Sohbet hyper os kullanıyorum

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Hocam şahsen MIUI arayüzünden ve hantallığından çok sıkıldım. Çeşitli ayarları var, kamerası iyi, pil kullanımı da fena değil ama sıfırladıktan 4-5 ay sonra hissedilir bir kasma oluşuyor. Kernel değiştirdim yine farketmedi. Pixel experince kullandım, eu rom kullandım, lineage OS kullandım hiç biri istediğimi karşılamıyordu. Yani pili iyiyse ayarları çok azdı, teması iyiyse pil kullanımı kötüydü. Şimdi Evulation X android 14 kullanıyorum çoğu isteğimi karşılıyor

Fur96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 12
Meslek
Mezun
Konular
68
evet arkadaşlar hyper os kullanıyorum stock rom sayılır
miui_MARBLEEEAGlobal_OS1.0.4.0.UMREUXM_733c4626e6_14.0 bu dosyayı dün indirdim ve cihaza twrp üzerinden kurdum kurmadan önce cihazın hafızasını sıfırladım eski bir sistem yok güncelleme olarak kurmadım bu sistemde denememi istediğiniz bir özellik sorun vs varmı ? varsa konu altında yazın bende deneyip cevaplamaya çalışayım
Cihaz 0'mı yoksa hocam burhan0660 ?

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Hocam şahsen MIUI arayüzünden ve hantallığından çok sıkıldım. Çeşitli ayarları var, kamerası iyi, pil kullanımı da fena değil ama sıfırladıktan 4-5 ay sonra hissedilir bir kasma oluşuyor. Kernel değiştirdim yine farketmedi. Pixel experince kullandım, eu rom kullandım, lineage OS kullandım hiç biri istediğimi karşılamıyordu. Yani pili iyiyse ayarları çok azdı, teması iyiyse pil kullanımı kötüydü. Şimdi Evulation X android 14 kullanıyorum çoğu isteğimi karşılıyor

Hyperos'u ben beğenmedim, beğeneceğim bir 2 özelliği haricinde bana çok fark yaratacak hiçbirşey görmedim. Süreyya hanım affettsin ama süreyya hanımın muhteşem değişimi olmuş bu durum. MIUI diye devam edipte ona yenilik yapsa idi daha iyiydi. HyperOS diye kullanıcılarda beklenti yükseltip 1-2 cilalama yaptılar, yapmışlar daha doğrusu zaten Eu rom kullanmasak belkide bu özelliklerin bir kaçını dahi global çıkınca göremeyeceğiz.

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Hyperos'u ben beğenmedim, beğeneceğim bir 2 özelliği haricinde bana çok fark yaratacak hiçbirşey görmedim. Süreyya hanım affettsin ama süreyya hanımın muhteşem değişimi olmuş bu durum. MIUI diye devam edipte ona yenilik yapsa idi daha iyiydi. HyperOS diye kullanıcılarda beklenti yükseltip 1-2 cilalama yaptılar.
Aynen öyle hocam sırf reklam içindi HyperOS. Tabiri caizse sadece isim değiştirdiler. Ama onların gözünden bakacak olursak zaten adamların yapabilecek yeni bir şeyi yoktu. Ufak tefek iyileştirmeler dışında bir şey yapamazlar. Kullanıcılar çoğunlukla pilden şikayet ediyorlardı tee MIUI 11'den beri. Bunların aksine adamlar pil tüketimini daha da artırdılar. Donma kasma sorunlarını düzeltin dediler daha da kastı. Bilmiyorum hocam ya şahsen her telefonun stock romu kullanıldıktan sonra değişik romlar denenilmeli bence.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Aynen öyle hocam sırf reklam içindi HyperOS. Tabiri caizse sadece isim değiştirdiler. Ama onların gözünden bakacak olursak zaten adamların yapabilecek yeni bir şeyi yoktu. Ufak tefek iyileştirmeler dışında bir şey yapamazlar. Kullanıcılar çoğunlukla pilden şikayet ediyorlardı tee MIUI 11'den beri. Bunların aksine adamlar pil tüketimini daha da artırdılar. Donma kasma sorunlarını düzeltin dediler daha da kastı. Bilmiyorum hocam ya şahsen her telefonun stock romu kullanıldıktan sonra değişik romlar denenilmeli bence.

Aynen öyle gerçi daha dev beta ona birşey diyemeyeceğim sonuçta 13 gibi cihazlara güncelleme geldi stabil bir şekilde diye diliyorum. Dev beta olduğu için aksaklıklar onlardandır ama MIUI 14 deki akıcılığı şuan hissedemedim genede kalacağım haftalık betadayım yeni güncellemeler çıkınca yükleyeceğim. Bu haliyle evet kullanılıyor bir sorunu yok. Değişiklik zaten yok yani bunu HyperOS diye tanıtmasına hiç gerek yoktu. Anlaşılan Xiaomi yazılım yönünde daha çok yolu var bu kadar beklenti yüksek tutulunca e insan haliyle birşeyler istiyor artık. Xiaomi yazılım yönünde benim için hiç değişmeyecek gibi.

Fur96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 12
Meslek
Mezun
Konular
68
Aynen öyle gerçi daha dev beta ona birşey diyemeyeceğim sonuçta 13 gibi cihazlara güncelleme geldi stabil bir şekilde diye diliyorum. Dev beta olduğu için aksaklıklar onlardandır ama MIUI 14 deki akıcılığı şuan hissedemedim genede kalacağım haftalık betadayım yeni güncellemeler çıkınca yükleyeceğim. Bu haliyle evet kullanılıyor bir sorunu yok. Değişiklik zaten yok yani bunu HyperOS diye tanıtmasına hiç gerek yoktu. Anlaşılan Xiaomi yazılım yönünde daha çok yolu var bu kadar beklenti yüksek tutulunca e insan haliyle birşeyler istiyor artık. Xiaomi yazılım yönünde benim için hiç değişmeyecek gibi.
O sıra redmi 12 bakışları :) port rom yapmasını bilsem portlayacağım ama nerde

Son düzenleme:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
O sıra redmi 12 bakışları :)

Bırakın gelmesin hocam inan hiç değişiklik farklı bir şey yok bir iki şey dışında. Güncelleme her zaman çok büyük yenilik getirmiyor :) Güvenlik güncellemesi versin kafi benim cihaz çinde dev beta olduğu için geçtim meraktan :)

Fur96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 12
Meslek
Mezun
Konular
68
Bırakın gelmesin hocam inan hiç değişiklik farklı bir şey yok bir iki şey dışında. Güncelleme her zaman çok büyük yenilik getirmiyor :) Güvenlik güncellemesi versin kafi benim cihaz çinde dev beta olduğu için geçtim meraktan :)
Bana'da gelse ama bende Tr romu var Mi Flashla Globale geçeceğim Tgz uzantılı dosya ile

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153

Fur96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 12
Meslek
Mezun
Konular
68
Redmi 12 ye verirmi bilmiyorum, bir açıklama felan yaptılarmı ?
Listede var ama Q2'de alcak orta segment telefon ya dün 12C aldı recovery olarak ben ise Miui 14 Tr romundan sıkıldım Globale geçeceğim Mi flashla he gelirse bize'de beta olarak açarım kilidi kurarım Gerçi daha buna twrp yok ama

Üst Alt