Çözüldü İmei kayıt süresi her sene yenilenir mi

keremm18382

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui11
Telefon Modeli
Xiaomi redmi note 6 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar 365 gün kayıt süresi oldu artık her istediğimiz zaman kayıt ettirebilecekmiyiz ?
her sene yenilenirmi

Çözüm
670 günum var yani toplam :(

Hayır hocam.
Örneğin 10. ayda cihaza sim kart takıp şebeke aldınız. Kullanım Süreniz başlayacak ve 31 aralık itibarı ile sıfırlanacaktır. Tekrar süre başladığın da 4 ay kullanım süreniz olacaktır. 4 ay sonrasında (4.ayda), Sim 1 kapanacaktır ve Sım 2 ye sim kartınızı takmanız gerekecektir. 4 aylık ikinci bir süre sonunda 8. ayda sim 2 de kapanacaktır.

( Pandemi dolayısıyla 4 aylık süre 5 ayda olabilmektedir.)

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Sorduğum adamin telefonu her yıl yenileniyormuş Memlekete yurtdışından her yıl tatil için gelen insanlar için de mantıklı geldi bana
Her yıl yenilenmiyordur, her yıl onun cihazına başka imei atıyorlardır :) haha-- ya da arkadaşınız size yanlış bilgi veriyor. biraz süre aşımı olabilir ama cihazın 2 simi de kapandığı anda arkadaşınız arka kapak açtırmak durunda kalacak. O yüzden süre hesaplarına girmeyin hocam.

Oyla:

keremm18382

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi
Konular
15
Her yıl yenilenmiyordur, her yıl onun cihazına başka imei atıyorlardır :) haha-- ya da arkadaşınız size yanlış bilgi veriyor. biraz süre aşımı olabilir ama cihazın 2 simi de kapandığı anda arkadaşınız arka kapak açtırmak durunda kalacak. O yüzden süre hesaplarına girmeyin hocam.
Peki ozaman ben diğer simin süresi dolduğu zaman imeiyi kayıt ettirmeye gidebilirim dimi artık gidicez yapacak bişey yok zaten telefoncu bedavaya yada 20 30tlye yapacakmış

Oyla:

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Yanlışınız var, her yıl imeilere atanan süre sıfırlanır. Geçen sene kapanmış bile olsa 1 Ocak olduğu gün tekrar aktif hale gelir.(8.aydan sonra sim taktıysanız bildirim bile gelmez, çünkü gelecek senenin ilk günü sıfırlanacaktır.)

Turist birisi -sizin mantığınızla- bir sene sonra tekrar gelmek istediğinde hattını kullanamayacak.

Oyla:

keremm18382

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi
Konular
15
Birde bu yasa sanırım 2020 de gelmişti dimi Ben telefonu 2020 Kasım da aldım şimdi benim 2 tane 365 gün hakkım mı var yoksa bu yıl son kayıt zamanim mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yanlışınız var, her yıl imeilere atanan süre sıfırlanır. Geçen sene kapanmış bile olsa 1 Ocak olduğu gün tekrar aktif hale gelir.(8.aydan sonra sim taktıysanız bildirim bile gelmez, çünkü gelecek senenin ilk günü sıfırlanacaktır.)

Turist birisi -sizin mantığınızla- bir sene sonra tekrar gelmek istediğinde hattını kullanamayacak.
Yani 1 defaligina mahsus değil her sene mi yenilenir?

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156

Evet, kullanım suresi her yıl ikinci hafta yenileniyormuş. Ben de yeni ogrendim.
Ama bu hocamızın telefonu 365 gün hatta ,670 gün (??) kayıtsız kullanacağı kanısına varmıyor

Oyla:

keremm18382

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi
Konular
15
Evet, kullanım suresi her yıl ikinci hafta yenileniyormuş. Ben de yeni ogrendim.
Ama bu hocamızın telefonu 365 gün hatta ,670 gün (??) kayıtsız kullanacağı kanısına varmıyor
Hocam ben zaten 670 gün kayıtsız kullanacağımı söylemedim kayıt süresini söyledim orda buarada kayıt süresi de yenilenir mi

Oyla:

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Hocam ben zaten 670 gün kayıtsız kullanacağımı söylemedim kayıt süresini söyledim orda buarada kayıt süresi de yenilenir mi
Kayıt ettirmek için bir limit süre var mı bilmiyorum.
Evet, doğru.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Şimdi her sene 8 aylık kullanım hakkımız oluyor mu tek seferlik mi ben anlamadım :D Net bir cevap verebilecek var mı?

Oyla:
Üst Alt