Sohbet Hard Brick Redmi Note 8 Pro Çözüldü Saol Zenex

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocalarım beni yanlış anlamayın lütfen. Tüm içtenliğimle bunu yazıyorum. Siz nasıl sabahtan akşama kadar çalışıyor evinize ekmek götürmeye çalışıyorsanız ben de 4 duvar arasında bir sandalyede oturmuş sabahtan akşama kadar aynı ekrana bakıyorum. Sizler gibi ben de insanım yemem içmem giyinmem gerekli. Anlayışınız için hepinize teşekkür ederim

Son düzenleme:

By_Aksos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Arkadaşlar note 8 pro cihazını hardbrick yapan biri olarak beni dikkatle dinlemenizi öneririm. Şu telefon yazılım işleriyle fazlasıyla uğraşan biriyim. Bu güne kadar farklı cihazlara yüzlerce rom yükledim. Ve ilk tecrübeler hep acıdır. Ama asla telefon cöp olmaz. Yazılımsal hataların HER ZAMAN çözümü vardır. Dediğim gibi yüzlerce cihaza rom attım ve soft brick denilen o basit hatayı da tecrübe edindim ve kendi imkanlarımla çözdüm. Fakat ilkkez xaomi marka bir cihaz aldım. Almakda degil kardeşim hediye etti. Bende kendime güvendiğimden, jelatinini söker sökmez rootlamak istedim ve olan oldu. Önce soft brick oldu, tedirgin olmadım ama çözüm ararken gördüm ki adam akıllı yardımcı olabilecek kimse yok. Ve yabancı sitelerden çözmek isterken bu seferde hardbrick oldu... bu hayatımdaki ilk hard birick ve inanın çok üzücü ki öyle zengin tipler degiliz ve kardeşimin nasıl para kazandığını biliyorum. 1 aylık emeğini ben 1 saatte çöp etmiştim. Neyse bu sitede herkes zenex "hocamız"ı önermiş. Kedndisi bir zaman önce tatil"""" yaptıgından siparişleri almıyormuş... Ben derdimi foruma yazarken kendisi bana özelden no attı. Kendisine ulaştığımda sipariş yoğunluğundan siparişleri durdurduğu şeklinde cvp verdi. Madem siparişleri durdurdun bana forumda neden numara verdin diyince pazartesi anca elime gelir yaparım ederim dedi. Fiyat 150... tabi 2200 tl cihaza veren 150 tl bayıla bayıla verir. Mantık bu... Kardeşlerim çözüm için mi yetkili hesap lazım ve bu hesabı almak zor degil. Ama ben sen o alamaz. İşin ehli alır. Yazılımda uzman telefoncular vs. Gibi. Birde ufi box diye bi zamazingo var. Birkaç parçadan ulaşan ama fiyatı 1500 ila 2000 tl arasında değişen bir aparat. Öyle ki şu ara yok satılıyor, ki; elinde pc si ve bu aparatı olan herkes kurtarıcı olmuş 100 tl den 450 tl ye kadar fiyat veriyor. Kimisi cihazdan parça çalıyor kimisi eksik takıyor velhasıl tabiri caiz ise ortalık çakal dolmuş. Bu işlem aslında hatrınız geçen birine 1 paket sigaraya güle oynaya yapabileceği 20 dakikalık bir işlem... Ufi box satın alıp kendiniz 100 tlden tamir yapsanız 20 cihaz tamiriyle paranızı max 2 günde çıkartırsınız... Ki bu işlerle uğraşan özellikle forum tamircisi ZENEX HOCCAMIZZZ KIYMETLIMISSS iyi bilir ki yığınla sipariş var yetişemiyor... 1 günde ufibox parasını çıkartır.... Bunu yazmamdaki sebep şu arkadaşlar. İşlem basit ama tecrübesiz kişiler sazan gibidir ve zokaya gelir illaki o softbrick yada hardbirick hatasına düşer. Oltayı tutanlardan aramanızı tavsiye edeceğim ilk şey vicdan... Çakal çukalın şakşakçıların laflarına kanmayın... Size ben bu işlemi makul fiyata yaparım diyenlerin kırık ekran tamiri, imei atma, root, rom atma, brick kurtarma vs. Gibi basit işlemleri binbir katakülli yaparken günde heybeden 3-5 bin tl kazandığını bilmenizi isterim. Ben bu gün birçok yere gittim tamir için. Maşallah her sokakta mutlaka 1 tane teknik servisçi var. Çoğunluğu bir sertifikayla dükkan açan tipler. Telefonum brick oldu yapabilirmisiniz diye sorduğumda 1 kişi telefonun neresi brick oldu diyye cvp verdi. Gerisini siz düşünün... Kıssadan hisse ben yapabilecek kişiyi bir ahbabımın selamıyla gittiğim tamirciye verdim. Elimde işler var pzts gel al dedi. Ücreti sordum. Tamam ya bi yazılım atılcak istemez kardeşim dedi. :) Masaya 100 tl bırakarak çıktım. Eve gelene kadar dua ettim adama ve halen bu yazıyı yazarken dua ediyorum. 100 tl benim için çok para ve parayı kolay kazanan biri degilim 1 gün amelelik yapıyorum... 1 günlük alın terimi 20 dk lık işlem için seve seve masaya bıraktım. Demem o ki, çakallara fırsat vermeyin. 20 sene önce bilgisayara proğram yükleyemezken, format için bilgisayarın çeyrek fiyatı para veriyorduk TEKNIK SERVİSLERE ve çoğu içinden ram işlemci artık gözüne ne kestirdiyse çalıp çırpıyordu... Bu gün pc ye format çocuk işi oldu. O devrin çakalları bu gün telefon yazılımına dadanmış dikkatli olun derim. @Zenex hocamıssss kıymetlımıssss.... Ahiret var haaa... tatildeyimmm yok sipariş yoğunluğu var yetişemiyorum falannn.... Allah kul hakkına karışmıyor, kulunu kuluna bırakıyor haberin olsun....

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex hocamıssss kıymetlımıssss.... Ahiret var haaa... tatildeyimmm yok sipariş yoğunluğu var yetişemiyorum falannn.... Allah kul hakkına karışmıyor, kulunu kuluna bırakıyor haberin olsun....
Sıkıntınız ne de böyle gelmiş değişik değişik mesajlar yazıyorsunuz? Tatildeydim, tatilden döndüm. Tatildem olduğum süre zarfında biriken kargolar oldu. Bu yoğunluğa yetişmem kolay olmadı. Bunların hangi biri sizi ilgilendiriyor?

Ne hakkı? Ben sizden bir şey mi aldım? Bir şeyinizi mi çaldım? Konuştuk yoğunum dedim ama bakıyorum tarih kitabı yazmışsınız yukarıya. Neyin kul hakkına girmişim. İlk bir cihazınız yapılsın sonra gelin yazın ki pişman olmayasınız :)

Bu iş ufi box ile yapılabilecej bir şey değil. Kaldı ki cihazı sökmeye hiç mi hiç gerek yok. Sökmeden yapıyorum cihazları.

ozturk75

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
öztürk
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
17
Sıkıntınız ne de böyle gelmiş değişik değişik mesajlar yazıyorsunuz? Tatildeydim, tatilden döndüm. Tatildem olduğum süre zarfında biriken kargolar oldu. Bu yoğunluğa yetişmem kolay olmadı. Bunların hangi biri sizi ilgilendiriyor?

Ne hakkı? Ben sizden bir şey mi aldım? Bir şeyinizi mi çaldım? Konuştuk yoğunum dedim ama bakıyorum tarih kitabı yazmışsınız yukarıya. Neyin kul hakkına girmişim. İlk bir cihazınız yapılsın sonra gelin yazın ki pişman olmayasınız :)

Bu iş ufi box ile yapılabilecej bir şey değil. Kaldı ki cihazı sökmeye hiç mi hiç gerek yok. Sökmeden yapıyorum cihazları.
hocam redmı note 8 var fastboota gırıyor bl kılıdı acık mı flashla yazılım yaparken hata alıyorum yardım edermısınız

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
hocam redmı note 8 var fastboota gırıyor bl kılıdı acık mı flashla yazılım yaparken hata alıyorum yardım edermısınız
Yeni konu açarak hatanın ekran görüntülerini ekleyiniz hocam.

ozturk75

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
öztürk
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
17
the syestem hass been destroyed hatası var recovery yuklerken bu yazıyor ekranda fastboota gırebılıyorum

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
the syestem hass been destroyed hatası var recovery yuklerken bu yazıyor ekranda fastboota gırebılıyorum
Yeni konu açıp mi flashın verdiği hatayı paylaşın. Yeni konu açın.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Arkadaşlar note 8 pro cihazını hardbrick yapan biri olarak beni dikkatle dinlemenizi öneririm. Şu telefon yazılım işleriyle fazlasıyla uğraşan biriyim. Bu güne kadar farklı cihazlara yüzlerce rom yükledim. Ve ilk tecrübeler hep acıdır. Ama asla telefon cöp olmaz. Yazılımsal hataların HER ZAMAN çözümü vardır. Dediğim gibi yüzlerce cihaza rom attım ve soft brick denilen o basit hatayı da tecrübe edindim ve kendi imkanlarımla çözdüm. Fakat ilkkez xaomi marka bir cihaz aldım. Almakda degil kardeşim hediye etti. Bende kendime güvendiğimden, jelatinini söker sökmez rootlamak istedim ve olan oldu. Önce soft brick oldu, tedirgin olmadım ama çözüm ararken gördüm ki adam akıllı yardımcı olabilecek kimse yok. Ve yabancı sitelerden çözmek isterken bu seferde hardbrick oldu... bu hayatımdaki ilk hard birick ve inanın çok üzücü ki öyle zengin tipler degiliz ve kardeşimin nasıl para kazandığını biliyorum. 1 aylık emeğini ben 1 saatte çöp etmiştim. Neyse bu sitede herkes zenex "hocamız"ı önermiş. Kedndisi bir zaman önce tatil"""" yaptıgından siparişleri almıyormuş... Ben derdimi foruma yazarken kendisi bana özelden no attı. Kendisine ulaştığımda sipariş yoğunluğundan siparişleri durdurduğu şeklinde cvp verdi. Madem siparişleri durdurdun bana forumda neden numara verdin diyince pazartesi anca elime gelir yaparım ederim dedi. Fiyat 150... tabi 2200 tl cihaza veren 150 tl bayıla bayıla verir. Mantık bu... Kardeşlerim çözüm için mi yetkili hesap lazım ve bu hesabı almak zor degil. Ama ben sen o alamaz. İşin ehli alır. Yazılımda uzman telefoncular vs. Gibi. Birde ufi box diye bi zamazingo var. Birkaç parçadan ulaşan ama fiyatı 1500 ila 2000 tl arasında değişen bir aparat. Öyle ki şu ara yok satılıyor, ki; elinde pc si ve bu aparatı olan herkes kurtarıcı olmuş 100 tl den 450 tl ye kadar fiyat veriyor. Kimisi cihazdan parça çalıyor kimisi eksik takıyor velhasıl tabiri caiz ise ortalık çakal dolmuş. Bu işlem aslında hatrınız geçen birine 1 paket sigaraya güle oynaya yapabileceği 20 dakikalık bir işlem... Ufi box satın alıp kendiniz 100 tlden tamir yapsanız 20 cihaz tamiriyle paranızı max 2 günde çıkartırsınız... Ki bu işlerle uğraşan özellikle forum tamircisi ZENEX HOCCAMIZZZ KIYMETLIMISSS iyi bilir ki yığınla sipariş var yetişemiyor... 1 günde ufibox parasını çıkartır.... Bunu yazmamdaki sebep şu arkadaşlar. İşlem basit ama tecrübesiz kişiler sazan gibidir ve zokaya gelir illaki o softbrick yada hardbirick hatasına düşer. Oltayı tutanlardan aramanızı tavsiye edeceğim ilk şey vicdan... Çakal çukalın şakşakçıların laflarına kanmayın... Size ben bu işlemi makul fiyata yaparım diyenlerin kırık ekran tamiri, imei atma, root, rom atma, brick kurtarma vs. Gibi basit işlemleri binbir katakülli yaparken günde heybeden 3-5 bin tl kazandığını bilmenizi isterim. Ben bu gün birçok yere gittim tamir için. Maşallah her sokakta mutlaka 1 tane teknik servisçi var. Çoğunluğu bir sertifikayla dükkan açan tipler. Telefonum brick oldu yapabilirmisiniz diye sorduğumda 1 kişi telefonun neresi brick oldu diyye cvp verdi. Gerisini siz düşünün... Kıssadan hisse ben yapabilecek kişiyi bir ahbabımın selamıyla gittiğim tamirciye verdim. Elimde işler var pzts gel al dedi. Ücreti sordum. Tamam ya bi yazılım atılcak istemez kardeşim dedi. :) Masaya 100 tl bırakarak çıktım. Eve gelene kadar dua ettim adama ve halen bu yazıyı yazarken dua ediyorum. 100 tl benim için çok para ve parayı kolay kazanan biri degilim 1 gün amelelik yapıyorum... 1 günlük alın terimi 20 dk lık işlem için seve seve masaya bıraktım. Demem o ki, çakallara fırsat vermeyin. 20 sene önce bilgisayara proğram yükleyemezken, format için bilgisayarın çeyrek fiyatı para veriyorduk TEKNIK SERVİSLERE ve çoğu içinden ram işlemci artık gözüne ne kestirdiyse çalıp çırpıyordu... Bu gün pc ye format çocuk işi oldu. O devrin çakalları bu gün telefon yazılımına dadanmış dikkatli olun derim. @Zenex hocamıssss kıymetlımıssss.... Ahiret var haaa... tatildeyimmm yok sipariş yoğunluğu var yetişemiyorum falannn.... Allah kul hakkına karışmıyor, kulunu kuluna bırakıyor haberin olsun....
Yazdıklarını, alelade bir konuya yazmış olsan, piyasayı genellemiş olsan, ayakta alkışlarım... Ama, Zenex için yazılan ve hedef alan kısımlarını kabul etmem mümkün değil. Çünkü, sen üzerine basa basa belirtmişsin. Ahiret var haaa...

Bir aylık maaşına telefon alıp, kurcalarken çöp yapıyorsan ve telefonu kaldırıp çöpe atamıyorsan, hatanın ilk adımını kendinde arayacaksın... Kimse kimseye, rom at, telefonunu çöpe çevir demiyor, durduk yere bana getir hallederim ücreti şu demiyor...

Forumun yüz yerinde, işi bilmeyen, telefonu tanımayan almasın diye yazdım... Şimdi bu telefonun şu hallerini gördükçe insanlara üzülüyorum. Gerçi, bir müsibet bin nasihattan iyiymiş... Bu musibetten kurtulmanın bedelinin 150 + kargo olması çok iyi fiyatmış gerçekten...

İki gündür bu konu üzerinden 150 lirayı ağzına sakız yapıp, Xenex bu parayı hak etmiyor modunda olanları görünce, ben olsaydım ücreti 400-500 yapardım... Totalde aynı paraya gelir zaten. ;) hatta servisler 20 iş günü koymuş bende 10 iş günü der rahatça işlerimi yürütürdüm. :D

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
2000 küsür liraya cihaz alıyorsunuz veya alınıyor size ama tamiri için 100-150 liraya kıyamıyorsunuz geçim zor, 1 günlük amelelik yapıyorum diye yazıyorsunuz size geçim zorda bize para göktenmi yağıyor hocam ? herkesin kendine göre geçim derdi var sıkıntısı var 3-4 çocuklu aile var kirada oturuyor, doğalgazıydı,elektriğiydi, suyuydu üstüne yapılan son zamlardı saymıyorum bile bu adam da bir şekilde yolunu bulup geçinmenin peşinde. Siz tamamen kendi keyfinize bu işe girişmişsiniz ve bir sıkıntı yaşamışsınız bu sıkıntıyı düzeltmeye çalışan adama gelip ahiret bilmem ne gibi saçma sapan şey söylüyorsunuz. Hangi tamirciye giderseniz gidin size bir fiyat verilir, eyvallah der dükkandan çıkar tüm dükkanlardaki fiyatları ve ortamı değerlendirir hangisi size uygun ve temiz geliyorsa cihazınızı orada yaptırırsınız. Zenex hocayı tanımam kendisi de beni tanımaz, kendisine cihaz bile göndermişliğim iki kelam sohbet etmişliğim bile yoktur aksini iddaa eden varsa buyursun kendisi cevap versin ama kimsede kusura bakmasın bu adamda emek veriyor, geçim savaşı veriyor. Şuana kadar baktığım, gördüğüm kadarıyla bir kişinin dahi sorun yaşadığını görmedim Zenex hocadan giden cihazlar hem sağlam geliyor, yani ben cihaz gönderiyorsam arkası,önü,çerçevesi çizikle dolu elime gelmesini, orasının burasının kurcalanmasını istemem ben nasıl özen göstererek cihaz teslim ediyorsam o şekilde o cihazı almayı beklerim e bütün bunları bekliyorsam ve bu beklentilere uygun hizmet alıyorsam fiyatın lafınıda yapmam herşeyin bir ederi vardır bu adam bana 250 tl ye yapıyorum kardeşim dese ben araştırır aklıma yatanı tercih ederim eğer bu adamın yaptığı işi 100-150'ye Zenex hoca gibi temiz yapanını bulursam ona yaptırırım yani demem şu ki tercih gene sizin, ama gelipte burada böyle yazılar yazıp sanki bu adam sizi madur etmiş, hakkınızı yemiş, cihazınıza zarar vermiş yada tamir etme bahanesile cihazınızı gasp etmiş birisi değil. Vicdandan bahsediyorsak eğer bir başkasına karşı ithamlarda bulunurken aynı şekilde bizde elimizi vicdanımıza koymalı ve öyle yorum yapmalıyız. İki kelam etmediğiniz oturupta bir çay dahi içmişliğiniz olmayan tam anlamıyla tanımadığınız kişiler hakkında böyle yersiz yorumlar yapmanız hoş değil. Kendinize güvenmiyorsanız da ya bu işlere girişmeyeceksiniz yada girişiyorsanız ücretine de eyvallah diyeceksiniz ha ücret size uygun gelmez orası ayrı konudur herkesin bir fiyatlandırması vardır. Bu adam cihazlarınızı gönderin hiçbir ücret almadan yapacağım dese sanıyorum buraya yazılan yorumlar bal kaymak olurdu işinize gelirse kısaca değil mi geçiniz.

Kogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erburak
Cihazım
MiMax2&Note6Pro
Konular
8
Bu arada dipnot olarak söylemem gerekirse Zenex iki yazılım atılacak işe para alan, para göz birisi değil. Basit, kullanıcının yetersiz olduğu bir işte gayet forum kültürüyle yardımcı oluyor. Evinde taş yiyip yaşayamayacağına göre pek tabii ki bazı hizmetler karşılığında ücret alması normaldir. Hak eden kazansın ve Zenex bence hak ediyor.

Üst Alt