Huzurlarınızda Xiaomi'nin yeni ürünleri

Xiaomi'nin dün yaptı ürün lansmanı etkinliğinde, Xiaomi Note cihazının yeni bir modeli duyuruldu. 7.1 milimetre incelikteki 5.7 inch'lik 2K ekrana, 3600mAh bataryaya ve 161 gram ağırlığa sahip ürün, hafif curved bir ekrana sahip. Beyaz ve siyah renk seçenekleri ile piyasaya sunulacak olan cihaz, 16 megapiksel OIS arka kameraya ve 5 megapiksel ön kameraya sahip. Android 4.4 KitKat üzerinde çalışan MIUI 6 yüklü olarak gelen yeni Note, iki adet mikro sim kart ile çalışabiliyor. 1080p JDI panel ekranlı cihazın ekranı adaptif dinamik kontrast ve okuma için gözü çok daha az yoran "okuma modu" özelliklerine sahip. 

Tanıtım etkinliğinde yeni Note cihazını tanıtan Xiaomi'nin CEO'su ve kurucu ortağı Lei Jun, ürünü Apple'ın Iphone 6 Plus modeli ile kıyaslayarak, "Note cihazımız Iphone 6 Plus'tan 0.15 milimetre daha ince, 11 gram daha hafif olmasının yanında 6 Plus'tan daha büyük bir ekrana sahip." dedi.

Snapdragon 801 işlemcili, 2.5GHz Quad Core işlemciyle donatılmış, 4G destekli ve 3GB RAM ile donatılmış olan yeni cihazın fiyatı da belli oldu. Jun, yeni ürünün fiyatının 2299 RMB olacağını duyurdu.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H7uDfWOeSoI[/video]

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
RE: Xiaomi yeni ürünlerini tanıttı

Xiomi, tanıtım etkinliğinde yeni kulaklık modelini de tanıttı. 

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69

Xiaomi'nin, tanıtım toplantısında lansmanını yaptığı bir diğer ürün ise yeni model kulaklığı oldu.

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69

Etkinlikte tanıtımı yapılan ikinci akıllı telefon da yine Note ailesinden oldu. Tanıtımı yapılan ikinci Note cihazının adı MiNotePro. 3299 RMB fiyata sahip olan cihaz, Snapdragon 810 işlemciden güç alırken, 2K erana (2560x1440 / 515 PPI) sahip. 4GB LPDDR4 RAM ile donatılmış olan cihazın fotoğrafları şöyle:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69

Tanıtım etkinliği, MiBox kullanıcılarının da yüzünü güldürdü. Firma, MiBox Mini'yi, 199  RMB fiyatla duyurdu. MiBox'ın 1/4 büyüklüğünde olan MiBox Mini, neredeyse bir güç adaptörü kadar. Cortex-A7 4 çekirdekli 1.3GHz işlemciye, 4GB RAM'e, 1080P çözünürlülüğe, Dolby - DTS ses sistemine sahip olan cihaz, ayrıca 802.11n Wi-Fi band destekli.

[img=600x600]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201501/15/162834yjlv1lh244rgl23s.jpg.thumb.jpg[/img]

[img=600x600]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201501/15/162816ytbw3br4z7azv7z7.jpg.thumb.jpg[/img]

[img=600x600]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201501/15/162826e2dngmnqiknmkmnd.jpg.thumb.jpg[/img]

[img=600x600]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201501/15/162831pmb1cjxs11fmas3m.png.thumb.jpg[/img]

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Telefonlar için muhtemelen iPhone6 ve plus'ı gördüklerinde yahu bu ne, biz daha iyisini yaparız dediler ve daha büyük, daha ince ve daha hafifini tasarladılar. Hatta dur Samsung da edge yapmıştı biz de ekranı ucundan kıvıralım dendi. Sonra biri niye sadece önü kıvırdınız bunu arkadan da kıvırın dedi. Ve tasarım ortaya çıktı. Donanıma geçtiklerinde ise baktılar ki eğer her zamanki gibi en iyisi sunarlarsa bu işler çok pahalı olacak. Normal Xiaomi fiyat politikasına uymasının imkanı yok. Mi4 de güzel satıyor. Biz bu telefondan iki tane çıkartalım dediler. Birinin adını pro koydular ve dünyanın en iyi telefonunu yaptılar. Diğeri ise en iyisi olmasa da en iyiler arasındaki mi4'le benzer özelliklerde ve daha ucuz olsun dendi ve karşımıza bu iki cihaz çıktı.

Kötü mü oldu? Yok bence son derece güzel oldu. Mi3 tanıtıldıktan sonra işte bu dünyanın en iyi telefonu diyebilmiştik. Ama mi4 tanıtımında bunu söyleyemedik. Şimdi yeniden söyleyebiliyoruz ki bunu söyleyebilmek de son derece hoş bir duygu :)

Fiyatlar konusunda ise kısa bir sürede düşeceğini dşünüyorum çünkü bu fiyatlar bence mi4 kullanıcılarını kaybetmemek için konuldu. Daha önce her yeni model tanıtımından önce bir önceki flagship'in fiyatı düşüyordu ama bu sefer mi4 fiyatı düşürülmedi. Dün mi4 alan kullanıcı ise bugün aynı fiyata daha iyisini alabilecek olur ise o kullanıcıyı kaybedersiniz. Dolayısıyla bugün tanıtılan her iki cihaz da mi4'ten pahalı olmak zorunda. Bence çok yakın bir zamanda mi4 fiyatı düşecek ve bu cihazların satışına başlandıktan kısa bir süre sonra bu cihazların da fiyatları indirilecek ve alıştığımız Xiaomi fiyatlarını görmeye devam edeceğiz.

Dipnot : Siyah t-shirt'e ne oldu bilen var mı? :D

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
Vallahi ben MI Note Pro-ya hayran kaldim. Super bir tasarim ve donaminmda harkulade olmuş. 
Ne diyelim inşallah biri de bize kismet olur. 2sim kart olayida ayrıca benim için yararlı.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
mv_9522' Alıntı:
Vallahi ben MI Note Pro-ya hayran kaldim. Super bir tasarim ve donaminmda harkulade olmuş. 
Ne diyelim inşallah biri de bize kismet olur. 2sim kart olayida ayrıca benim için yararlı.

Hocam ben de cihazı çok beğendim beğenmesine ama bence arka tarafın cam olması büyük eksi... Telefonun kullanımını inanılmaz zorlaştırıyor. Bu telefonlar elimizde ıslak sabun tutma hissi vermez umarım.

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Haber içinde pek görüş belirtmek istemedim, olanı vermek istedim. Ama artık yorum yapabilirim. Bence cihazların tasarımları oldukça hoş. Daha önce hiç görmediğimiz tasarımlar mı? Elbette hayır, piyasada çokça benzeri olan tasarımlar. Temel farkları arka kapakta kullanılan 3D curved cam. Bu elbette el terleyince (telefonun ısınması ya da sıcak havanın etkisiyle) telefonu tutmakta sıkıntı yaratabilir. Fakat ben genel olarak bu tür keskin hatlı yuvarlak köşeli tasarımları seviyorum. Eskiden Iphone telefonları ve şimdi Sony telefonları bu yüzden seviyorum. Xiaomi'nin de bu tasarımı kullanması hoşuma gidiyor.

Donanım meselesine çok fazla takılmıyorum. Çünkü daha önce bu forumda donanım kadar önemli olan bir başka unsur olduğuna, firmanın kendi işletim sistemine sahip olmasının da cihazın performansında büyük önemi olduğunu söylemiştim. Bu cihazların donanımları da normal bir kullanıcıyı ziyadesiyle tatmin edebilecek düzeyde.

Fiyat konusuna gelince, kesinlikle seninle aynı fikirdeyim @cantara hocam. Ekleyecek sözüm yok. 

Şahsen tanıtımı yapılan ürünlerden beni en çok etkileyeni MiBox Mini ve MiNotePro oldu. Açıkçası ortalıkta dolaştığı gibi Xiaomi, kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyorsa (Bloomberg'de haber olarak çıkmıştı), bu tür cihazlarla birlikte piyasada hayli etkili bir aktör olur gibi geliyor bana. Elbette üretim kapasitesini arttırması, yazılım güncellemelerini zamanında yapmaya başlaması vb gibi önemli eksikliklerini de gidermesi gerekiyor.

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Bu sefer bizi yanıltmadılar,çok başarılı ürünler yapılmış,hele MiNotePro gerçekten dünyanın en iyi telefonu olmuş,elimize almak nasip olucak mı bilemiyorum ama ben çok beyendim.Başarı grafiği tavan yapar bence.Hepsi birbirinden çok güzel ve çok başarılı,bize tebrik etmek düşüyor.:love:

Üst Alt