Yardım Hepsiburada ve Evo garanti

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Arkadaşlar 2 hafta önce Mi5s cihazım durup dururken kendiliğinden kapandı ve açılmadı. Açmaya çalıştığımda Mi logosunda kaldı. Bilgisayara bağlamak istediğimde bilgisayar görmedi. Garantisi devam ettiği için Hepsiburadaya yazdım ve 1 hafta sonra sonuç alıp cihazı geçen hafta yolladım. Aradan 1 hafta geçti ve bugün evo tarafından arandım ve cihazıma sıvı temasından dolayı entegrenin yandığı ve 940 tl ücreti olduğu söylendi. Bende kabul etmedim. Hiç olmazsa hayalet ekrandan dolayı LG paneli değiştirin dedim. Ürün sıvı temasından dolayı garanti dışı kaldığı için bunla ilgilide bir işlem yapamayacaklarını belirttiler.

Arkadaşlar size sorum bundan sonra ben ne yapabilirim. Tüketici haklarına gitsem bir şey yapabilir miyim. Nasıl ispat edebilirim sıvı teması olmadığını. Sizden fikirlerinizi bekliyorum. Yada ön kötü arızalı parçayı uygun bir şekilde nereden bulabilirim.

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Şimdi benim merak ettiğim bir konu var bilen varsa öğrenmekten memnun olurum. Biz yıllardır bu cihazları Evo garantili delta grantili vs diye aldık. Xiaomi'de sağolsun Türkiye'ye resmi olarak giriş yaptı. Şuan bu adamların burada servis işine kim bakıyor ? Ayrıca bakan adamlarda bu diğer fason garanti firmaları gibi (EVO,DELTA) davranmıyor mu ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Xiaomi resmi olarak girmedi hocam forumda daha önce çok kez yazıldı çizildi. Resmi olarak girdi dediğiniz evo. Sattıkları cihazlara da kendiler bakıyorlar.

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Peki Xiaomi resmi olarak girmedi diyelim. Hb de veya Amazonda satılan cihazların bazılarında Türkiye Garantili diye fiyat farkı bile var bu şekilde lanse ediliyor. Bir başka hususta madem girmedi Xiaomi gibi bir firma kendisini böyle kullandırmaya nasıl izin veriyor ? Neyse tüm bunlar aslında benim için önemsiz olan şeyler. Benim burada demek istediğim Lg, Samsung veya Apple TR aldığınızda garanti konusu bunlar kadar sıkıntılı değil, olmadıda. Bunlar sizin demenize göre hem resmi değiller hemde aynı eften püften sebeplerle kullanıcıları mağdur edecekler.

Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Merhabalar konuyu Xiaomiye taşımalısınız bence Evo diye kıytırık bi firma Koskoca 'mi' logosunu temsil ediyor. Forumda ingilizcesi iyi olan bi arkadaş mail hazırlasada xiaomiye göndersen bence daha yararlı olur. Evo yola gelcekse anca mi yola getirir diye düşünüyorum. 'Xiaomi Türkiye' adıyla takılıyorlar.

Oyla:

Muratcacom

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mi6
Konular
0
Hb den aldigim evo garantili mi4 telefonum cok aşırı ısınıyor diye evoya yollatim aldigimin ertesi günü aynen geri geldi, sonra 1 hafta kullandim camı eridi, hb araciligiyla evoya tekrar yollattim cama basinc uygulanmis arka cebijize koymussunuz garanti dışı dediler.... Dedimki ekrana bir bakın 1 tane pamuk degmesi kadar cizik varmi bu. Terbiyesizliklerine hakem heyetiyle rest cektim. Bedavaya cami yaptirttim ama ne olurki cam hassasiyeti iyi deil üst menü asagiya inmiyo falan....

Oyla:

Ozrock

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi max 2
Konular
0
Açılışda mi yazisinda kalıyor dediniz ya, bunu evo ile iletisiminizde de belgeleyebiliyormusunuz. Kendileri sıvı döküp size geri verirlerse hiç acilmiyacagini tahmin ediyorum. Böyle thh ye verdiğinizde "evet sıvı haksizsiniz" olabilir. Evonun ağzından açılışta kaldığını ispat ederseniz kazanırsınız. Lg g4 de açılışta kalma sorunu 11 ay sonra param hesaptaydi

Oyla:

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Hb den aldigim evo garantili mi4 telefonum cok aşırı ısınıyor diye evoya yollatim aldigimin ertesi günü aynen geri geldi, sonra 1 hafta kullandim camı eridi, hb araciligiyla evoya tekrar yollattim cama basinc uygulanmis arka cebijize koymussunuz garanti dışı dediler.... Dedimki ekrana bir bakın 1 tane pamuk degmesi kadar cizik varmi bu. Terbiyesizliklerine hakem heyetiyle rest cektim. Bedavaya cami yaptirttim ama ne olurki cam hassasiyeti iyi deil üst menü asagiya inmiyo falan....
Olmayacak bahanelerle garanti dışı bırakıyorlar cihazı. Sonra gel pirincin taşını ayıkla. Garanti yapmamak için her türlü yolu bahane buluyorlar. İspatlaması da bize kalıyor. İşin yoksa uğraş dur.

Oyla:

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Garanti denince Apple 'ı üstad bilirim piyasada, başka yok. Adamlar anında cihazı yenisiyle değiştiriyorlar. Evet pahalı ama helal olsun bu konuda cidden kaliteler.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Apple çok iyi o konuda haklısınız. Şöyle bir şey eklemek istiyorum; LG G2 zamanında Ankara servisi çok aşırı başarılıydı. Cihazla ilgili ne isteğiniz varsa adamlar yapıyordu. Tabi kırık ve gerçekten sıvı temas haricinde. O dönem facebook üzerinde G2 grubumuz vardı yaklaşık 11 veya 12 bin kişilik, orada çokça şahit olduk bu duruma. Şuan ne durumdalar bir bilgim yok. Eğer firma faaliyet gösterdiği yerde gerçekten kurumsallaşmayı başarılı bir şekilde yapmışsa her şey kolayca çözülüyor. Ama bizim servisler özellikle de ithalatçı garanti diye geçenler kimi nasıl elersek kardayız diye bakıyorlar.

Oyla:

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Aslında bu konu sanıyorum Apple ve diğerleri diye ayrılıyor. Diğerlerinde başarı ve kalite kişilere kalmışken Apple buna izin vermiyor. Sistemi kurmuş ve gelen her eleman o sisteme uymak zorunda.
Apple çok iyi o konuda haklısınız. Şöyle bir şey eklemek istiyorum; LG G2 zamanında Ankara servisi çok aşırı başarılıydı. Cihazla ilgili ne isteğiniz varsa adamlar yapıyordu. Tabi kırık ve gerçekten sıvı temas haricinde. O dönem facebook üzerinde G2 grubumuz vardı yaklaşık 11 veya 12 bin kişilik, orada çokça şahit olduk bu duruma. Şuan ne durumdalar bir bilgim yok. Eğer firma faaliyet gösterdiği yerde gerçekten kurumsallaşmayı başarılı bir şekilde yapmışsa her şey kolayca çözülüyor. Ama bizim servisler özellikle de ithalatçı garanti diye geçenler kimi nasıl elersek kardayız diye bakıyorlar.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt