Haber IMEI Kayıt Harcına Bir Zam Daha Geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yahu arkadaşlar kızıyorsunz ama bizi yönetenler doğrusunu yapıyorlar, herkes telefonu asıl işlevi dışında kullanıyor, neredeyse telefonla yatıp kalkıyoruz ve bilim adamları günlük 1-2 saat dışındaki kullanımdan dolayı olan sakıncaları ve zararları dile getiriyorlar... Telefonun asli görevi sadece bir haberleşme aracı

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Cep telefonlarının kullanımları, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ancak sosyal medya kullanımı bir ihtiyaç mı ? Bilemedim doğrusu...

Hadi sosyal medya kullanımı da bir ihtiyaçtır diyelim. Peki nasıl bir ihtiyaçtır ? Harcıalem bir ihtiyaçtır. En azından bana göre...

Ne demektir harcıalem ihtiyaç ? Olsa da olur, olmasa da olur, demektir. Biraz daha somutlaştırırsak; sosyal medyaya katılımı, mobil veri kullanımı üzerinden değil de, wifi bağlantı bulunan yerlerden yapabiliriz gibi...

Peki harcıalem ihtiyaç mantığı nereden geliyor ? Sosyal medya bize para kazandırıyor mu ? Kazandırıyor denildiğinde, bu ihtiyaç harcıalem bir ihtiyaç olmaktan çıkar. Kazandırmıyor denildiğinde ise, harcıalem bir ihtiyaçtır.

Bu kadar açıklama niye ?

Bizi yönetenler telefonların nasıl kullanacağına karışmıyor. Ancak yurtdışından telefon alırsan, gereklerine de katlanırsın diyor. Yani ne diyor ? Yurtiçinden al diyor.

Biz ne diyoruz ? Konfigürasyon en yüksek olsun, fiyatı uygun olsun. Kayıt harcı uygun fiyata olsun. Seneye ya da 2 senede bir defa bu işlemi tekrarlayabileyim. Olmuyor işte olmuyor. Çünkü mobil iletişim alanında, biz teknolojiyi üreten bir ülke değiliz. Mobil iletişim alanında teknolojiyi üreten bir ülke olsaydık, imei kaydı diye zaruretlerimiz olmazdı.

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Arz talep meselesi,devletimiz (ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN) diyorki sen bu telefona 50 bin veriyorsan 60 da verirsin.Baktıki yurtdışı pasaport kayıt talebi arttı 6 bini veren 20 binide verir diyor.Bizim telefon alırken 12 bini veren 15 binide verir hiç olmazsa kamerası,ekranı iyi olsun dediğimiz gibi.Meşru alıyoruz biz zarar ettiğimizi düşünüyoruz,Gayrimeşru alıyoruz devletimizin zarar ettiğini düşünüyoruz.Kazanan yok,sadece bunu pazarlayanlar kazanıyor.Ve öyle bi pazarlıyorlarki değil cebimize beynimize ve hatta kalbimize pazarlıyorlar.En baba yiğidimiz bile bi telefonu 4-5 sene kullanırım derken göz altından üst segmentlere bakıyoruz. Şahsen kendim tamiri anakart değişim dahil 3 sene dayanabildim

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Yahu arkadaşlar kızıyorsunz ama bizi yönetenler doğrusunu yapıyorlar, herkes telefonu asıl işlevi dışında kullanıyor, neredeyse telefonla yatıp kalkıyoruz ve bilim adamları günlük 1-2 saat dışındaki kullanımdan dolayı olan sakıncaları ve zararları dile getiriyorlar... Telefonun asli görevi sadece bir haberleşme aracı

Ayneennn hocam s*g*ra al*ol de zararlı oyuzden yükseltiyor reisi cumhurumuz
Hatta İsviçreli bilim adamları etinde zarali olduğunu tespit ettiği için reisimiz bizim için zam yapıyor Allah r*zi ol*sun

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ayneennn hocam s*g*ra al*ol de zararlı oyuzden yükseltiyor reisi cumhurumuz
Hatta İsviçreli bilim adamları etinde zarali olduğunu tespit ettiği için reisimiz bizim için zam yapıyor Allah r*zi ol*sun
O ne yaparsa, en iyisini yapıyordur, ne mutlu bizlere

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Arz talep meselesi,devletimiz (ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN) diyorki sen bu telefona 50 bin veriyorsan 60 da verirsin.Baktıki yurtdışı pasaport kayıt talebi arttı 6 bini veren 20 binide verir diyor.Bizim telefon alırken 12 bini veren 15 binide verir hiç olmazsa kamerası,ekranı iyi olsun dediğimiz gibi.Meşru alıyoruz biz zarar ettiğimizi düşünüyoruz,Gayrimeşru alıyoruz devletimizin zarar ettiğini düşünüyoruz.Kazanan yok,sadece bunu pazarlayanlar kazanıyor.Ve öyle bi pazarlıyorlarki değil cebimize beynimize ve hatta kalbimize pazarlıyorlar.En baba yiğidimiz bile bi telefonu 4-5 sene kullanırım derken göz altından üst segmentlere bakıyoruz. Şahsen kendim tamiri anakart değişim dahil 3 sene dayanabildim
Tek kazanan var o da devlet 1200 dolarlık telefonu sen burada 2600 dolara satın alıyorsun. Üreticiden fazla kazanıyorlar. Ve bu kazandıkları senin cebinden çıkıyor.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
İlahi hocam ! Ama bir detayı hatırlatmama izin verin.

Sigara - alkol tüketiminden vatandaşları korumak, uzaklaştırmak anayasa gereğidir. Yani sigara - alkol tüketimi konusunda reisin uygulamaları doğrudur.

Anekdot olarak ilave edeyim !

Benim yaşadığım yerde, alkol ve sigara tüketimi had safhadadır. Ancak halka açık mekanlarda alkolün nasıl kullanılabileceği konusunda katı yasal uygulamalar vardır. Yanlışlıkla da olsa bir defa hata yaparsan, 48 saat nezaret ve sonrasında 250 dolar'a yakın para cezası ödemeye mahkum olursun. Tekrarında 1 ay hapis ve sonrasında 6 ay kamu hizmeti cezası var. Yani bu katı yaptırımlarım buradaki mantığı; "kendine zarar veriyorsun, bari topluma zarar verme" olarak açıklanabilir.

Oysa ülkemizde; devlet daha aktif hareket ederek, bireyi zararlı maddelerden uzaklaştırmaya çalışmaktadır. En rezil halini görünce, ülkemizdeki uygulamayı daha çağdaş bir adım olarak değerlendiriyorum, kendi adıma...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Seneye 40 bin yapmazlarsa hatırım kalır. Bizim insanımızın midesi geniştir kolay hazmeder. Hoş ben 6 bine kayıt ettirmiştim o ayrı. giggle~~
Yalnız güzel sohbet konusu olmuş, hoşuma gitti. 8=)

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Reis se*ver kayıtcılarından uzak dursunda biz bize yeteriz 😜

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt