İpucu IMEI repair yaptırmadan ömürlük kullanım (çift hatlı cihazlar için)

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Bir arkadaşım Mi 10 lite cihazında dediğiniz yöntem ile 1.slot süresi dolduktan 2.slota geçti süresi dolmaya yakın dayanamadı malum yöntemlerle kayıt yaptırdı:) benim aklıma takılan 2 slotta süresi doldu imei düştü diyelim 1. Slotta süre eklenmedigini varsayalım o zaman ne olur repair işlemi zora girermi
son ana kadar beklememek gerek zaten amaç ilk yuvadan kartı çıakrdıktan sonra 45 sürenin geçmesi.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Bir arkadaşım Mi 10 lite cihazında dediğiniz yöntem ile 1.slot süresi dolduktan 2.slota geçti süresi dolmaya yakın dayanamadı malum yöntemlerle kayıt yaptırdı:) benim aklıma takılan 2 slotta süresi doldu imei düştü diyelim 1. Slotta süre eklenmedigini varsayalım o zaman ne olur repair işlemi zora girermi
Alakası olmaz boot kilidi açık olduğu sürece çifti kapansın yine repair olur önemli olan boot kilidinin açık olması
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

son ana kadar beklememek gerek zaten amaç ilk yuvadan kartı çıakrdıktan sonra 45 sürenin geçmesi.
Burada olayı anlamış ribac23 hocam 😅😅

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Alakası olmaz boot kilidi açık olduğu sürece çifti kapansın yine repair olur önemli olan boot kilidinin açık olması
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Burada olayı anlamış ribac23 hocam 😅😅
iki tarafta da paslaşınca çözdük sayende :)

tolga1065

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi 10s
Konular
0
Merhaba dostlar;
Uzun zamandır aklımda olan bir konuyu paylaşmak istiyorum.
Biliyoruz ki çift hatlı yurt dışı cihazlar 4+4= 8 ay kullanıma açık kalıyor.
Çalışma mantığı şöyle sim 1de 120 gün komple açık olursa 120. Günün sonunda şebekeye kapatılıyor. Ama 120. Gün dolmadan şebekeden düşen IMEilere verilen 4 aylık süre 45 gün sonra sıfırlanıyor yani+4 ay daha ekleniyor.
Bunun sebebi BTK cihaz kullanıcısı yurtdışına geri döndü şeklinde algılıyor.
Kısacası sim1de hattı kullanıyoruz 90 ila 100 gün arasında sim 2 slotuna alıyoruz ondada 90 ila 100 gün arası kullanıp sim1 geri alıyoruz.
Boş kaldığı zaman içerisinde verilen süre sıfırlanıyor böyle devir daim ile ömürlük kullanım sunuyor.
Not: Bu yönteme güvenmeyen boot kilidi açık şekilde deneyebilir kaybı olmaz kazancı olur IMEI düşme vs sorunları çözülür ama kaçırmamak gerekiyor dediğim süreleri
Bu dediğiniz süre yıl başına denk geliyor olması sebebiyle süre sıfırlandığı için döngü sınırsız 12 ay şeklinde devam ediyor olabilir mi. Ben yılbaşında bu sürenin sıfırlandığını biliyorum. 45 gün sonra sıfırlandığına emin misiniz?

@hmet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 lite 5g n
Konular
1
Bu olayla ilgili youtube de bir video ya rast gelmiştim. Orada ki abi de son 3 ün kala simleri değiştirin ve bunu sürekli bu şekilde yaparak ömürlük kullanın diyordu.
Geçen hafta Mi 11 lite 5g ne aldım yurt dışı, şuan dirençle kayıt olduğu söyleniyor. Direnç işini istemiyorum çünkü direnç için telefonun arkası ve çoğu şey sökülüyor, youtube de videosunu izledikten sonra hiç istemedim. İlerde yazılımla imei işi çıkarsa imei attırırım. Çıkmaz ise bende bu yöntemi deneyeceğim.

Hatta ne olur olmaz diye telefona 21 ağustosa hatırlatma yaptım :)

1 mayısta 120 günlük kayıt süresi mesajı geldi, anladığım kadarıyla bu 120 günlük süre dolmadan simi çıkartmak gerekiyor ki imei devre dışı kalmasın. (sanırım sistem bu imei numaralı telefonun ülkesine geri gittiğini düşünüyor)
Sonrasında çift hat olduğu için telefon aynı hattı diğer sime takarak kullanmaya devam edip bu simde 120 gün dolmadan ilk kullandığımız yuvaya takarak ( ülkesine geri dönen imei ait telefon belli bir süre çalışmayan imei leri sistem siliyor demek ki) bir 120 gün daha uzatmış olunuyor. Çok mantıklı bu döngü ile telefonu uzun yıllar kullanmak mümkün gibi :)

Bu arada çift hat olmayan biriside çift telefonla yapabilir bu işi :)

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
inşallah dediğiniz gibidir.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhaba dostlar;
Çalışma mantığı şöyle sim 1de 120 gün komple açık olursa 120. Günün sonunda şebekeye kapatılıyor. Ama 120. Gün dolmadan şebekeden düşen IMEilere verilen 4 aylık süre 45 gün sonra sıfırlanıyor yani+4 ay daha ekleniyor.
Kısacası sim1de hattı kullanıyoruz 90 ila 100 gün arasında sim 2 slotuna alıyoruz ondada 90 ila 100 gün arası kullanıp sim1 geri alıyoruz.
Boş kaldığı zaman içerisinde verilen süre sıfırlanıyor böyle devir daim ile ömürlük kullanım sunuyor.
Not: Bu yönteme güvenmeyen boot kilidi açık şekilde deneyebilir kaybı olmaz kazancı olur IMEI düşme vs sorunları çözülür ama kaçırmamak gerekiyor dediğim süreleri
Paylaşım için teşekkürler hocam, bunu bir kaç kere duydum ve bana da çok mantıklı geldi, eğer ilerde Allah kısmet eder de, yeni cihaz alma imkanım olursa, bunu, eğer o zamana kadar her hangi bir değişiklik olmazsa, kesin uygularım diye düşünüyorum

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

hisamzen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hişam
Cihazım
Xiaomi 11T
Meslek
Öğrenci
Konular
7
telefon alma arefesinde biri olarak bu konuyu görmem mucize oldu benim için. gidip mi 11t alıp deneyeceğim inşallah olur da hayal kırıklığına uğramam eğer olursa bilgilendirme yapacağım.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
telefon alma arefesinde biri olarak bu konuyu görmem mucize oldu benim için. gidip mi 11t alıp deneyeceğim inşallah olur da hayal kırıklığına uğramam eğer olursa bilgilendirme yapacağım.
Cihazınız şimdiden hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah ve sonucu bende merak ediyorum

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

engin_dsgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
A8
Konular
3
Merhaba dostlar;
Peki sim bir kapanmadan mı yani 1 hafta felan kalınca mı ?

Üst Alt