsak cimer yoluyla talepte bulunsak güzel bir metinle bir şekilde dikkate alınır diye düşünüyorum. ama organize olmayı biz Türkler beceremiyoruz pek :)

KİLİORKEZ

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Kuyumcu
Konular
67
cihazım yurt dışı. 4 haziran 2021 de aldım her slot için 3-4 gün kala diğer slota geçtim şuan son kez 120 günüm kaldı . hani yılbaşında sıfırlanmıştı ya 4 ay kullandım diğerine taktım . şuan 120 günüm var . 120 gün sonra tekrar sim 1 e taksam tekrar kullanabilir miyim yoksa imei mi atmam lazım
Hocam sizde deneyin isterseniz 2 ay sonra hattınızı sim 1 e takın ama 45 60 gün bekleyin ama oldu ya da olmadı diye bize de bilgi verirseniz seviniriz teşekkürler hocam şimdiden.angel~~

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
hocam var mı bir gelişme.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
hocam var mı bir gelişme.
Hocam öyle kullanıyorum sıkıntı yok. Herhalde cihaz ölene kadar bu yöntemle kullanacağım. 110 günü tamamlayıp diğer slota takınca 120 gün yeniden veriyor 😂

pckopat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
pckopat
Cihazım
Xiaomi 11T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
8
Aynı denildiği şekilde yaptım sim1 e 3 gün kala sim2 ye geçtim. Sim2 ye 3 gün kala sim1 e taktım şebeke gelmedi. Sanırım btk çözmüş olayı ki bana imei yolu göründü.
Konuyu bu şekilde sonlandirabiliriz sanırım.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Aynı denildiği şekilde yaptım sim1 e 3 gün kala sim2 ye geçtim. Sim2 ye 3 gün kala sim1 e taktım şebeke gelmedi. Sanırım btk çözmüş olayı ki bana imei yolu göründü.
Konuyu bu şekilde sonlandirabiliriz sanırım.
Amaan IMEI atsak ne atmasak ne. Twrp varsa imeisizmiş gibi kullanırız. Efs almak 1 sn.

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
Hocam öyle kullanıyorum sıkıntı yok. Herhalde cihaz ölene kadar bu yöntemle kullanacağım. 110 günü tamamlayıp diğer slota takınca 120 gün yeniden veriyor 😂
kaçıncı döngü, kaç sefer değiştirdiniz, yıl başına mı denk geldi (yeni yıl) yoksa aynı yıl içerisinde 2. 3. sime geçtiğiniz oldu mu

Üst Alt