Yardım Hoş Geldin Ghost Screen :)

senersell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersel
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Herkese merhaba, severek kullandığım redmi note 7 telefonum 1 sene ardından ghost screen sorununu sonunda yaşadı. Malum panel tianma olunca kaçınılmaz son. Cihazın 1 sene daha garantisi devam ediyor. Ancak servise göndermek hiç içimden gelmiyor. Çünkü bin türlü takla atabiliyorlar değiştirmemek için ayrıca cihaz sökülüp takıldığı için ilk günkü gibi asla olmayacak ve tekrarlama olasılığı da cabası. Cihazı hepsiburada dan almıştım.
Sizce ghost screen ile yaşanılır mı ? Ya da mu meşakatli yola girmeli mi ? Tecrübelerinize dayanarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Ben RN7 aldıktan 4 ay sonra garantiye verdim ghost screen'den dolayı. 0 ekran takıldı fakat yine olmaya başladı. 5-10 dakika sonra izler kayboluyor fakat telefona rom atma gibi düşüncelerim var. Büyük olasılıkla garantiye gidecek gibi :)
panel ile alakalı taktıkları panel ne acaba?

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Tabi kalıcıysa büyük sorun ister istemez gönderilir servise dediğim gibi bendeki ghost olayı 2-3 dk. sonra hiç iz kalmıyor panel farkı olabilir 4 yıldır buşekilde kullanıyorum mi 5 modeli
Yanlış anlatmıştım biraz giggle~~ Bende ilkte sadece bildirim çubuğunun oralar ghost oluyordu. Sonra tüm ekranda ghost oldu. Sizinki gibi 2 3 dk içinde gidiyor ama çok belli oluyor. İlkte az görünüyordu fark etmiyordum. Bunu anlatmak istemiştim :)

Oyla:

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Yanlış anlatmıştım biraz giggle~~ Bende ilkte sadece bildirim çubuğunun oralar ghost oluyordu. Sonra tüm ekranda ghost oldu. Sizinki gibi 2 3 dk içinde gidiyor ama çok belli oluyor. İlkte az görünüyordu fark etmiyordum. Bunu anlatmak istemiştim :)
anladım aynı sorunmuş benim servise göndermeyi tavsiye etmemem yukarda bir arkadaşta yazmış servise gönderdikten sonra yine aynısı olmuş yani boşuna cihaz sökülüp işlem görüp orjinalliğini kaybetmiş belkide taktıkları parçalar ellerinde fazladan duran kullanılmış parçalar içerde adamınız olmadıkça o cihaza neler yapılıyor bilemezsiniz:D ben nerdeyse 5 yıllık cihazı batarya harici sıfır performans ayarında kullanıyorum hala tabi yinede size kalmış.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
benim de henüz bir kez oldu ve henüz tekrarlamadı. sevinirim bilgilendirirseniz
Garanti kapsamında değişim yapıldı geri gönderiyorlar. Yaparken başka bir yeri bozmadiysalar sıkıntı yok hocam :)

Oyla:

lwnttml02

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Levent
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Bende geçen hafta garantiye yolladım hayalet ekran problemi icin bugün mesaj geldi cihazınızda kasa eğikliği var 550 lira masraf var diye. Durum bu

Oyla:

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Benim de whatshap da uzun sure acik kalinca yabi uygulamadan cikmayinca hafif ghost screen oluyor 4 5 dk sonra kayboluyor delta garantili telefonu servise gondericem ama yedek tekefon yok kac gun surer acaba

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Bunun tienması falanı yok; ısı yayılımı iyi değilse cihaz bir şekilde panele bu ısıyı iletecek, bir süre sonra ısıdan kaynaklı hayalet ekran sorunu olacaktır, lakin bu kalıcı değildir, cihaz soğuduğunda geçer. Yıllarca IPS panelli cihaz kullandım hepsinde yaşadım bu sorunu, özellikle yaz aylarında... Amoled panel kullanıyorsanız korkun asıl, asla çözümü yok.

Oyla:

ThanatosTR055

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baturalp
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Bende note 7 kullanıcısının arada bir ghost oluyor fakat gidiyor 1-2 dk da bu ileride daha büyük sorunlara yol açar mı ? Göndermeli miyim ? Gönderesim yok açıkçası uğraşmak istemiyorum. Göndermesem aynı şekil kullanmaya devam etsem ne olur ?

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Benim de whatshap da uzun sure acik kalinca yabi uygulamadan cikmayinca hafif ghost screen oluyor 4 5 dk sonra kayboluyor delta garantili telefonu servise gondericem ama yedek tekefon yok kac gun surer acaba
Benim 2 hafta sürdü delta garanti.

Oyla:

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Cihazın Huaxing panel versiyonu varsa, Huaxing panel talep edebilirsin.

Oyla:
Üst Alt