İpucu IMEI repair yaptırmadan ömürlük kullanım (çift hatlı cihazlar için)

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
Aynısı olacak kesin, sistemin bug ini bulduk
şşşttt... sessiz olalım fazla dillendirmeyelim... :) bu arada benimde çift hatlı s10enin kapanmasına 20 gün kala çıkardım 1. simi 1 ayı geçti yakalaşık 1.5 ay sonra bende deneyeceğim

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
40 günüm var mevcut slotub kapanmasına. Eğer 40 gün sonra slot değişimi yaparsam ve yeniden 120 gün verirse kesinlikle bu yöntem işe yarıyor, ve tam 15 aydır IMEI atmadan kullanıyor olacağım 🥳 40 gün içinde benden mesaj bekleyin. İnşallah yine 120 gün verir.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
İşyerindeyim akşam eve gidince 1. Slota takıp açık olup olmadığını paylaşırım ve bu senaryonun işleyip işlemediğini hep birlikte öğrenmiş oluruz inşallah
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet arkadaşlar merak edenler, anlık olarak 30 gün kala Mart ayında çıkarmıştım sim kartı 30 gün kaldı diye mesaj gelmişti. 1. İnci yuvaya taktım ve hat açık ve arama geliyor ve gidiyor. Teori gerçektir bizzat test edilmiş oldu. Hayırlı olsun. Şimdi sim 2 ye geçebilirim. Orada repair işlemim var kafam rahat.

İşyerindeyim akşam eve gidince 1. Slota takıp açık olup olmadığını paylaşırım ve bu senaryonun işleyip işlemediğini hep birlikte öğrenmiş oluruz inşallah

Evet arkadaşlar merak edenler, anlık olarak 30 gün kala Mart ayında çıkarmıştım sim kartı 30 gün kaldı diye mesaj gelmişti. 1. İnci yuvaya taktım ve hat açık ve arama geliyor ve gidiyor. Teori gerçektir bizzat test edilmiş oldu. Hayırlı olsun. Şimdi sim 2 ye geçebilirim. Orada repair işlemim var kafam rahat.
yani bir kaç ay boşta kalınca o imei tekrar mı açılıyor. tuhaf. ama zannımca bu olay ne kadar yaygın olmaya başlarsa onlar da o kadar erken bu sorunu çözer ve açığı kapatırlar :)

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10

yani bir kaç ay boşta kalınca o imei tekrar mı açılıyor. tuhaf. ama zannımca bu olay ne kadar yaygın olmaya başlarsa onlar da o kadar erken bu sorunu çözer ve açığı kapatırlar :)
Sanmam hocam kapatmazlar turistler için pandemi kurallarını bile deldiler,

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Konunun bende takibindeyim.poco x3 pro var 2 el olarak aldım suan sim 2 slotunda.120 günlük süreyi bilemiyorum 30 günlükte daha gelmedi.30 günlük geldiğinde diğer slota takacağım.
Eğer benden önceki sim 1 i kullanmadım dedi.kullandıysa muhtemelen bana gelecek olan 30 günlük sürede sim 2 den sim 1 e aldığımda sim 1 slotum çalısması gerek sanırsam konuyu doğru anladıysam eğer..

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Birde yılbaşında kesin ve kesin 2 simde süreleri sıfırlanıyor mu ?
Sanki birisi yazmıstı ,süre sıfrlanması olmadı ,yılbaşından 1 ay sonra falan imei kapandı diye.
Yılbaşına girmeden acaba sıfırlanması için bir iki gün başka cihaza mı takmak gerek simi ? Bilgisi olan var mı ?

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Sanki birisi yazmıstı ,süre sıfrlanması olmadı ,yılbaşından 1 ay sonra falan imei kapandı diye.
Yılbaşına girmeden acaba sıfırlanması için bir iki gün başka cihaza mı takmak gerek simi ? Bilgisi olan var mı ?

Kesin sıfırlanıyor.. Konuyu da doğru anlamışsınız

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Kesin sıfırlanıyor.. Konuyu da doğru anlamışsınız
Yani 1 2 gün kala sim başka cihaza mı takmam lazım.yoksa kendiliğinden mevcut telefonda da kalsa gelir mi ,orayı anlayamadım..

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Yani 1 2 gün kala sim başka cihaza mı takmam lazım.yoksa kendiliğinden mevcut telefonda da kalsa gelir mi ,orayı anlayamadım..

Kendiliğinden oluyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam da gören aydınlatsın bizi :)

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50

sıfırlanma işi 100de 100 oluyor başka cihaza takmaya gerek yok sim kartın yerini değişip görürsün ve bunun dünya kadar bileni göreni yaşayanı var... ama bu bahsi geçen konuyu yaşayan az kişi var ama herkes denemeye başladı... deneyip görmek gerek.

Üst Alt