Sohbet hyper os kullanıyorum

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153

Fur96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 12
Meslek
Mezun
Konular
68
Anladım, hayırlısı olsun. Beklentiyi çok yüksek tutmayın o kadarını diyeyim. :)
Gelse cihaz sıfır kilidi açcam ne yazar Twrp yok var ama unoffical işte işi sakata almamak gerek

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
eğer redmi kullanıyorsanız veya antutuda ortalama 1 milyon puanı yoksa hyperos için hiç bir beklentiye girmeyin telefonunuz yine kasacak takılacak :) miui sadece güçlü cihazlarda iyi çalışıyor. Bana göre Xiaomi 13 veya 13T gibi seriler dışında hiç bir cihaz alınmaz redmi ve poco markalar benim için yok hükmünde. 13T kullanıyorum keşke 13T pro alsaydım diyorum çünkü telefon bir amiral gemisi gibi değil kesinlikle orta seviye tam sınırda duran bir cihaz.
Özetle eğer xiaomi 13 veya 13T pro gibi cihaz almıyorsak beklentimizi her zaman düşük tutalım miui giriş ve orta seviye cihazlarda asla iyi çalışmaz. Poco markası ise yazılıma hiç önem vermiyor güçlü işlemciye sahip modelleri var ancak güncellemeler merdiven altı ve kalitesiz cihazlar...

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
eğer redmi kullanıyorsanız veya antutuda ortalama 1 milyon puanı yoksa hyperos için hiç bir beklentiye girmeyin telefonunuz yine kasacak takılacak :) miui sadece güçlü cihazlarda iyi çalışıyor. Bana göre Xiaomi 13 veya 13T gibi seriler dışında hiç bir cihaz alınmaz redmi ve poco markalar benim için yok hükmünde. 13T kullanıyorum keşke 13T pro alsaydım diyorum çünkü telefon bir amiral gemisi gibi değil kesinlikle orta seviye tam sınırda duran bir cihaz.
Özetle eğer xiaomi 13 veya 13T pro gibi cihaz almıyorsak beklentimizi her zaman düşük tutalım miui giriş ve orta seviye cihazlarda asla iyi çalışmaz. Poco markası ise yazılıma hiç önem vermiyor güçlü işlemciye sahip modelleri var ancak güncellemeler merdiven altı ve kalitesiz cihazlar...

12 Pro var bende şuan evet bir 13 serisi almadım 12 pro yu çok beğendim ha belki geçerim 13 serisine bilemiyorum daha dev beta rom olduğu için çok akıcı değil gibi diye düşünüyorum. 13 serisini birkaç günlüğüne telefoncu arkadaştan almıştım ama pek beğenmemiştim tasarımını felan. 13 ultra çok güzel duruyor ama..

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
12 Pro var bende şuan evet bir 13 serisi almadım 12 pro yu çok beğendim ha belki geçerim 13 serisine bilemiyorum daha dev beta rom olduğu için çok akıcı değil gibi diye düşünüyorum. 13 serisini birkaç günlüğüne telefoncu arkadaştan almıştım ama pek beğenmemiştim tasarımını felan. 13 ultra çok güzel duruyor ama..
Hocam telefonları o kadar hızlı eskitiyorlarki yetişemiyoruz Xiaomi 12 Pro işlemcisi SD 8gen1 ama 13T ile aynı antutu puanına sahip :) amiral gemisi telefon 2 sene sonra orta seviye telefon oldu şaka gibi :) birde ısınma sorunları yüzünden işlemci kendini frenliyor malesef 8gen1'de.
Yeni cihazlara ve işlemcilere bakın birde antutu puanı 2 milyona vurmuş grafik gücünde işlemci gücünde ciddi artışlar yaşanmış. Her telefonun ömrü 3 sene işte hocam eskidiğini 3 sene sonra her cihaz hissettiriyor.

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Kilit açıldı geçtim, hız konusunda miui 14 den hiçbir farkını göremedim. Dynamic island benzeri bir durum bildirimi eklemişler güzel olmuşmu evet. Kilit ekranı daha kişiselleştirmeye açıkmı bunada evet ama onun dışında adı gibi "hype" landığı kadar birşey yok. 12 pro için yükledim ama kalırım büyük ihtimal. Global son sürümde nasıl batarya performansı alıyorsam oda aynı şuab gerçi daha dev beta. Yani geçilicek illaki ama çok büyük beklentilerde olmayın.
Mi 13 kullanıyorum beta sürümü değil normal sürümü Emin olunuz ki heyecan verici hiç bir şey yok (en azından şimdi için).
Sadece isim değişti batarya falan kullanımı aynı.
Yani çok şey beklemeyin hatta bunun için kendinizi yormayın güncelleme zamanını bekleyin derim ben.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-28-21-18-51-023_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-12-28-21-18-51-023_com.android.settings.jpg
    175,1 KB · Görüntüleme: 8

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Hocam telefonları o kadar hızlı eskitiyorlarki yetişemiyoruz Xiaomi 12 Pro işlemcisi SD 8gen1 ama 13T ile aynı antutu puanına sahip :) amiral gemisi telefon 2 sene sonra orta seviye telefon oldu şaka gibi :) birde ısınma sorunları yüzünden işlemci kendini frenliyor malesef 8gen1'de.
Yeni cihazlara ve işlemcilere bakın birde antutu puanı 2 milyona vurmuş grafik gücünde işlemci gücünde ciddi artışlar yaşanmış. Her telefonun ömrü 3 sene işte hocam eskidiğini 3 sene sonra her cihaz hissettiriyor.

Aynen öyle ama ısınma konusunda pek sorun yaşamadım, birde ısınsada gene oyunlarda düşüş olmadı hissedilir, evet oluyor ama çok değil diyeyim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 13 kullanıyorum beta sürümü değil normal sürümü Emin olunuz ki heyecan verici hiç bir şey yok (en azından şimdi için).
Sadece isim değişti batarya falan kullanımı aynı.
Yani çok şey beklemeyin hatta bunun için kendinizi yormayın güncelleme zamanını bekleyin derim ben.

Ben yükledim hocam, bende de aynı bende hissedilir hiçbir şey farketmedim, batarya kullanımı aynı. Hız ise dev beta olduğu için biraz böyle nasıl diyeyim birşeye tıklayıp girerken artık animasyondanmı ne sanki hafif lag oluyor gibi geldi bana. Mıuı 14 Global 14.0.17 de böyle durum yoktu bunu dev beta olmasına yordum onun dışında 1-2 değişiklik harici birşey yok. Şu dinamik ada benzeri özellik hoşuma gitti ama.

Üst Alt