Sohbet Herkese Selamlar (yeni cihazımda karar kılamadım)

10000DAYS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
9
İlginiz için hepinize teşekkür ederim. 3 saat kadar önce siparişi verdim. Hatta şu an kargoda. Hepsiburada'dan Redmi Note 5 (4/64 gb) Xiaomi Türkiye garantili olanını aldım. Aynı sitedeki Redmi 5 plus'a göre bir artısı da garantisi. En azından 'en' yetkili şirketin garantisi var. :)

Siyah olanını aldım. Aldıktan sonra 50 tl zam koymuşlar.
Hayırlı Olsun Hocam :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Satılan malın, satış esnasında söylenilen özelliklerinin olmadığı tespit edildiği taktirde alıcının 2 yıl içerisinde kullanabilmek üzere oldukça fazla hakları vardır:

Teker teker cümlelerinizi alıntılayarak yazayım bu durumda... Ancak ısrarla doğru bilgi verememeye çalışmanız nedeniyle bu mesajımı uyarı olarak kabul edin. Tekrar etmeniz halinde her hangi bir yöneticimizin bu kadar zaman kaybetmesi yerine siz uzaklaştırılacaksınız...

Mesajınız şu şekildeydi : "Resmi distrübütör tarafından Xiaomi'nin Türkiye Garantisi altında satıldığı için yarın Xiaomi Türkiye'ye kendisi girdiği zaman doğrudan Xiaomi'nin servisinden faydalanabilir arkadaş.

Zaten alışveriş yaptığı kanal resmi bir kanal. Eğer bu servis hizmetinden faydalamaz ise ileride, bu ürün ayıplı üründür ve ürünü iade hakkı vardır (iade sürecinde muhatabı Evofone değil, aldığı firma olan Hepsiburada olacak). "

Mesajınızda geçen kelimelere dokunmadan koyu olarak yazıyorum.

Resmi distrübütör tarafından : Xiaomi'nin bu konuda bir açıklaması veya teyidi yok. Ayrıntılı bilgi için : Duyuru - Evofone ve Xiaomi Türkiye Distribütörlüğü Hakkındaki Basın Açıklaması
Xiaomi'nin Türkiye Garantisi altında satıldığı için : Evofone ve genpa açıklamalarında ürünlerin servis işlemlerinin Evo ya da Genpa servisleri tarafından yapılacağı belirtildi.
yarın Xiaomi Türkiye'ye kendisi girdiği zaman : Xiaomi 2014 yılında 2014 yılı bitmeden ülkemizde satışlara başlayacağını açıklamıştı ancak daha sonra bu açıklama iptal edildi ve ülkemizdeki yatırımları geri çekildi. Dolayısıyla Xiaomi'nin böyle bir açıklaması veya verdiği tarih bulunmuyor.
Xiaomi'nin servisinden faydalanabilir arkadaş. : Tam tersine hem Xiaom, hem evofone hem de Genpa servislerinde farklı satıcılardan alınan cihazlarına bakmayacaklarını defalarca belirttiler.
Zaten alışveriş yaptığı kanal resmi bir kanal. : Resmi Xiaomi satış kanallarına mi.com adresindeki international sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Burada bırakın hepsiburada'yı, Türkiye bile bulunmuyor.
Eğer bu servis hizmetinden faydalamaz ise ileride, bu ürün ayıplı üründür : Eğer ürünü Xiaomi Türkiye garantisi ile aldığına inanıyorsa suç üründe değil satıcıdadır. Yani ürün ayıplu ürün değildir, kullanıcı dolandırılmıştır.
ürünü iade hakkı vardır : İade hakkından öte savcılığa suç duyurusunda bulunulması gereklidir. Öünkü burada ayıplı ürün değil dolandırıcılık söz konusudur.
(iade sürecinde muhatabı Evofone değil, aldığı firma olan Hepsiburada olacak : İade sürecinde tüketici hakem heyetleri fatura üzerindeki bilgilere bakarlar. Faturayı hangi firma kesmiş ise o firma sorumludur. Elbette ki bu firmanın sorumumluluğundan kaynaklı karşılaşacağı yaptırımlara ilişkin ithal eden firmaya karşı rücu hakkı saklıdır.

Görebileceğiniz üzere her bir cümleniz ve kelimeniz yanlış, gereksiz ve kullanıcılarımızı mağdur etmeye yönelik. Bu mesajımın bir uyarı olduğunu ve bundan sonraki ilk hatalı bilgi içeren mesajınızda tekrar uyarılmadan forumumuzdan süresiz uzaklaştırlacağınızı belirtmek istiyorum.

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
Teker teker cümlelerinizi alıntılayarak yazayım bu durumda... Ancak ısrarla doğru bilgi verememeye çalışmanız nedeniyle bu mesajımı uyarı olarak kabul edin. Tekrar etmeniz halinde her hangi bir yöneticimizin bu kadar zaman kaybetmesi yerine siz uzaklaştırılacaksınız...

Mesajınız şu şekildeydi : "Resmi distrübütör tarafından Xiaomi'nin Türkiye Garantisi altında satıldığı için yarın Xiaomi Türkiye'ye kendisi girdiği zaman doğrudan Xiaomi'nin servisinden faydalanabilir arkadaş.

Zaten alışveriş yaptığı kanal resmi bir kanal. Eğer bu servis hizmetinden faydalamaz ise ileride, bu ürün ayıplı üründür ve ürünü iade hakkı vardır (iade sürecinde muhatabı Evofone değil, aldığı firma olan Hepsiburada olacak). "

Mesajınızda geçen kelimelere dokunmadan koyu olarak yazıyorum.

Resmi distrübütör tarafından : Xiaomi'nin bu konuda bir açıklaması veya teyidi yok. Ayrıntılı bilgi için : Duyuru - Evofone ve Xiaomi Türkiye Distribütörlüğü Hakkındaki Basın Açıklaması
Xiaomi'nin Türkiye Garantisi altında satıldığı için : Evofone ve genpa açıklamalarında ürünlerin servis işlemlerinin Evo ya da Genpa servisleri tarafından yapılacağı belirtildi.
yarın Xiaomi Türkiye'ye kendisi girdiği zaman : Xiaomi 2014 yılında 2014 yılı bitmeden ülkemizde satışlara başlayacağını açıklamıştı ancak daha sonra bu açıklama iptal edildi ve ülkemizdeki yatırımları geri çekildi. Dolayısıyla Xiaomi'nin böyle bir açıklaması veya verdiği tarih bulunmuyor.
Xiaomi'nin servisinden faydalanabilir arkadaş. : Tam tersine hem Xiaom, hem evofone hem de Genpa servislerinde farklı satıcılardan alınan cihazlarına bakmayacaklarını defalarca belirttiler.
Zaten alışveriş yaptığı kanal resmi bir kanal. : Resmi Xiaomi satış kanallarına mi.com adresindeki international sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Burada bırakın hepsiburada'yı, Türkiye bile bulunmuyor.
Eğer bu servis hizmetinden faydalamaz ise ileride, bu ürün ayıplı üründür : Eğer ürünü Xiaomi Türkiye garantisi ile aldığına inanıyorsa suç üründe değil satıcıdadır. Yani ürün ayıplu ürün değildir, kullanıcı dolandırılmıştır.
ürünü iade hakkı vardır : İade hakkından öte savcılığa suç duyurusunda bulunulması gereklidir. Öünkü burada ayıplı ürün değil dolandırıcılık söz konusudur.
(iade sürecinde muhatabı Evofone değil, aldığı firma olan Hepsiburada olacak : İade sürecinde tüketici hakem heyetleri fatura üzerindeki bilgilere bakarlar. Faturayı hangi firma kesmiş ise o firma sorumludur. Elbette ki bu firmanın sorumumluluğundan kaynaklı karşılaşacağı yaptırımlara ilişkin ithal eden firmaya karşı rücu hakkı saklıdır.

Görebileceğiniz üzere her bir cümleniz ve kelimeniz yanlış, gereksiz ve kullanıcılarımızı mağdur etmeye yönelik. Bu mesajımın bir uyarı olduğunu ve bundan sonraki ilk hatalı bilgi içeren mesajınızda tekrar uyarılmadan forumumuzdan süresiz uzaklaştırlacağınızı belirtmek istiyorum.

Uzaklaştır bakalım ponponların dökülmesin aman.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
fahrikavrar2
Bu kadar saygılı ve ölçülü davranış karşısında vereceğiniz tepki bu olmamalı, farklı tepkileri açıkça zorluyorsunuz.

Ayrıca, hatalı bilgiler vererek insanların mağdur olmasına sebep olabilirsiniz.
Uyarının asıl hassasiyet noktası da budur.
Verdiğiniz tepkiyi bir de bu ölçüden bakarak düşünün.

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
keşke 1900 tl ye redmi note 5 alacağınıza 2100 civarı Sony Xperia XZ veya Nokia 8 ki ikiside her türlü sollar Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Redmi S2 Mi A2 Lite Redmi 6 Pro Mi A2 Mi 6x bu 6 cihaz da aynı kamera paketi var sadece diafram aralıkları farklı ve sensörler bu ülke fiyatını haketmiyor bence 1900 tl absürd yani

A1 de bile iso ayarı yapılırken bu cihazlarda yok (Redmi Note 5 Redmi S2 Mi A2 Lite Redmi 6 Pro Mi A2 Mi 6x) mesela ki A1 stok kamera rezalet iso ayarı var sensör destekliyor google kamera ile gene güzel çekiyor gündüz

ama bu cihazlar (Redmi Note 5 Redmi S2 Mi A2 Lite Redmi 6 Pro Mi A2 Mi 6x) sadece daha fazla ışık alamasına göre fiyatları artıyor bu 6 cihaz ben olsam direk iade ederim

ya 1200 tl ye aynı cihazı Redmi Note 5 Al yi aliexprees türkiye depo dan veya 1900 tl ye 240 daha ekler Nokia 8 alırım

Son düzenleme:

omercevirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Meslek
Yönetici
Konular
21
Selamlar
Redmi 6 pro nasıl? Yada mi 6x alsanız daha mantıklı degil mi?

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
kaiser soze
Mesleğim ve yapım gereği kolay beğenen birisi değilim.
Şimdiye kadar elimden bir çok farklı model telefon geçti.
Bunlardan ikisini çok beğenmiştim.
Lumia 640 XL(o da dahili belleği düşük olduğundan başka eleştireceğim bir yönünü bulamadım)
Diğeri de Mi Mix 2
SD Kart olmaması dışında eleştirecek hiç bir yanını görmedim.

Telefon marka ve model seçimini yaparken olmazsa olmazları ard arda önem sırasına göre sıralayın.
Ve seçiminizi bu sıralamayı hak eden veya sıralama seçeneklerinin en fazlasının bulunduğu modelden yana kullanın.

kaiser soze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Konular
12
Telefonu sipariş verdiğim ilk gün kafam iyice sulandı. Görünüşe göre gelir gelmez iade talebinde bulunup markadan komple vazgeçeceğim. Peşinen belirteyim, şu an küçük bir ilin dandik bir ilçesinde ikamet ediyorum. Kendi adresime sipariş ettim. 1 hafta sonrası için tahmini teslim tarihi verildi Aras kargo tarafından. (4 Eylül 2018) Bu süre zarfında sanırım biraz araştırıp muhtemel sonuçlar için karar vereceğim. Gerekirse Hepsiburada ve Xiaomi global destek mail adresi ile ben de kontak kuracağım.

Adminimiz cantara'nın dedikleri ve Evobt konusundaki verdiği linkteki konuyu okuyup interneti de biraz dolaştıktan sonra anladığım şu;
Yaklaşık 2 hafta önce bu Evobt bir açıklama yapıyor "biz resmi distribütörüz." diye. Ancak Xiaomi "Türkiye'de anlaştığımız distribütörümüz yok. Dolayısıyla biz orada satılan cihazlar için garanti vermeyiz." demiş. Bu durumda Hepsiburada sitesi de göz göre göre muhtemel bir dolandırıcılık/sahtekarlığa alet oluyor. İstanbul'da bir Mi Store açılıyor ve kimin açtığı ya da kimin getirttiği cihazlar satılıyor belli değil. Evobt geçtiğimiz yıllarda çok fazla şikayet almış bir servis. Burada da Evobt'nin kötü olduğuna dair ortak kanı var sanırım. Çeşitli haber sitelerinden Xiaomi Türkiye garanti etiketi olanların Evobt tarafından getirileceği ancak servis hizmetinin Genpa tarafından sağlanacağı söyleniyor.

Sipariş ettiğim cihaz için Hepsiburada'dan baktığım faturadaki IMEI numarası ile Genpa'dan sorguladığımda kayıt çıkmadı. Şimdi bizi kim düdüklemeye çalışıyor? Yarın sattı(rdı)kları cihazların arkasında durmama ihtimali olan Evobt ve Genpa mı, yoksa Türkiye garantili diyen HB mi?

Şu anki durum, eğer Evofone (ya da Evobt her ne haltsa) yetkilisi Onur Çon'un tarif ettiği etiket kutu üstünde çıkarsa, demektir ki Evofone(evobt) ve Genpa ikilisine emanet ancak genpa benim sorgulamamda cihazın IMEI numarasını kabul etmedi. Bu durumda açmadan direkt iade edip gerekirse suç duyurusunda bulunacağım. Bunun dışında sonuç çıkması, örneğin Delta garantisi altında olması demek. Bu da yalnızca HB'yi yalancı durumuna sokar.

Şu an beni rahat ettiren tek şey 14 günlük cayma hakkımın bulunması. Bunu alacağına biraz daha arttırıp XZ1, Nokia 8 gibi cihaz al diyenler olmuş. Bir bakıma mantıklı. Ancak bu zaten benim ilk başta belirlediğim bütçeden fazla sınırı sonunda kadar zorlamış halim. Daha düşük seviyede/fiyatta cihaz olur ama fazlası olmaz. Ben 4,5 yıl boyuca dandik MediaTek MT6589 çipli GM Discovery kullanmış adamım. Gerekirse 1000 liraya Nokia 6 alır geçerim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ha bu arada flood gibi olacak ama HB ile ilgili kafa karıştıran bir durum daha var. Benim sipariş için kullandığım link şu: (Ben 1799 tl iken aldım)

Burada yazan bilgilerden cihazın işlemcisi 2,0 ghz octa core olduğu ile Xiaomi global sitesindeki bilgiler ve aşağıdaki linkte yazan işlemci bilgisi tutarsız.

İşlemci dışındaki her şey doğru. Bazı yabancı sitelerde Redmi Note 5 için 2,0 ghz octa core ve tek arka kamera olduğu yazılmış.

Son düzenleme:
Üst Alt