Sohbet Hepsiburada'dan Alınan Ürünün Sorunları

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
o yüzden amazon devam benim yakınım amerikada amazon da çalışıyor türkiyeye giriş yaptığında site kapalıyken yaptığı test alışverişinde akşam verdiği sipariş sabah elimde olmuştu düşünün yani

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Amazonun kendi depoları mı var yoksa n11, gittigidiyor tarzı satıcılar site üzeriden satış yapıyor. Hepsiburada başka satıcıları bünyesine aldı kalite yarıya indi.
Kendi depoları var diye biliyorum

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Hocam hepsiburada'dan alışveriş yaparken kendi sattığı ürünleri tercih etmen daha mantıklı. Çünkü benim yıllar önce aldığım Asus Zenpower taşınabilir şarj aletinin şimdi aynısının çin olanları mevcut birbirinden ayırt edemezsin direkt iadeye başvuru yapmanı öneririm.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Aman bulaşmayın hepsiburadanın farklı satıcılarına. Ben laptop soğutucu aldım ürünü aynı gün iade ettim. 14 gün içinde cayma hakkının var diye. İade reddedildi. Sebep ise ürün satılacak durumda değil. :) Ürünü bana geldiği gibi yolladım 5dk kullandım . Diğer satıcılara bulaşmayın. 3 sene kullandığım mi5s telefonumu Hepsiburadaya iade etmiştim ve de en ufak pürüz olmadı.
Geçmiş olsun hocam. Bundan sonra oradan alışveriş yaparsam tek seçeneğim hepsiburada olacak angel~~

Sırf bu konuda kafam rahat olsun diye amazon dışında elektronik ürün almamaya çalışıyorum. Geçen gün note 9 pro aldım. Ses açma tuşu çalışmıyordu.Normalde hb vs olsa servise yolla diye uğraştıracaktı. Amazon'u aradım böyle böyle dedim,30 gün ücretsiz iade hakkınız var dediler. Kargo kodumu verdiler ertesi akşam para hesabıma geri yattı
Amazonun yeri çok ayrı hocam. Orada müşteri memnuniyeti herşeyden daha önemli. Hepsiburada da bu durum bazen geçerliyken bazen değil malesef.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam hepsiburada'dan alışveriş yaparken kendi sattığı ürünleri tercih etmen daha mantıklı. Çünkü benim yıllar önce aldığım Asus Zenpower taşınabilir şarj aletinin şimdi aynısının çin olanları mevcut birbirinden ayırt edemezsin direkt iadeye başvuru yapmanı öneririm.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam. Bu üründe satıcı olarak hepsiburada bulunmuyor. Muhtemelen ygtshop tan bu ürünü alan ilk kişide bendim. Ürün için iade inceleme süreci başlatıldı. Bu aşamada gönderdiğim orjinallik testleri inceleniyor. Ürün henüz benden geri istenmedi.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Amazon için yorumlar çok güzel ama bu site için komisyon oranlarını ekleyeyim arkadaşlar....

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hepsiburada oranları da yakın... HB ve Amazon'daki satıcılar için sert iade koşulları da ürün maliyetlerini artıran bir başka etmen. Yaklaşık %10-15 civarında da iade göz önüne alınarak maliyete ekleme yapılır.

Evet güvenli olsun mantığı ile pazaryerlerinden alışveriş yapıyoruz ama bir elektronik aksesuara ortalama %20-25 civarında daha fazla ödüyoruz. Diğer yandan kargo bedelleri de kargo başına 8-9₺ civarında. Bu nedenle pazaryerlerinden değil de satıcının direk olarak kendi sitesinden alışveriş yapmayı tercih ediyorum uzun zamandır. Pazaryerindeki puanına ve yorumlarına bakıyorum sağlam ise kendi sitesine girip %20 daha ucuza alıyorum ve her hangi bir problem yaşamadım şimdiye kadar.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam. Bu üründe satıcı olarak hepsiburada bulunmuyor. Muhtemelen ygtshop tan bu ürünü alan ilk kişide bendim. Ürün için iade inceleme süreci başlatıldı. Bu aşamada gönderdiğim orjinallik testleri inceleniyor. Ürün henüz benden geri istenmedi.

Hocam illaki satıcılarda bir sorun olur. Ancak sorunu detaylı şekilde hepsiburada ya ulaştırdığınızda sorun çözülüyor. Tabi satıcı olarak hepsiburada dan aldığın zaman en ufak sorunda ya değişim yada aldığınız ürüne karşılık hediye çeki vs verebiliyor bilginiz olsun

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Amazon için yorumlar çok güzel ama bu site için komisyon oranlarını ekleyeyim arkadaşlar....

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hepsiburada oranları da yakın... HB ve Amazon'daki satıcılar için sert iade koşulları da ürün maliyetlerini artıran bir başka etmen. Yaklaşık %10-15 civarında da iade göz önüne alınarak maliyete ekleme yapılır.

Evet güvenli olsun mantığı ile pazaryerlerinden alışveriş yapıyoruz ama bir elektronik aksesuara ortalama %20-25 civarında daha fazla ödüyoruz. Diğer yandan kargo bedelleri de kargo başına 8-9₺ civarında. Bu nedenle pazaryerlerinden değil de satıcının direk olarak kendi sitesinden alışveriş yapmayı tercih ediyorum uzun zamandır. Pazaryerindeki puanına ve yorumlarına bakıyorum sağlam ise kendi sitesine girip %20 daha ucuza alıyorum ve her hangi bir problem yaşamadım şimdiye kadar.
Arada çok büyük fark yoksa daha çok pazar yerlerini tercih ediyorum ben hocam. Direk satıcıdan aldığınızda, kötü niyetli ise pek bir hakkınız olmuyor iade, değişim vs. Konusunda.

Hocam illaki satıcılarda bir sorun olur. Ancak sorunu detaylı şekilde hepsiburada ya ulaştırdığınızda sorun çözülüyor. Tabi satıcı olarak hepsiburada dan aldığın zaman en ufak sorunda ya değişim yada aldığınız ürüne karşılık hediye çeki vs verebiliyor bilginiz olsun
Teşekkürler hocam

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Arada çok büyük fark yoksa daha çok pazar yerlerini tercih ediyorum ben hocam. Direk satıcıdan aldığınızda, kötü niyetli ise pek bir hakkınız olmuyor iade, değişim vs. Konusunda.

Hepsiburada ve amazon belki hocam... Arabuluculuk görevlerini yerine getirebiliyorlar ama N11 ve gittigidyor pek mantıklı değil gibi.

Hele bir de trendyol var ki... Sahte ürün mü dersin, gönderilmeyen ürün mü. Ülkedeki tüm dolandırıcılar orada ve trendyol da bu işe çanak tutuyor. Satın alan arkadaşlar kusura bakmasın ama... Neyse bu cümleyi yazmayayım her ne kadar doğru bir tespit olsa da hakaret içeriyor diye şikayet edilmek istemem.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Ekleme: Sorunu iletmem sonucunda ürün geri istendi. 21 temmuz günü ürünü aras kargo ile gönderdim. Bugün ürünün ücretinin iadesi tarafıma yapıldı. Bu tarz sorunlar yaşamamak için alışveriş yaptığım satıcılara dikkat edelim.

Üst Alt