Yardım Hoş Geldin Ghost Screen :)

senersell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersel
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Herkese merhaba, severek kullandığım redmi note 7 telefonum 1 sene ardından ghost screen sorununu sonunda yaşadı. Malum panel tianma olunca kaçınılmaz son. Cihazın 1 sene daha garantisi devam ediyor. Ancak servise göndermek hiç içimden gelmiyor. Çünkü bin türlü takla atabiliyorlar değiştirmemek için ayrıca cihaz sökülüp takıldığı için ilk günkü gibi asla olmayacak ve tekrarlama olasılığı da cabası. Cihazı hepsiburada dan almıştım.
Sizce ghost screen ile yaşanılır mı ? Ya da mu meşakatli yola girmeli mi ? Tecrübelerinize dayanarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Ghost screen ile yaşanılmaz bence. Tekrarlanma olasılığına rağmen panelin değişmesi iyi olur garantisi varken :)

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Xiaomi teknik servisi açısından Samsung gibi değil. Ücretsiz ekran değişimi yaparlar. Cihaz açılınca eskisi gibi olmayacak, diye düşünmeyin. Suya dayanıklılığı olan bir cihaz olsa bu özelliği bozulacak derdim ama öyle bir şey de yok. :)

Yine Tianma panel takarlarsa yine olma ihtimali var. Bu nedenle kimse bir şey diyemez ama bununla yaşanır mı dersen bir çözümü var. O yolla yaşanır dersen sorun olmuyor: cihazı okuma modu (mavi ışık filtresi) açık şekilde kullanmak her zaman. Okuma modunu açınca hayalet ekran sorunu olmuyor.

Ben kendi cihazımda (Note 8) yaşayınca direkt okuma moduna aldım, en düşük yoğunluğa çektim. Hatta okuma moduna almadan önce ekran ayarlarından soğuk seçeneğini seçip okuma moduna aldım ki sarımtırak olması biraz olsun azalsın. Çok şükür ondan sonra sorun olmadı ama sürekli açık kalması gerek okuma modunun. :)

Oyla:

Njmttrl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nejmettin
Cihazım
Xiaomi note 7
Konular
0
Herkese merhaba, severek kullandığım redmi note 7 telefonum 1 sene ardından ghost screen sorununu sonunda yaşadı. Malum panel tianma olunca kaçınılmaz son. Cihazın 1 sene daha garantisi devam ediyor. Ancak servise göndermek hiç içimden gelmiyor. Çünkü bin türlü takla atabiliyorlar değiştirmemek için ayrıca cihaz sökülüp takıldığı için ilk günkü gibi asla olmayacak ve tekrarlama olasılığı da cabası. Cihazı hepsiburada dan almıştım.
Sizce ghost screen ile yaşanılır mı ? Ya da mu meşakatli yola girmeli mi ? Tecrübelerinize dayanarak tavsiyelerinizi bekliyorum.
Google play storede ghost screen arat uygulama var indir kullan gidecektir

Oyla:

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
ah ah aynı dert bendede var ama blue filiter ugulmasını kurdum siyahı seçip %5 yaptım miui 12 de karanlık modda hem konsantrant düşürmesi var birde yarı yarıya okuma modu yapınca ghost sreen cok uzun vade kullanırsam ufaktan belli oluyo onun dısında gittiği yere kadar diyorum 200 300 tl civarı ekran zaten ghosttan beter olana kadar kullan derim

Oyla:

senersell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersel
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Ghost screen ile yaşanılmaz bence. Tekrarlanma olasılığına rağmen panelin değişmesi iyi olur garantisi varken :)
evet garantisi varken bu işler yapılmalı bakalım biraz daha gitsin olmadı süreç başlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi teknik servisi açısından Samsung gibi değil. Ücretsiz ekran değişimi yaparlar. Cihaz açılınca eskisi gibi olmayacak, diye düşünmeyin. Suya dayanıklılığı olan bir cihaz olsa bu özelliği bozulacak derdim ama öyle bir şey de yok. :)

Yine Tianma panel takarlarsa yine olma ihtimali var. Bu nedenle kimse bir şey diyemez ama bununla yaşanır mı dersen bir çözümü var. O yolla yaşanır dersen sorun olmuyor: cihazı okuma modu (mavi ışık filtresi) açık şekilde kullanmak her zaman. Okuma modunu açınca hayalet ekran sorunu olmuyor.

Ben kendi cihazımda (Note 8) yaşayınca direkt okuma moduna aldım, en düşük yoğunluğa çektim. Hatta okuma moduna almadan önce ekran ayarlarından soğuk seçeneğini seçip okuma moduna aldım ki sarımtırak olması biraz olsun azalsın. Çok şükür ondan sonra sorun olmadı ama sürekli açık kalması gerek okuma modunun. :)
Teşekkürler cevap için. Eskisi gibi olmayacaktan kastım işçilik anlamında aslında.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ah ah aynı dert bendede var ama blue filiter ugulmasını kurdum siyahı seçip %5 yaptım miui 12 de karanlık modda hem konsantrant düşürmesi var birde yarı yarıya okuma modu yapınca ghost sreen cok uzun vade kullanırsam ufaktan belli oluyo onun dısında gittiği yere kadar diyorum 200 300 tl civarı ekran zaten ghosttan beter olana kadar kullan derim
bakalım benim şuan yeni başladı. Olmadı bir ara bşlukta gönderirim servise ama bu dert hakikaten can sıkıcı :)

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bende de bu sorun oldu note 6 pro cihazım. İlkte takmadım bir şey olmaz dedim ama ben bu telefonu boşuna garantili almadım deyip geçen gün yolladım servise(Delta servis). Şuan bekliyorum :) İlkte sadece ekranın üst kısmında oluyordu bildirim çubuğunun oralar, daha sonra tüm ekranda oldu ve baya göze batıyordu ben de yolladım. Eğer sizin için yardımı olacaksa bilgilendiririm cihaza ne olduğunu.

Oyla:

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13

Seninde panel tianma heralde ?

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Şuan lg g7de konfot modu. Mavi ışık filtresi ile kullanıyorum hiçde sıkıntı yok ekran 2k dan fhd ye düşürdüm sıcaklığı kıstım renk tonlarını kıstım gayet iyi

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci