Yardım Hepsiburada ve Evo garanti

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Arkadaşlar 2 hafta önce Mi5s cihazım durup dururken kendiliğinden kapandı ve açılmadı. Açmaya çalıştığımda Mi logosunda kaldı. Bilgisayara bağlamak istediğimde bilgisayar görmedi. Garantisi devam ettiği için Hepsiburadaya yazdım ve 1 hafta sonra sonuç alıp cihazı geçen hafta yolladım. Aradan 1 hafta geçti ve bugün evo tarafından arandım ve cihazıma sıvı temasından dolayı entegrenin yandığı ve 940 tl ücreti olduğu söylendi. Bende kabul etmedim. Hiç olmazsa hayalet ekrandan dolayı LG paneli değiştirin dedim. Ürün sıvı temasından dolayı garanti dışı kaldığı için bunla ilgilide bir işlem yapamayacaklarını belirttiler.

Arkadaşlar size sorum bundan sonra ben ne yapabilirim. Tüketici haklarına gitsem bir şey yapabilir miyim. Nasıl ispat edebilirim sıvı teması olmadığını. Sizden fikirlerinizi bekliyorum. Yada ön kötü arızalı parçayı uygun bir şekilde nereden bulabilirim.

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Arkadaşlar 2 hafta önce Mi5s cihazım durup dururken kendiliğinden kapandı ve açılmadı. Açmaya çalıştığımda Mi logosunda kaldı. Bilgisayara bağlamak istediğimde bilgisayar görmedi. Garantisi devam ettiği için Hepsiburadaya yazdım ve 1 hafta sonra sonuç alıp cihazı geçen hafta yolladım. Aradan 1 hafta geçti ve bugün evo tarafından arandım ve cihazıma sıvı temasından dolayı entegrenin yandığı ve 940 tl ücreti olduğu söylendi. Bende kabul etmedim. Hiç olmazsa hayalet ekrandan dolayı LG paneli değiştirin dedim. Ürün sıvı temasından dolayı garanti dışı kaldığı için bunla ilgilide bir işlem yapamayacaklarını belirttiler.

Arkadaşlar size sorum bundan sonra ben ne yapabilirim. Tüketici haklarına gitsem bir şey yapabilir miyim. Nasıl ispat edebilirim sıvı teması olmadığını. Sizden fikirlerinizi bekliyorum. Yada ön kötü arızalı parçayı uygun bir şekilde nereden bulabilirim.
Geçmiş olsun, ücreti ödemek istemiyorsanız tüketici hakem heyetine gitmekten başka çareniz yok hocam. Neticede olan olmuş, kaybedecek birşeyiniz yok. Ayrıca sıvı teması olmadığını siz ispatlamıyorsunuz, tüketici hakem heyeti bilirkişi görevlendiriyor, o cihazı inceleyip rapor hazırlıyor.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Aynen hocam haklısınız. En azından şansımı denemekte yarar var. Tüketici haklarına başvurmak en iyisi.
Peki bundan da sonuç çıkmaz ise bu parçayı nerede bulabilirim acaba. Önerebileceğiniz kimse var mı?

Oyla:

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Malesef o konuda bilgim yok, ama illaki forumda bilen biri vardır. Umarım tüketici heyetinden olumlu sonuç alırsınız.
Aynen hocam haklısınız. En azından şansımı denemekte yarar var. Tüketici haklarına başvurmak en iyisi.
Peki bundan da sonuç çıkmaz ise bu parçayı nerede bulabilirim acaba. Önerebileceğiniz kimse var mı?

Sonradan aklıma geldi, model ve parça ismini google dan ararsanız gittigidiyor tarzı sitelerden parçayı bulabilirsiniz. Ben daha önce internetten ekran alıp burda iyi bir ustaya taktırmıştım, sıkıntı olmamıştı. Bu arada aldığınız parçanın yorumlarına bakarak alın.

Son düzenleme:
Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Yine klasik palavralar. Ulan Evo :^)

Oyla:

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Aynen hocam. Nasıl olsa ispat edemezler diye kendilerince en uygun sorunu söyleyip cihazı garanti dışı bırakıyorlar. ama bu işin peşini bırakmayacağım. sonuna kadar gideceğim.

Oyla:

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Aynen hocam. Nasıl olsa ispat edemezler diye kendilerince en uygun sorunu söyleyip cihazı garanti dışı bırakıyorlar. ama bu işin peşini bırakmayacağım. sonuna kadar gideceğim.
Yürü hocam, kim tutar seni

Oyla:

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Ben bu gazla Fizana kadar giderim artık. Şaka bir yana inşallah tüketici haklarında haklı bulunurum da Evo ya kapak olur.

Oyla:
Üst Alt