Haber IMEI Kayıt Harcına Bir Zam Daha Geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Anlamak istemeyen yine anlamayacak. Daha fazla izahata gerek yok, bence...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Konuyu kapattınız diye üzülmüştüm doğrusu. Engin bilgi birikimi ve deneyimli yorumlar başlığı altında böylesine keyifli geyik muhabbeti yapıldığına uzun zamandır ilk kez şahit oluyorum. Ne cevherler varmış meğer... giggle~~
Tesbitinize kesinlikle katılıyorum hocam, forumumuz maşallah cevherlerle dolu

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Reis'in günlük koruma masrafının bütçeye maliyeti GÜNLÜK 19.940.000 (ondokuz milyon yediyüzkırkbin) TL. Aylık 583 Milyon

Yıllık 7.278.100.000 TL

Esasında parasını Türkiye dışında kazanıp da her şeyi es geçelim bu masrafa dahi bir kuruş katkısı olmayanların benim cebimden çıkacak olan kayıt ücretine, ödediğim telefon vergisine ilişkin tek söz söylemeye hakkı yoktur. Söylüyorlarsa kraldan çok kralcıdır demek çok daha ağır hakaretler hak etmelerine rağmen bu şahıslara söylenebilecek en hafif tabirlerden biridir...

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Gelin 6 ay boyunca kimse telefon almasın herkes elindeki telefonla idare etsin protesto edelim desek,ikinci el piyasasını uçuracak çok hayırseverler vardır.Çoğumuz yurtdışı muhabbetinden epeyce faydalandık herkes bunun farkında, devletin vergi adaletsizliği yüzünden istemeyerek de olsa faydalandık.Devletimiz vergi ile ayakta duran,aldığı vergiyi devlet memurlarına emekli dul yetime vs ve vatandaşına hizmet amaçlı kullanmaya çalışır.EYT üzerinden onbinlerce kişi emekli oldu vs vs bunların parası nasıl çıkacak vergiden,ozaman neden emekli yaptınmı diyelim devlete, bazen hesapları şaşırıp teraziyi tam tutamıyorlar.Ne yandaşız nede kraldan çok kralcıyız vede insanlara böyle ucuz ithamlarda bulunamayız.Nedenmi çünki insan çok değerlidir. Hele hele bu memleketim insanları başka değerlidir

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Gelin 6 ay boyunca kimse telefon almasın herkes elindeki telefonla idare etsin protesto edelim desek,ikinci el piyasasını uçuracak çok hayırseverler vardır.Çoğumuz yurtdışı muhabbetinden epeyce faydalandık herkes bunun farkında, devletin vergi adaletsizliği yüzünden istemeyerek de olsa faydalandık.Devletimiz vergi ile ayakta duran,aldığı vergiyi devlet memurlarına emekli dul yetime vs ve vatandaşına hizmet amaçlı kullanmaya çalışır.EYT üzerinden onbinlerce kişi emekli oldu vs vs bunların parası nasıl çıkacak vergiden,ozaman neden emekli yaptınmı diyelim devlete, bazen hesapları şaşırıp teraziyi tam tutamıyorlar.Ne yandaşız nede kraldan çok kralcıyız vede insanlara böyle ucuz ithamlarda bulunamayız.Nedenmi çünki insan çok değerlidir. Hele hele bu memleketim insanları başka değerlidir

Teraziyi tam tutamıyorlar. ne demek yahu... Devlet mi yönetiyorsunuz, bakkal mı işletiyorsunuz? Bakkalda bile peynir alırken terazi tutmaz da bir kilo alıp da size yarım kilo peynir satarsa bunun adı dolandırıcılık olur, hırsızlık olur. O bakkal topa tutulur. Sonra da o bakkal da insandır, değerlidir diyerek baş tacı mı yapalım yani yoksa olması gerektiği gibi adalet tecelli mi etsin o bakkal için...

İthamım ise ucuz değil son derece ciddi... Net yazayım da ona göre polyannacılık oynayın. O para benim kardeşim, benim vergim ve o para benim için kullanılmalı ama göz göre göre benim paramı çalıyorlar kendi şahsi harcamaları için kullanıyorlar. Yetmiyor daha fazlasını çalmaya çalışıyorlar. Ben de buna ses çıkartıyorum. Birileri de buna alkış tutuyorsa konuşurum, hele ki bu ülkeye zerre faydası olmamış, kuruş vergi vermemiş adamlar çıkıp da makro ekonomiden bahsediyorsa o adamlara neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşımlarını da alıp susmaları gerektiğini söylüyorum...

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Fuzuli harcamaları hükümet yapsın boğazını halk kısacak. Her kapıda araba var bu millet açsa bu arabalar kimin? Yıllardır giriş seviye cihaz kullanıyorum bana yetiyor alo diyorum yeterli. Market fiyatları desen halk yükseltiyor karaborsacılar yapıyor. Dolar desen amariga bizi kiskandigi için yapıyor. Diğer ülkeler de ekonomik bunalımda akaryakitina 50 cent zam gelmiş. Aslında büyük gucuz ama gelişmekte olan bir ülke olduğumuz için en çok biz etkileniyoruz. Dolara Euro'ya da bakmayın sanki dolarla maaş alıyorsunuz az yiyip dişinizi sıkarak istediğiniz seyleri alabilirsiniz. (!)

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Fuzuli harcamaları hükümet yapsın boğazını halk kısacak. Her kapıda araba var bu millet açsa bu arabalar kimin? Yıllardır giriş seviye cihaz kullanıyorum bana yetiyor alo diyorum yeterli. Market fiyatları desen halk yükseltiyor karaborsacılar yapıyor. Dolar desen amariga bizi kiskandigi için yapıyor. Diğer ülkeler de ekonomik bunalımda akaryakitina 50 cent zam gelmiş. Aslında büyük gucuz ama gelişmekte olan bir ülke olduğumuz için en çok biz etkileniyoruz. Dolara Euro'ya da bakmayın sanki dolarla maaş alıyorsunuz az yiyip dişinizi sıkarak istediğiniz seyleri alabilirsiniz. (!)
Hocam ironi bu değil mi? Öyle olsun lütfen çünkü

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Teraziyi tam tutamıyorlar. ne demek yahu... Devlet mi yönetiyorsunuz, bakkal mı işletiyorsunuz? Bakkalda bile peynir alırken terazi tutmaz da bir kilo alıp da size yarım kilo peynir satarsa bunun adı dolandırıcılık olur, hırsızlık olur. O bakkal topa tutulur. Sonra da o bakkal da insandır, değerlidir diyerek baş tacı mı yapalım yani yoksa olması gerektiği gibi adalet tecelli mi etsin o bakkal için...

İthamım ise ucuz değil son derece ciddi... Net yazayım da ona göre polyannacılık oynayın. O para benim kardeşim, benim vergim ve o para benim için kullanılmalı ama göz göre göre benim paramı çalıyorlar kendi şahsi harcamaları için kullanıyorlar. Yetmiyor daha fazlasını çalmaya çalışıyorlar. Ben de buna ses çıkartıyorum. Birileri de buna alkış tutuyorsa konuşurum, hele ki bu ülkeye zerre faydası olmamış, kuruş vergi vermemiş adamlar çıkıp da makro ekonomiden bahsediyorsa o adamlara neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşımlarını da alıp susmaları gerektiğini söylüyorum...
Çözüm öneriniz nedir hocam,

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Çözüm öneriniz nedir hocam,
Çözüm önerisi zaten liberal sosyal-devlet anlayışında mevcut. Devlet piyasaya ancak vatandaş lehine karışabilir. Asgari ücret belirler, tekel ve kartelleşmeyi önler, yeri gelir taban ve tavan fiyat belirler. Vatandaşların neyi nereden alıp alamayacağına karışmaz. Sırf vergi alacak diye vatandaşını iç pazara mahkum etmez.

Bakın size bir şey anlatayım. Oneplus One ilk çıktığında belirli bir sayıda geliştiriciye ücretsiz olarak hediye ediliyordu. Ben de o zamanlar Türkiyede bulunmayan Nokia X2 DS diye Androidli bir telefon vardı ve bu telefon için Multibootloader diye TWRP tabanlı bir bootloader geliştirmiştim. Bunun sayesinde cihazda 2 rom birden çalıştırabiliyordunuz. Bu proje ile Oneplus'a başvurdum ve bir adet cihaza hak kazandım. Ne oldu biliyor musunuz? Cihaz gümrükten geri çevrildi. O cihaz bana gelseydi belki de Oneplusta geliştirici olarak çalışıyor olacaktım. Üzerine kaçakçı muamelesi görmediğim kaldı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu da multibootloader:
Görsel:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt